PORADY STYLISTKI – Klepsydra

We wcześniejszych artykułach, zapoznaliśmy się  z podstawą Analizy Kolorystycznej, która jest tak ważna w doborze odpowiednich barw  podkreślających nasze naturalne piękno.
Teraz  przejdę do zagadnień z zakresu Stylizacji Postaci.
Wszystkie społeczeństwa, przez całe wieki, tworzą swój ideał piękności. Głównie kobiety ,od lat cierpliwie znoszą tak zwane katusze np. ściskając się gorsetami, by w efekcie sprostać obowiązującym normom  atrakcyjności. Trendów w modzie było i będzie za pewno  wiele, ale normą ogólnie przyjętą przez stylistów i  projektantów jest  dążenie do wyeksponowania w sylwetce    kształtów przypominających  tak zwaną klepsydrę.  Ten ideał szkicu kobiecego ciała zaobserwować można w szerokości ramion proporcjonalnej do szerokości bioder, pełnych udach  i  wąskiej do tego talii uwydatniającej biust.
Nie każda z nas posiada taką sylwetkę. Dlatego stworzono Stylizację Postaci , by umiejętnie ubiorem korygować niedoskonałości figury a zarazem podkreślać jej własne walory. Obojętnie więc, czy jesteś gruszką, jabłkiem czy papryką, możesz nauczyć się modelować swą sylwetkę strojem. Osobiście  nie lubię stosować w swej pracy takiego nazewnictwa, bo dla mnie na pewno jesteś piękna i niepowtarzalna , trzeba tylko  uwierzyć w siebie i przy zdobyciu pewnej wiedzy umieć to pokazać w stylizacji.  Większość z nas  kocha modę i marzy o szafie pełnej pięknych ubrań. Marzenie to jest możliwe do spełnienia, jeśli  poznamy swoją figurę i  dowiemy się , w czym tak naprawdę wyglądamy dobrze.  Do tego jeśli nauczymy się łączyć w gustowną całość stroje o różnych deseniach i odpowiednio dobierać dodatki ,  garderoba nabierze życia. Dzięki niebanalnemu zestawianiu deseni i materiałów, zwykłe ubranie stanie się kreacją.  Znawcą tej tematyki jest Stylista,  ale jak rozpoznać profesjonalistę?  Dobry Stylista to osoba kreatywna i dociekliwa w rozwiązaniach. Posiadająca wyobrażnię i wiedzę. Kolorysta, który ma umiejętność znajdowania źródeł inspiracji, postrzegający innych w wyjątkowo wrażliwy sposób, unikający rutyny, o niepowtarzalnym duchu ekspresji. To dobry trener i opiekun.
Ośmielając się ocenić siebie, umiem sprostać Twoim wymaganiom. Zapraszam dołącz do mnie i moich znajomych na Facebooku, tam możesz obserwować moje poczynania , śledzić trendy mody, które wybieram , wyszukuję, pokazuję. Zawsze możesz napisać do mnie i poznać mnie i moją pracę bliżej.

Zapraszam  Ewa RADZI ewicz

www.ewaradzi.pl

 

 
.