Dożynki w Bielawie – 15.IX

Bielawa dożynki 2013

Znamy już program Dożynek gminnych, które w tym roku odbędą się 15 września w Bielawie. Będą występy artystyczne, gry i konkursy, turniej sołectw w piłce nożnej, koncerty oraz dyskoteka pod gwiazdami. Burmistrz, przewodniczący rady miejskiej i rada sołecka już dziś serdecznie zapraszają na święto plonów.

Mieszkańcy i rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna za tegoroczne plony podziękują w najbliższą niedzielę. Tym razem gospodarzem dożynek będzie sołectwo Bielawa. Gminne święto plonów, w samo południe, zainauguruje msza święta dziękczynna.

Wspólne biesiadowanie rozpoczniemy o godz. 13. Na scenie, która stanie na boisku w Bielawie wystąpią: Przepióreczka i Sonata, a także Jarzębina Czerwona i Łurzycanki. Dożynkowych gości rozbawi kabaret “30+”, a zachwyci pokaz taneczny przygotowany przez Egurrola Dance Studio. Nie zabraknie też muzycznej gwiazdy, a będzie nią zespół “Poparzeni Kawą Trzy”. Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Łukasz Matusik.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Podczas dożynek wręczone zostaną także medale dla najlepszych rolników z gminy Konstancin-Jeziorna oraz wyróżnienia dla twórców najładniejszych wieńców. Poza tym czekają: gry i konkursy, w których będzie można wygrać m.in. weekend w SPA. Sportowych emocji dostarczy nam turniej sołectw w piłce nożnej. Dzieci będą mogły szaleć na dmuchanych zjeżdżalniach i basenach z kulami. Nie zabraknie też specjałów serwowanych na stoiskach gastronomicznych. Zapraszamy!

Informacja ze strony gminnej

Zobacz także...