Święto biegaczy w Konstancinie

14 czerwca zielone ulice i skwery Konstancina zapełnią się uczestnikami I Biegu Konstancińskiego imienia Piotra Nurowskiego. Bieg wyruszy o godzinie 10.00 spod willi Hugonówka w Parku Zdrojowym i zakończy się 11.30, również pod Hugonówką.

Uczestnicy, którzy bardzo licznie zgłosili chęć udziału w wydarzeniu, przebiegną przez miasto malowniczą, dziesięciokilometrową trasą. Co istotne, cała trasa pozytywnie przeszła atest wykonany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, co pozwala na oficjalne bicie rekordów życiowych. Uczestnicy pobiegną ulicami: Mostową, przy której znajduje się start i meta imprezy, Kościelną, Oborską, Środkową, Sułkowskiego, Słowackiego aż do ul. Wschodniej. Potem grupa skieruje się w ulicę Rycerską, Jaśminową, Wojewódzką, Potulickich do ulicy Od Lasu, gdzie będzie znajdować się punkt z wodą dla zawodników. Następnie trasa poprowadzi przez ulice: Gąsiorowskiego, Paderewskiego, Szymanowskiego, Sobieskiego, Żeromskiego, Piasta i Kościelną. Na koniec biegacze skierują się na deptak przy Jeziorce. Bieg zakończy się przy willi Hugonówka, skąd również wystartuje.

Ze względów bezpieczeństwa i organizacyjnych, ciągi komunikacyjne pokrywające się z trasą wydarzenia, będą zamykane w czasie, gdy znajdować się będą na nich zawodnicy. Po zakończeniu biegu, czyli od godziny 11.30, ruch w całym mieście zostanie całkowicie przywrócony.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Konstancina do aktywnego udziału w Biegu – każdy, kto chciałby spróbować swoich sił musi się zarejestrować – można to zrobić do 11 czerwca 2015 na stronie www.biegkonstancin.pl, a po tym terminie, będzie się można zapisać w biurze zawodów w Centrum Profilaktyki i Terapii Schorzeń Narządów Ruchu ”Biały Dom” w placówce Uzdrowiska Konstancin –Zdrój S.A. w Konstancinie Jeziorna przy ulicy Mostowej 5. Na wszystkich uczestników i zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a także niespodzianki.

Organizatorzy mają nadzieję, że I Bieg Konstanciński nie sprawi mieszkańcom Konstancina większych niedogodności i zachęcają wszystkich do gorącego kibicowania biegaczom

Więcej informacji o I Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego na:

biegkonstancin.pl

facebook.com/biegkonstancin