Klub Filmowy 19.01 i 26.01 Sokrates Cafe w KDK

19 stycznia Konstanciński Dom Kultury rozpoczyna swój nowy projekt, jakim jest Konstanciński Klub Filmowy.
W programie będzie można znaleźć zarówno ambitne, artystyczne kino, jak i klasykę kinematografii. Wszystkie pokazy będą bezpłatne.
Rozpoczynamy od pokazu filmu Tony?ego Gatlifa Gadjo Dilo. To historia młodego Francuza, który podróżując po Rumunii w poszukiwaniu pewnej pieśniarki, trafia do wioski Cyganów. Z początku traktowany przez nich jak obcy (tytułowy gadjo) z czasem poznaje ich zwyczaje i zaprzyjaźnia się z nimi. Obraz ten jest przepełniony niesamowitą energią. Składa się na to przepiękna cygańska muzyka
i tajemnicze, dzikie plenery (film był kręcony w autentycznej cygańskiej wiosce pod Bukaresztem). W filmie występują Romain Duris, Rona Partner oraz prawdziwi rumuńscy Cyganie. Będzie to pierwsze spotkanie z francuskim reżyserem Tonym Gatlif?em. Ten artysta badający i wychwalający umierającą kulturę cygańską na pewno jeszcze nie raz będzie gościł w naszym klubie filmowym.
Projekcja odbędzie się 19 stycznia (wtorek) o godzinie 19.00 w Filii KDK, ul.Sobieskiego 6.  Po projekcji zapraszamy chętnych do dyskusji o filmie.
Do zobaczenia!

Sokrates Cafe – 26 stycznia, godz. 19.00
Zawsze pozostaje coś do odkrycia – jest to istota tego, co Christopher Phillips (autor książki – “Socrates Cafe – Świeży smak filozofii?) nazywa sokratyzowaniem. Idąc jego śladami, nie zadajemy pytań po to, aby uzyskać na nie odpowiedzi, ale by lepiej zrozumieć samych siebie.
KDK serdecznie zaprasza na nowy cykl spotkań otwartego klubu dyskusyjnego Sokrates Cafe.
Sokrates cafe jest dla wszystkich, którzy na filozofii się nie znają, ale lubią rozmawiać, zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Formuła spotkania jest bardzo prosta: uczestnicy w demokratyczny głosowaniu wybierają jedno pytanie spośród zgłoszonych i dyskutują, szukając na nie odpowiedzi. Każdy ma takie samo prawo głosu.
Zapraszamy wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem we wtorek
26 stycznia w godzinach 19-21 (filia KDK ul. Sobieskiego 6)
Więcej o samej idei na www.sokratescafe.pl