Metsä Tissue sprzedała oczyszczalnię ścieków w Konstancinie-Jeziornie

Metsä Tissue, należący do Metsäliitto Group czołowy europejski producent papierów higienicznych oraz papierowych wyrobów do pieczenia, sprzedała swoją oczyszczalnię ścieków w Konstancinie-Jeziornie koło Warszawy. Nabywcą jest Saur Konstancja Sp. z o.o., firma specjalizującą się w uzdatnianiu wody.

Nowy inwestor, Saur Konstancja Sp. z o.o., należy do francuskiej Grupy Saur. Transakcja obejmuje sprzedaż oczyszczalni wraz z budynkami i gruntem oraz przejęcie pracowników.

Od 9 stycznia br. oczyszczalnia działa pod kierownictwem Saur Konstancja, która planuje przeprowadzenie gruntownej modernizacji obecnego zakładu do końca roku 2013.

?Współpracowaliśmy blisko z lokalnymi władzami Konstancina-Jeziorny, aby znaleźć optymalne rozwiązania dla wszystkich zainteresowanych stron. Uważamy, że transakcja jest dużym sukcesem, ponieważ możemy mieć pewność, że władze miasta otrzymają prawidłowo funkcjonujący zakład świadczący usługi zarządzania ściekami socjalnymi dla mieszkańców. Saur Konstancja to profesjonalny, stabilny operator, stąd wierzymy, że w najbliższych latach będzie oferowana mieszkańcom miasta najwyższa jakość usług? – powiedział Hannu Kottonen, prezes Metsä Tissue.

Metsä Tissue zakończy produkcję oraz zamknie zakład w gminie Konstancin-Jeziorna do kwietnia 2012 roku. Obecnie trwa analiza dwóch możliwych scenariuszy dotyczących zagospodarowania terenów po papierni, a mianowicie zmiany planu zagospodarowania terenów pod osiedle mieszkaniowe oraz wykorzystania terenu pod inną działalność.

Metsa Tissue jest czołowym dostawcą papierów higienicznych dla gospodarstw domowych i klientów instytucjonalnych w Europie. Jesteśmy również wiodącym dostawcą papierowych wyrobów do pieczenia na świecie. Nasze główne marki to Lambi, Serla, Mola, Tento, Katrin i SAGA. Posiadamy linie produkcyjne w Finlandii, Niemczech, Polsce, Rosji, na Słowacji oraz w Szwecji. Mamy 3200 pracowników, a nasze obroty w 2010 roku wyniosły 940 mln Euro. Metsä Tissue jest częścią Grupy Metsäliitto.

Mariusz Jedrzejewski, VP Regional Operations, Metsä Tissue
Tel.: +48 22 754 81 90/ 8190; E-mail: Mariusz.jedrzejewski@metsatissue.com