Nowy magazyn o historii i współczesności gminy Konstancin-Jeziorna – 8.IX

Zeszyty Historyczne - Nie tylko Konstancin i Jeziorna

Pora wyjawić zapowiadaną w internecie niespodziankę, która będzie miała premierę z okazji Otwartych Ogrodów. ?Zeszyty Historyczne?, pierwszy numer nieregularnego czasopisma o historii tych terenów pojawi się właśnie z okazji festiwalu w najbliższy weekend.

A w środku do poczytania artykuły o ogrodzeniach i bramach konstancińskich i skolimowskich willi, historii młynów istniejących przed powstaniem Papierni na Jeziorce, o tym jak literaci z Obór widzieli Konstancin, wspomnienia związane z nieistniejącymi już obiektami w Mirkowie. No i fotoreportaż z Arkadii, czyli zapomnianego parku angielskiego w Turowicach, a także wiele nieznanych dotąd zdjęć dawnego Konstancina.

W sobotę w ogrodzie na ulicy Strumykowej będzie można obejrzeć wydrukowany egzemplarz i narobić sobie apetytu. Numer będzie dostępny całkowicie za darmo w dystrybucji internetowej w naszej sekcji z ebookami już od godz. 12:00 w niedzielę. A wszystkich oczywiście zapraszamy do ogrodu na Strumykową, na wystawę i nie tylko… no i do współtworzenia kolejnych numerów “Zeszytów”.

Link do sekcji z ebookami.

Zobacz także...