Świętujmy razem 100 lat niepodległości

Świętujmy razem 100 lat niepodległości
W niedzielę 11 listopada zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie. Setną rocznicę uświetni tradycyjny już Bieg Niepodległości, Marsz Wolnych Polaków oraz Piknik Patriotyczny w Parku Zdrojowym. Święto dopełnią dwa wyjątkowe koncerty oraz pokaz sztucznych ogni w Parku Ikara.

Jak co roku obchodzić będziemy w Konstancinie-Jeziornie Święto Niepodległości. W tym roku będzie to wyjątkowe, uroczyste i barwne święto. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oficjalne obchody i uroczystości

Gminne uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30. Przedstawiciele konstancińskiego samorządu, radni, zaproszeni goście i delegacje złożą kwiaty przed pomnikami: katyńskim przy ul. Sienkiewicza, poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego przy rondzie Jana Pawła II oraz mieszkańców Jeziorny poległych w latach 1918-1921 przy ul. Warszawskiej. Około 11.30 pod Ratuszem nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości oraz zamknięcie Kapsuły Czasu.

Biegi, Marsz i Piknik Patriotyczny

O godz. 12.00 spod Ratusza wyruszą Bieg Niepodległości oraz Marsz Wolnych Polaków. Zapisy do biegu w miejscu startu od godz. 10.00. Jego uczestnicy pobiegną ulicami m.in.: Piłsudskiego i Sienkiewicza, do mety w Parku Zdrojowym. W Parku Zdrojowym od godz. 12.00 czekają liczne atrakcje. Będzie pokaz kawaleryjski, występy chórów szkolnych, warsztaty rodzinne, projekcje filmów. Najmłodsi zobaczą bajkę o historii odzyskania niepodległości oraz będą mogli pobiec w specjalnym biegu dla dzieci. A dla każdego będzie porcja wojskowej grochówki. Podczas Pikniku będą także stoiska z towarami regionalnymi, rękodziełami, pamiątkami i upominkami. Po zmroku, ok 18.30 w Tężni solankowej zostanie uruchomiona iluminacja świetlna.

Więcej o Biegu Niepodległości: http://www.gosir-konstancin.pl/aktualnosci/2018/10/zapraszamy-na-bieg-niepodleglosci/

Msza św.

O godz. 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP rozpocznie się Msza św. za Ojczyznę, po której odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Big Band Rondo Konstancin.

Koncert i pokaz sztucznych ogni

Koncert ,,Wolność – kocham i rozumiem” w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego i Grupy Wokalnej Modulacja rozpocznie się o godz. 19.00 w KDK Hugonówka a po koncercie o 21.00 w Parku Ikara rozbłysną jubileuszowe sztuczne ognie.

PROGRAM

ZŁOŻENIE WIEŃCÓW w miejscach pamięci
10.30 Pomnik katyński przy ul. Sienkiewicza
10.45 Pomnik poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego przy rondzie Jana Pawła II
11.00 Pomnik mieszkańców Jeziorny poległych w latach 1918-1921 przy ul. Warszawskiej

RATUSZ
11.30 Uroczyste zamknięcie Kapsuły Czasu i przemówienia okolicznościowe
12.00 Bieg Niepodległości i Marsz Wolnych Polaków

PIKNIK PATRIOTYCZNY – Park Zdrojowy, KDK Hugonówka
12.00 Bajka ,,O Ziuku Piłsudskim, czyli odzyskana wolność”– KDK Hugonówka
13.00 Koncert patriotyczny – altana przy Hugonówce, biegi dla dzieci, degustacja grochówki wojskowej
13.30 Pokaz kawaleryjski – park Ikara
14.00 Warsztaty rodzinne, projekcje filmów, kawiarenka seniora – KDK Hugonówka
14.30 Występy chórów szkolnych: SP nr 1, SP nr 2 – KDK Hugonówka
17.00 Msza św. za Ojczyznę i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Big Band Rondo Konstancin
– kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Piłsudskiego 54
18.30 Włączenie okolicznościowej iluminacji świetlnej w Tężni solankowej
19.00 Koncert ,,Wolność – kocham i rozumiem” – Konstanciński Chór Kameralny, Grupa Wokalna Modulacja – KDK Hugonówka
21.00 Pokaz sztucznych ogni – park Ikara