Żałoba po wypadku pod Nowym Miastem nad Pilicą

Żałoba po wypadku pod Nowym Miastem nad Pilicą.  Zgodnie w rozporządzeniem wojewody w czasie trwania żałoby zawiesza się organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych w województwie mazowieckim. Organizator powinien ocenić, czy impreza, która planowo powinna odbyć się w trzech najbliższych dniach, ma taki charakter. Jeżeli można ją przeprowadzić w atmosferze powagi, nie widzę przeciwwskazań, by zorganizowano ją w zaplanowanym terminie. Jeżeli jednak wydarzenie nie przystaje atmosferą do czasu żałoby, właściwym będzie odwołanie go lub przesunięcie w czasie ? powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Żałoba w województwie mazowieckim obowiązuje od godziny 12.00 12 października do godziny 24.00 14 października. Została wprowadzona przez Jacka Kozłowskiego, wojewodę mazowieckiego, na wniosek Prezydenta RP, w związku z tragicznym wypadkiem w Nowym Mieście nad Pilicą. W zderzeniu busa z tirem zginęło osiemnaście osób. Żałoba obowiązuje też w województwie łódzkim, skąd pochodziły ofiary.

W siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wyłożona została księga kondolencyjna. Mogą się do niej wpisać wszyscy, chcący złożyć hołd ofiarom zderzenia. Księga znajduje się na parterze budynku w holu głównym przy wejściu ?C?.

Ivetta Biały
Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego