Prośba o wsparcie finansowe Serwisu Zdjęciowego

Konstancin-Jeziorna

Drodzy mieszkańcy Konstancina-Jeziorny (i okolic),

pasjonaci historii regionu, miłośnicy piękna i zabytków, sportowcy i turyści korzystający z otaczającej nas przyrody.

Mam na imię Bartek i od ponad dekady ochotniczo współtworzę portal Konstancin.com. Staramy się w jego ramach dostarczać ciekawe informacje, zapewniać możliwość kontaktu i wymiany opinii między mieszkańcami naszej gminy, a także oferować dodatkowe, ciekawe przedsięwzięcia, jak publikacje, nagrania audio i video czy wreszcie – zdjęcia.

Pomysł na Serwis Zdjęciowy Konstancina-Jeziorny zrodził się w mojej głowie kilka lat temu, kiedy przeglądałem swoje zasoby zdjęciowe. Przez te lata, odkąd go uruchomiłem, z pewną pomocą moich przyjaciół udało się w nim zgromadzić ponad 7.5 tysiąca zdjęć, sięgających wstecz aż do 1994 roku. Na zdjęciach tych można zobaczyć miejsca, które odeszły, zmieniły się, które utraciliśmy. Wydarzenia,ludzi, imprezy. Zobaczyć to, jak dla naszej gminy upływa powoli czas, jak ona się zmienia.

Chciałbym, aby Serwis Zdjęciowy Konstancin-Jeziorny trwał jak najdłużej i dziękuję za wsparcie wszystkim. Chciałbym mieć też o wiele więcej czasu i możliwości, aby tych zdjęć, dla Państwa, dla siebie, dla następnych pokoleń – robić jak najwięcej.

Serwis Zdjęciowy jest darmowy. Wszystkie zdjęcia udostępnione są na wolnej licencji, z prawem do dalszego, niekomercyjnego wykorzystania. Nigdy nie prosiłem i nigdy nie poproszę o pieniądze za korzystanie z tych zasobów, które lubię uważać za nasze wspólne dziedzictwo – historyczne i dokumentalne. Nigdy też nie zwróciłem się i nie zwrócę nigdy do nikogo o zapłatę za mój czas i wkład pracy, ponieważ po prostu lubię robić zdjęcia tego miasta.

Jednak, aby Serwis Zdjęciowy mógł trwać, potrzebny jest sprzęt – aparat fotograficzny. Robiłem już zdjęcia telefonami, smarfonami, kompaktami, ostatnio – pożyczonym ultrazoomem. Postanowiłem, aby zdjęcia te mogły być lepszej jakości, ciekawsze, dokładniejsze – kupić nowy aparat.

Postanowiłem też poprosić Państwa o częściowe wsparcie mnie w tym zakupie.

Wybrałem model Lumix DMC-FZ200 ze względu na bardzo dobre parametry techniczne – optyka, zoom, matryca – przy jednoczesnej możliwej do zaakceptowania cenie – niecałe 1700 zł.

Dla mnie jest to niestety bardzo duży wydatek i spłacać go będę przez cały 2014 rok. Proszę wiec Państwa o wsparcie w wysokości 500 zł (pomniejszone o opłaty manipulacyjne serwisu zbiórkowego). Pozwoli mi to opłacić ok. 25% ceny sprzętu.

Gdybyście chcieli Państwo wesprzeć tę inicjatywę, można zrobić to na stronie projektu na portalu WspieramKulture.pl – wybranie tej formy zapewnia bezpieczeństwo i pewność – w przypadku niepowodzenia zbiórki, Państwa pieniądze zostaną zwrócone.

Kwota – najzupełniej dowolna. Dla mnie – każda będzie duża, bo pozwoli mi realizować moją pasję – ocalenia przed niepamięcią naszej małej ojczyzny.

Niezależnie zaś od powodzenia zbiórki, ja nadal robić będę kolejne galerie w Serwisie Zdjęciowym, starając się utrzymać w mocy swój własny slogan – co tydzień nowe zdjęcia. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem na forum Konstancina-Jeziorny.

Dziękuję!

Zobacz także...