“Niskie drzewa” – premiera 25.III

Jest – musi być – coś magicznego w mieście w którym willę dla żony kupił Żeromski, a sołtysem był Gąsiorowski. Duch tych i innych wielkich pisarzy z lat minionych najwyraźniej potrafi natchnąć współczesnych do pójścia w swoje ślady. Z przyjemnością informujemy o premierze kolejnej książki napisanej przez “miejscową” pisarkę.

niskiedrzewa3D

Oto, jak o “Niskich drzewach” Ewy Cielesz pisze wydawca:

“Młoda nauczycielka przybywa do pewnej wsi. Powoli i niepostrzeżenie wsiąka w drobne sprawy jej mieszkańców, a toczące się tam zdarzenia z każdym dniem zaczynają urastać do wydarzeń jeżących włos na głowie. Podpalenia, zdrady, sekrety księdza i ciemna strona dyrektora szkoły, sekta zagrażająca mieszkańcom, wsiowy głupek zamieszkujący ruiny zamku, wreszcie postać szamanki mądrej i znajdującej na wszystko odpowiedź, a jednocześnie tajemniczej i niedostępnej – to barwny krajobraz powieści Ewy Cielesz, “Niskie drzewa”. Niewątpliwie wpływ na wagę wydarzeń ma wybujała wyobraźnia nowej mieszkanki, jej ciekawość i nieustanna chęć „zbawienia świata”. W powieści nie brakuje humorystycznych scen określających społeczną mentalność, czy perypetie nauczycielki. W gęstwinie zadziwiających przeżyć przewija się wątek szczerej i patrzącej na świat zupełnie innymi oczami nastoletniej córki sołtysa, czy rodząca się, pełna napięć miłość. Dyskretnie wplata się wątek tajemniczego spadkobiercy zamku, który za wszelką cenę chce odzyskać pozostawione tu dobra i odtworzyć historię rodu ściśle związaną z tym miejscem. Puentą – zaskakującą i wzruszającą zarazem – jest rozwiązanie wszystkich zawiłości piętrzących się niemal od początku powieści.”

Ewa Cielesz – absolwentka Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, a także krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (Filia Wrocław), Wydział Reżyserii. Zafascynowana teatrem i poezją. Pisze scenariusze, opowiadania, wiersze dla dzieci i dorosłych, bajki. Nauczyciel, instruktor teatralny. Opublikowała m.in. zbiory poezji dla dzieci: „Dla was dzieciaki” (2002), „Skarby z szuflady” (2005), „Gdy ujrzysz gwiazdę” (2005) – oraz tomiki poetyckie dla dorosłych czytelników: „Sentymenty” (2004) i „Między jasnością i czernią” (2006) oraz zbiór opowiadań dla dorosłych „Co za gwiazdami” (2011). Obecnie mieszka w Konstancinie-Jeziornie.