Jarmark pełen świątecznych atrakcji 16 XII

Konstancin-Jeziorna zaprasza na Jarmark pełen świątecznych atrakcji

Spotkanie ze św. Mikołajem, zagroda z egzotycznymi żywymi zwierzętami, kolędowanie z kapelą Góralska Hora, świąteczne warsztaty kreatywne z MuBaBao, wspólny opłatek i miejska wigilia oraz dziesiątki stoisk oferujących to, co na święta potrzebne i ze świętami się kojarzy. Wszystko to i … ho, ho, ho … dużo więcej atrakcji, czekać będzie w niedzielę 16 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego przy ratuszu Gminy Konstancin-Jeziorna. Świąteczną pogodę zapewni prowadząca Aleksandra Kostka.

Tegoroczny Jarmark odbędzie się po raz pierwszy nie w Parku Zdrojowym, ale na terenie ratusza przy ul. Piaseczyńskiej 77. Na czas jarmarku ratusz zmieni się w rezydencję św. Mikołaja, który pojawi się w kilku odsłonach. W spektaklu teatralnym „Mikołaja dziś witamy” dzieci poznają historię i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Będzie także czytanie przez aktorów i opowiadaczy bajek opowieści związanych ze św. Mikołajem. Na warsztatach kreatywnych dzieci napiszą jeden wspólny list do św. Mikołaja, a każdy będzie mógł sobie zrobić z nim zdjęcie, w specjalnej świątecznej scenografii.

Góralskie kolędowanie i wspólna wigilia

Najpiękniej kolędy śpiewają górale, a z górali najpiękniej gra i śpiewa kapela Góralska Hora. I oni to właśnie będą nam kolędować podczas Jarmarku, a wszyscy będziemy mogli się do tego śpiewania włączyć. Kolędy i świąteczne piosenki usłyszymy także wykonaniu Aleksandry Kostki, która ze sceny prowadzić będzie świąteczną imprezę. 0 14.15 rozpocznie się wspólne dzielenie opłatkiem i gminna wigilia dla wszystkich mieszkańców. Na wspólnym wigilijnym stole z pewnością nie zabraknie: pierogów z grzybami, barszczu czerwonego, kapusty postnej i makowca. Życzenia świąteczne złożą mieszkańcom burmistrz Kazimierz Jańczuk i przewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandra Kostrzewska.

Wszystkiego świątecznego

Prócz kolędowania, spotkań z Mikołajem i koncertów, na Jarmarku będzie można przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Wokół ratusza pojawi się mnóstwo stoisk z wyrobami rękodzielniczymi, świątecznymi dekoracjami, zabawkami i specjałami takimi jak: sery, wędliny, ryby, miody, pachnące ciasta, pierniki, ekologiczne przetwory i swojskie chleby. Wystawcy, a będzie ich w tym roku bardzo wielu, z pewnością przygotują wybór oryginalnych i niepowtarzalnych prezentów oraz tego, czego na świątecznych stołach zabraknąć nie może.

Zapraszamy, przybywajcie w niedzielę 16 grudnia do ratusza Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Piaseczyńska 77. Świąteczna atmosfera już tam będzie na Was czekać.

Jarmark Bożonarodzeniowy, 16 grudnia, ul. Piaseczyńska 77
Kiermasz świąteczny: 11.00 – 18.00
Atrakcje/występy/koncerty: 12.00 – 16.00: spektakl „Mikołaja dziś witamy”, „Gdzie jesteś św. Mikołaju – czytanie bajek i opowieści, „Piszemy do św. Mikołaja”, zdjęcie ze św. Mikołajem, warsztaty kreatywne z MuBaBao, zagroda ze zwierzętami.
Opłatek, wigilia miejska: 14.15. Kolędowanie kapeli Góralska Hora, kolędy i pastorałki wykona Aleksandra Kostka.