Obchody Dnia Niepodległości – 9-11.XI

Dzień Niepodległości

Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i Andrzej Cieślawski, przewodniczący rady miejskiej zapraszają na obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się już w sobotę (9 listopada). Główne uroczystości zaplanowano jednak na poniedziałek (11 listopada). W programie m.in. Bieg Niepodległości i piknik w Parku Zdrojowym.

Gminne obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainauguruje w sobotę (9 listopada) spotkanie z cyklu “Wieczór Polaków”, na które zapraszamy o godz. 17 do Konstancińskiego Domu Kultury.

Główne obchody Święta Niepodległości odbędą się w poniedziałek (11 listopada). Uroczystości rozpoczną się od złożenia przez władze gminy i delegacje kwiatów pod pomnikami: przy ul. Sienkiewicza (godz. 11), rondzie im. Jana Pawła II (godz. 11.30) oraz przy ul. Warszawskiej, gdzie dodatkowo odczytany zostanie apel poległych.

W samo południe wystartuje Bieg Niepodległości. Zawodnicy (zapisy uczestników – od 12 lat – w miejscu startu) pobiegną między innymi ulicami: Warszawską i Piłsudskiego. Meta tradycyjnie w Parku Zdrojowym, gdzie od godz. 12. 30 rozpocznie się piknik rodzinny.

O patriotyczną atmosferę zadba m.in. Big Band Rondo Konstancin. Na dzieci czekają konkurencje sportowe (zapisy od godz. 10.30 przy amfiteatrze), a wszystkich rozgrzeje pyszna wojskowa grochówka.

Gminne obchody Święta Niepodległości zakończy msza św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie – o oprawę artystyczną nabożeństwa zadba Szkoła Muzyczna w Konstancinie-Jeziornie – po której o godz. 19 zapraszamy na “Koncert Polski”.

Na sobotnie i poniedziałkowe uroczystości zapraszają: Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna oraz Andrzej Cieślawski, przewodniczący rady miejskiej.

Informacja ze strony gminnej.

Zobacz także...