Poznaj Konstancin-Jeziorna, wycieczki z przewodnikiem.

 

Jak dawniej mieszkali papiernicy, gdzie w Konstancinie-Jeziornie znajduje się „Argentyna” i którędy chodził na spacery Stefan Żeromski – na te i wiele innych pytań, poznamy odpowiedzi podczas bezpłatnych wycieczek pieszych z przewodnikiem. Najbliższa już w niedzielę 25 czerwca. Zapraszamy serdecznie!

„Poznaj Konstancin-Jeziornę” – pod takim właśnie hasłem realizowany jest cykl bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem, który mieszkańcom, kuracjuszom i turystom ma przybliżyć historię miasta.

Organizatorzy zaplanowali 8 tematycznych wycieczek. Podczas Dni Konstancina, na początku czerwca, odbyły się dwa spacery inaugurujące projekt. Uczestnicy odwiedzili skolimowską nekropolię oraz poznali historię Starego Młyna, w którym niegdyś doszło do głośnego morderstwa.

Przed nami jeszcze 6 wycieczek na które warto się wybrać. Najbliższa już w niedzielę – 25 czerwca, podczas której m.in.: odwiedzimy Ośrodek Kościoła Ewangelicko Metodystycznego Emaus oraz dowiemy się gdzie mieszkał Edward Gierek. Start o godz. 11.30, z­ przystanku autobusowego ZTM „Klarysew”.

W lipcu organizatorzy zaplanowali wycieczkę „Szlakiem spacerów Stefana Żeromskiego” (22.07. godz. 11.00 start spod C.H. Stara Papiernia), oraz spacer po Żydowskiej Jeziornie (29.07. godz. 11.30 przystanek ZTM „Polna”). Ale to nie koniec.

W sierpniu chętnych zgłębienia historii Konstancina-Jeziorny zapraszamy na „Królewską Górę” (06.08. godz. 11.00 przystanek ZTM „Piasta”), do domu Stefana Żeromskiego (19.08 godz. 11.00 przystanek ZTM „Park Zdrojowy”) oraz zobaczymy jak dawniej mieszkali „ciepoki” (27.08. godz. 11.00 przystanek ZTM „Osiedle Mirków”).

Wycieczki prowadzą wieloletni przewodnicy: Stanisław Hofman oraz Dorota Zając. Udział w historycznych spacerach jest bezpłatny. Cykl organizowany jest przez Fundację Violet Kiwi i dofinansowany ze środków Gminy Konstancin-Jeziorna.

http://www.konstancinjeziorna.pl/aktualnosci/wydarzenia/2017-czerwiec/zapraszamy-na-spacer-po-klarysewie#cnt