Koncerty Letnie w amfiteatrze, lipiec – sierpień 2018

Koncerty Letnie w amfiteatrze

W każdą niedzielę wakacji w ramach Letniego Sezonu Artystycznego w Konstancinie-Jeziornie w amfiteatrze będą odbywały Koncerty Letnie. W różnorodnym repertuarze z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Będą zarówno zespoły, jak i wokaliści. Nie zabraknie jazzu, muzyki rozrywkowej, klasycznej oraz folkowej, piosenki autorskiej, a także polskich i zagranicznych szlagierów. Wstęp wolny.

BIG BAND RONDO KONSTANCIN
Niedziela, 8 lipca, godz. 16.00

Zespół powstał w 2003 roku, jako orkiestra dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej
w Skolimowie, jednak ostatecznie przyjął formułę big bandu oraz nazwę Big Band Rondo Konstancin. Składa się z zawodowych, doświadczonych muzyków, z doświadczeniem artystycznym w najlepszych zespołach reprezentacyjnych i estradowych, grający na wielu instrumentach. Orkiestra jest niezwykle wszechstronna. Wykonuje zarówno muzykę marszową, patriotyczną, religijną, jak i znane przeboje muzyki rozrywkowej, światowe przeboje klasyki big bandu oraz dixieland.

GRAND SLAM QUARTET
Niedziela, 22 lipca, godz. 16

Kwartet jazzowy czwórki młodych muzyków pasjonujących się gypsy jazzem. Inspirują się muzyką zarówno Django Reinhardta, jak i bardziej współczesnych wykonawców tego nurtu. m. in. Stochelo Rosenbergiem, Birelim Lagrene, Angeto Debarre, Dorado Schmittem, Tchavo!o Schmittem czy też Florinem Nicolescu. Podobnie jak w oryginalnym instrumentarium Quintette du Hot Club de France, sekcję rytmiczną kwartetu Grand Slam tworzy gitara cygańska, która charakterystyczną dla stylu techniką „la pompę” nadaje muzyce puls, oraz kontrabas, który dopełnia brzmienie gitary w dolnym rejestrze. Instrumenty solowe to tradycyjnie skrzypce i mniej tradycyjnie, saksofon sopranowy, który nadaje całości świeższego brzmienia.

MUSICA DA CAMERA
Gershwin czyli klasyka i jazz
Niedziela, 29 lipca, godz. 16.00

Cykl, w którym prezentujemy przeboje muzyki klasycznej, folkowej, filmowej i jazzu w wykonaniu artystów Szkoły Muzycznej w Konstancinie. W pierwszym z cyku dwóch tegorocznych koncertów usłyszymy najpiękniejsze kompozycje Georga Gershwina, muzyka klasyczna pełna jazzowych inspiracji. Wystąpi Bożena Zalewska z zespołem.

POCO LEGGERO
Z klarnetem przez świat
Niedziela, 5 sierpnia, godz. 16:00

Kwartet klarnetowy Poco Leggero tworzą 4 indywidualności artystyczne Adrian Janda, Bogdan Kraski. Anna Kalska, Leszek Pietroń. Są absolwentami Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie oraz solistami Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego. Połączyła ich chęć dzielenia się ze słuchaczami muzyką różnych stylów w innej, lżejszej formie. Nazwę zespołu “Poco Leggero” można przetłumaczyć właśnie jako “nieco lżej” i oddaje ona charakter muzyki wykonywanej przez artystów. Na repertuar zespołu składają się utwory skomponowane w różnych okresach historycznych, od baroku do współczesności i należące do różnych typów muzyki: od etnicznej do jazzowej czy od standardów musicalowych po utwory klezmerskie. Doskonały kontakt z publicznością, szerokie spektrum repertuarowe, oraz wysoki poziom artystyczny wirtuozeria, poczucie humoru i nietypowe techniki gry na instrumentach są gwarancją wyjątkowych wrażeń podczas koncertu.

MUSICA DA CAMERA
Niepodległa w obrazach muzycznych
Niedziela, 12 sierpnia, godz. 16.00

Cykl, w którym prezentujemy przeboje muzyki klasycznej, folkowej, filmowej i jazzu w wykonaniu artystów Szkoły Muzycznej w Konstancinie. Podczas drugiego koncertu cyklu usłyszymy pieśni narodowe i utwory polskich kompozytorów narodowych. Zaśpiewa tenor Piotr Rafałko przy akompaniamencie doskonałych muzyków.

ŚWIĘTO WOJSKA POSKIEGO
Big Band Rondo Konstancin
Środa, 15 sierpnia, godz. 16:00

Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze i niezapomniane pieśni i piosenki patriotyczne oraz wojskowe z różnych okresów walk o niepodległość. Święto Wojska Polskiego obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę bitwy warszawskiej z 1920 roku uświetni występ konstancińskiego Big Bandu Rondo.

ZESPOŁY FOLKOWE Z BIAŁORUSI, ESTONII I ROSJI
Sobota, 25 sierpnia, godz. 15:00

Zespoły pieśni i tańca z Białorusi, Estonii, Rosji i nieodległego, zaprzyjaźnionego Wilanowa. Zaprezentują muzyczno-taneczną tradycją swojego rodzimego regionu oraz wyróżniające go unikatowe stroje. Będzie to przedsmak tego, co się wydarzy dzień później, 26 sierpnia, na corocznych dożynkach w wilanowskim Powsinie. Wówczas to wszystkie te zespoły wezmą udział w barwnym, rozśpiewanym korowodzie dożynkowym oraz w festiwalu folkloru, na które zapraszamy w imieniu organizatora – Centrum Kultury Wilanów.

NULA STANKIEWICZ
Idź swoją drogą – Piosenki Jonasza Kofty
Niedziela, 19 sierpnia, godz. 16.00

Zaśpiewa subtelna wokalistka Nula Stankiewicz, obdarzona piękną barwą głosu, której znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji i jazzu. Z okazji 30. rocznicy śmierci Jonasza Kofty – wybitnego poety, dramaturga, satyryka i kabareciarza, Janusz Strobel, który wspólnie z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów wybranych przez Nulę. I tak powstał koncert niezwykły: pogodny, nienachalnie zabawny, poetycki. Zupełnie jak Jonasz Kofta.To koncert na pogodę i niepogodę. Na smutki i radości. Bo zawsze – jak mawiał Kofta – warto się uśmiechnąć. Jutro będzie za późno! Wokalistce będą towarzyszyli wirtuoz gitary i kompozytor Janusz Strobel oraz Paweł Pańta, Cezary Konrad i Mariusz „Fazi” Mielczarek.

THE WARSAW DIXIELANDERS
Niedziela, 26 sierpnia, godz. 16:00

Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty Mariusza Wnuka i grupy warszawskich, doświadczonych jazzmanów, znanych z pracy w takich zespołach jak Vistula River Brass Band, Blues Fellows, Old Timers, HAGAW, Gold Washboard i innych. Jest jednym z najlepszych polskich zespołów jazzu tradycyjnego specjalizujących się w interpretacji standardów jazzowych z Nowego Orleanu i Chicago, a także szlagierów polskiej muzyki z lat 30. i 40. ubiegłego wieku.