Zdrowy nie tylko kręgosłup

Sołtys  Słomczyna zaprasza mieszkańców wszystkich wsi,
gminy Konstancin-Jeziorna do wzięcia udziału  w zajęciach, które prowadzone są przez magistra rehabilitacji (pracownika CKR) w Domu Ludowym w Słomczynie.

Programem  zajęć objęta będzie  profilaktyka bólowa kręgosłupa, polegająca na:

  • przyswajaniu zasad utrzymania prawidłowej postawy ciała w życiu codziennym,
  • ćwiczeniach oddechowych, pomocnych w walce ze stresem i napięciem mięśniowym,
  • ćwiczeniach wzmacniających mięśnie posturalne  (grzbietu, brzucha i pośladków), których osłabienie jest częstym powodem dolegliwości bólowych,
  • ćwiczeniach poprawiających ruchomość i stabilizację kręgosłupa,
  • ćwiczeniach rozciągających i rozluźniających najważniejsze grupy mięśniowe,  przykurczone w wyniku siedzącego trybu życia, czynności codziennych i pracy fizycznej,

Jeżeli cierpicie Państwo na wyżej wymienione dolegliwości  nie zastanawiajcie się,  zajęcia są dla każdego. Przyjdźcie, spróbujcie to zaledwie raz w tygodniu, a  efekty  mogą bardzo pozytywnie  Państwa zaskoczyć.
Zajęcia  odbywają  się we wtorki o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Słomczynie.
Czas trwania około  45 min. Koszt jednych zajęć 5 zł.
Dla nowo przybyłych uczestników pierwsze zajęcia gratis. Liczba miejsc ograniczona.
Osoby zainteresowane proszone są o zaopatrzenie się w wygodną odzież, matę lub koc do ćwiczeń.

Odpowiednie ćwiczenia fizyczne oraz przestrzegające zasad zachowania prawidłowej postawy ciała w ciągu dnia, rokują niezależnie od wieku stałą poprawę sprawności fizycznej. Mimo to, zdecydowana większość społeczeństwa odczuwa nasilające się z czasem  bóle pleców, mięśni i stawów nie wiedząc jak sobie pomóc. Teraz masz możliwość sobie pomóc! Rację  mieli  mędrcy wschodu, którzy twierdzili, że ?człowiek jest na tyle młody i zdrów, na ile giętki i zdrowy jest jego kręgosłup?. Mądrość ludowa mówi także: ?Jeśli cierpisz na wiele chorób, chory jest twój kręgosłup?,  potwierdziły to badania wykazujące  często ścisłą zależność, pomiędzy schorzeniami kręgosłupa, a innymi dolegliwościami.

Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnego ćwiczenia  ? Ksawery Gut