Ruszyła nowa linia autobusowa L21

18-03-2014

ZRuszyła nowa linia autobusowa L21godnie z zapowiedzią od wtorku  (18 marca) kursuje nowa linia autobusowa L21. Dzięki niej mieszkańcy m.in. Dębówki bezpośrednio dojadą do Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii. W dniu startu nowe połączenie osobiście przetestowali burmistrzowie: Kazimierz Jańczuk i Dariusz Zieliński.

Na ten dzień mieszkańcy Dębówki czekali od dawna. Od wtorku (18 marca) ich wieś ma bezpośrednie połączenie autobusowe z Konstancinem-Jeziorną i Górą Kalwarią. To wszystko dzięki nowej, kursującej regularnie linii. Oprócz Dębówki autobusy L21 zatrzymują się m.in. w: Słomczynie, Cieciszewie, Moczydle i Wólce Dworskiej.

We wtorek nową trasą, razem z pierwszymi pasażerami, przejechali się m.in. Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, Dariusz Zieliński – burmistrz gminy Góra Kalwaria i Grzegorz Rytka, sołtys Dębówki. Linia L21 – podobnie jak pozostałe: L14, L15 i L16, których nowy rozkład jazdy obowiązuje również od 18 marca – na terenie naszej gminy kończy się w Klarysewie. Stąd można się wygodnie przesiąść do autobusów ZTM kursujących do Warszawy.

Bilety miesięczne na wybraną linię „L” dostępne są u kierowców autobusów. Kosztują: 90 zł – normalny i 45 zł – ulgowy. Wkrótce oferta być może zostanie uatrakcyjniona. Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna chce, by jeden bilet miesięczny honorowany był na wszystkich trasach linii lokalnych. W tym celu prowadzi rozmowy z przewoźnikiem. Ponadto przypominamy, że rodziny wielodzietne mogą ubiegać się o zwrot 25 proc. kosztów zakupu biletów komunikacji publicznej. Taką możliwość daje im Konstancińska Karta Dużej Rodziny.

W tym roku funkcjonowanie lokalnej komunikacji będzie kosztowało gminę Konstancin-Jeziorna ponad milion złotych. Dla porównania w ubiegłych latach było to: 2013 r. – 600 tys. zł, 2012 r. – 550,5 tys. zł i 2011 r. – 350 tys. zł.