Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Konstancin zagra dla dzieci

W niedzielę, 13 stycznia konstanciński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza wszystkich mieszkańców o wielkich sercach na 27. Finał. Pomaganie jest dziecinnie proste! Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zapraszamy na lodowisko do Parku Zdrojowego, na turniej tenisa stołowego do GOSiR-u oraz na koncert do Hugonówki. Zwieńczą go widowiskowy wieczór flamenco puro oraz efektowny pokaz teatru ognia.

Konstancin-Jeziorna gra z orkiestrą Jurka Owsiaka od rana. Od godz. 9 do godz. 19 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego 15 będzie można wziąć udział w turnieju tenisa stołowego. Natomiast od godz. 10 do godz. 22 amatorów łyżwiarstwa zaprasza miejskie lodowisko w Parku Zdrojowym. Tafla będzie dostępna dla wszystkich w ramach „wośpowego” dnia otwartego. Finałowy koncert odbędzie się w Hugonówce przy ul. Mostowej 15 – zacznie się o godz. 16. Będą, m.in. szanty, hip-hop, chóry, muzyka ludowa oraz mocne rockowe brzmienie. Wystąpią różnorodne, lokalne zespoły: Majtki Pana Kapitana, Hexa, Konstanciński Chór Kameralny, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Przepióreczka”, Chór Szkoły Podstawowej nr 3, Hamski Bruk oraz Chór dzieci i rodziców No Bell. Oprócz koncertu odbędą się też warsztaty i animacje rodzinne (godz. 16-19.30), podczas których powstaną scrapowe, kolorowe, „wośpowe” serca, okolicznościowe zakładki i sakiewki. O dobrą zabawę dla dzieci oraz gry i konkursy zadbają animatorzy. Nie zabraknie też licytacji, wśród których z pewnością będzie m.in. tradycyjny, ogromny „wośpowy” bochen chleba. Finał zwieńczą efektowny koncert flamenco oraz widowiskowy pokaz teatru ognia.
Wieczór flamenco
Przed światełkiem do nieba Konstanciński Dom Kultury zaprasza na niezwykły koncert – FLAMENCO PURO. Widowisko, w którym ukazane jest niezwykłe bogactwo prawdziwego, andaluzyjskiego flamenco – jego różnorodność i głęboka emocjonalność. Flamenco to historie pełne szczęścia, radości, energii, frywolności, smutku, żalu, zadumy, spełnienia i tragedii. Flamenco odwołuje się do najbardziej pierwotnych doświadczeń każdego z nas. Emocje prezentowane przez artystów podczas spektaklu są bliskie każdemu człowiekowi, dlatego porusza on najgłębsze struny w duszy widzów. Wykonawcy: Małgorzata Wołyńczyk – taniec, Maria Światłoń – śpiew, Andrzej Kowalski – gitara basowa, Jakub Wagner – gitara flamenco, Grzegorz Ziętala – cajon, palmas.
Niedziela, 13 stycznia, godz. 19:00, sala widowiskowa, Hugonówka, ul. Mostowa 15, wstęp wolny w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Światełko do nieba
W tym roku tradycyjne światełko do nieba, które zwieńczy konstanciński Finał WOŚP, będzie wyjątkowe. Żeby zwierzętom oszczędzić stresu, zamiast fajerwerków, sztab WOŚP w Konstancinie zaprasza na pokaz teatru ognia! Bardzo hipnotyzujące fireshow, dynamiczne choreografie, porywająca do tańca. Dynamiczne, efektowne widowisko taneczne z płonącymi rekwizytami i efektami pirotechnicznymi. Kilkunastominutowy pokaz zwieńczy wielkie, płonące „wośpowe” serce.
Niedziela, 13 stycznia, godz. 20.00, polana przy Hugonówce (ul. Mostowa 15), wstęp wolny.

PROGRAM
9.00-19.00 – Turniej tenisa stołowego dla dzieci i dorosłych – GOSiR, ul. Żeromskiego 15
10.00-22.00 – Dzień otwarty na lodowisku miejskim – Park Zdrojowy
16.00 – 19.30 – warsztaty i animacje rodzinne – KDK, ul. Mostowa 15
16.00 – Koncert i licytacje – KDK, ul. Mostowa 15
Majtki Pana Kapitana
Hexa
Konstanciński Chór Kameralny
Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Przepióreczka”
Chór Szkoły Podstawowej nr 3
Hamski Bruk
Chór dzieci i rodziców No Bell
19.00 – Wieczór flamenco puro
20.00 – widowisko teatru ognia Synergy Art – polana przy Hugonówce