PADO24 pomoże Ci znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy

PADO24 pomoże Ci znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy

Większość z nas do opcji zaciągnięcia kredytu podchodzi nieufnie i z dystansem. Zazwyczaj jeżeli mamy taką możliwość, staramy się tego typu produktów finansowych unikać i wszystkie potrzeby pokrywać z innych źródeł, a jeśli już pożyczka jest nieunikniona, szukamy w swoim otoczeniu kogoś, kto mógłby nam jej udzielić. Niekiedy jednak nawet najbardziej zaradnej i rozsądnej osobie może się przydarzyć gorszy pod względem finansowym okres i będzie ona musiała poszukać pomocy na zewnątrz. Do tego wcale nie potrzeba wiele – wystarczy awaria jednego z domowych sprzętów i konieczność naprawienia go albo kupna nowego czy też problemy ze zdrowiem i prywatne leczenie, a nasze oszczędności już zostaną nadszarpnięte i możemy utracić płynność finansową. W takich przypadkach trzeba się jakoś ratować – a niekiedy najrozsądniejszym wyjściem będzie właśnie zaciągnięcie kredytu gotówkowego. PADO24 to nasz ranking kredytów gotówkowych, który pomoże Ci go mądrze i w oparciu o właściwe kryteria wybrać. 

01

Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych?

Czym jest kredyt gotówkowy? To produkt finansowy, który polega na tym, że bank udostępnia nam na pewien okres określoną kwotę pieniędzy, a my jesteśmy zobligowani do tego, by ją w danym momencie wraz z odsetkami zwrócić. W swojej ofercie mają go obecnie właściwie wszystkie istniejące na rynku banki, i to najczęściej w kilku różnych wariantach. Kredyty gotówkowe niestety nie są darmowe – zawsze wiążą się one z oprocentowaniem, a także dodatkowymi kosztami, m.in. dotyczącymi ubezpieczenia i opłatą operacyjną.

Jeżeli chodzi o możliwość otrzymania kredytu gotówkowego, bywa bardzo różnie. Takie na niezbyt znaczne kwoty przyznawane są zazwyczaj bez większych problemów i formalności, ale już o wyższy może być niestety trochę ciężej. Często banki przed przyznaniem kredytu bardzo dokładnie sprawdzają wiarygodność danego klienta, aby upewnić się, że jest on osobą, która będzie w stanie terminowo uregulować swoje zobowiązanie i nie sprawi problemów. Służą im do tego między innymi bazy takie, jak Biuro Informacji Kredytowej, Rejestr Dłużników ERIF czy też KRD. Pozwalają one instytucjom finansowym poznać historie kredytowe swoich klientów i dowiedzieć się, czy nie mają oni na koncie innych poważnych zobowiązań lub czy nie mieli w przeszłości problemów ze spłatą pożyczek albo kredytów. Duże znaczenie ma także sytuacja zawodowa osoby starającej się o kredyt gotówkowy – to, czy aktualnie ona pracuje, na podstawie jakiej umowy i jakie ma dochody.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe, aktualnie na rynku mamy naprawdę duży wybór. Nie jesteśmy więc skazani na żaden produkt, możemy się zapoznać z wieloma i dobrać taki, który najlepiej trafi w nasze potrzeby i oczekiwania, a także będzie dla nas najkorzystniejszy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując kredytu gotówkowego? Przede wszystkim zastanówmy się, jaka kwota będzie nam potrzebna i rozejrzyjmy się za taką ofertą, w ramach której będzie ona dostępna. Bardzo ważnym czynnikiem jest oczywiście oprocentowanie – to od niego przecież zależy, jak wysokie odsetki będziemy musieli zapłacić, a więc ile właściwie będzie nas kosztował kredyt. Jeśli okaże się ono korzystne, dowiedzmy się jeszcze, ile wyniosą nas inne powiązane z zaciągnięciem tego zobowiązania opłaty.

Niezbyt zorientowanej w rynku finansowym osobie przeanalizowanie tych wszystkich czynników w wielu produktach i wyłonienie spośród nich tego najlepszego może sprawić kłopot, zwłaszcza że byłoby to na pewno bardzo pracochłonne zadanie. Dlatego szukając kredytu, warto skorzystać w porównywarki finansowej zamieszczonej na stronie PADO24. Pozwoli nam ona zaznaczyć wszystkie nasze oczekiwania i wymagania, a następnie zaproponuje zgodne z nimi produkty. Najlepszy kredyt gotówkowy? Znajdziesz go dzięki PADO24!

Raty kredytowe