IV Ekospływ Jeziorką – 26.V

Drodzy internauci, przekazujemy zaproszenie na IV Ekospływ od organizatorów:

“Zapraszam na pierwszy w tym roku oficjalny ekospływ kajakowy rzeką Jeziorką!

Organizatorami są Krzysztof Bajkowski (Społeczni Obywatele Konstancinaoraz Jacek Andrzejak (Kajaki Piaseczno). Ekospływ odbędzie się 26 maja w poniedziałek o godzinie 16:30. Startujemy na tzw Pólku  (gmina Piaseczno), a kończymy przed Starą Papiernią (Konstancin – Jeziorna).  Tradycyjnie po spływie rozpalimy ognisko, przy którym  będzie można się ogrzać, posilić (zapewniamy prowiant) i integrować :) .

Spotykamy się o godzinie 16:00 nad zatoką na przeciwko centrum handlowego Stara Papiernia. Tam zostawiamy samochody i rowery, a następnie wsiądziemy w podstawione busy i nimi pojedziemy na miejsce startu. (Państwa samochody i rowery będą pilnowane w trakcie trwania spływu.).  Rowerzyści, którzy przyjadą prosto na Pólko moga liczyć na przewiezienie rowerów na miejsce końca spływu.

Żeby móc wziąć udział w ekospływie należy wysłać emaila ze zgłoszeniem na adres spoko.kontakt@gmail.com z podaniem liczby osób wraz z imionami i nazwiskami.  Liczba miejsc ograniczona, ponieważ do dyspozycji mamy 15 kajaków, także należy się spieszyć :)!

Każdy uczestnik ma zapewnione: miejsce w kajaku, kamizelkę asekuracyjną, worki na śmieci, rękawiczki, prowiant przy ognisku oraz transport (Stara Papiernia – Pólko).

Udział w Ekospływie jest bezpłatny – cel szczytny – płyniemy rzeką, żeby po drodze zebrać i wydobyć z niej jak najwięcej śmieci. W roku ubiegłym wyłowiliśmy 130 worków/kubłów pełnych rożnego rodzaju asortymentu, 20 opon ( w tym 6 od tira, ok 70 kg każda), oraz wiele śmieci tzw gabarytów. Sukcesywne sprzątanie Jeziorki spowodowało, że odcinek na terenie naszej gminy Konstancin-Jeziorna jest już w tym roku znacznie czystszy.

Dziękujemy panu Burmistrzowi, ponieważ tym razem to Urząd Miasta i Gminy funduje prowiant, dziękujemy również panu Jackowi Rowińskiemu za udostępnienie miejsca pod  organizację ogniska.

PS. W przypadku złej pogody i zbyt wysokiego stanu rzeki – ekospływ zostanie odwołany (uprzedzimy Państwa emailowo).