Powidoki Powstania Warszawskiego

Powidoki Powstania Warszawskiego
W niedzielę, 4 sierpnia w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Projekt Ygora Przebindowskiego to muzyka do „nienakręconego filmu”, „pamiętnik” o Powstaniu Warszawskim, „wyrwane kartki z kalendarza”, które stały się inspiracją do napisania muzycznych tematów. Tytuły poszczególnych utworów to wybrane i opowiedziane na nowo tragiczne dni walczącej stolicy. Melodie jakby z tamtych czasów, liryczne zaśpiewy skrzypiec, energiczne piruety trąbki, snujący się kontrabas, podróż przez improwizację w tamte czasy…
Ygor Przebindowski to multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor i producent. Absolwent Akademii muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej) – w klasie wibrafonu. Uczeń wybitnego wibrafonisty Bernarda Maselego. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Współpracuje, m.in. z artystami Reni Jusis,Halina Mlynkova, Ania Dąbrowska, Kasia Groniec i Michał Urbaniak oraz z programem “Kuba Wojewódzki show”.
W muzycznym projekcie „Powidoki Powstania Warszawskiego” wzięło udział aż 17 znakomitych muzyków, czołówka polskiego jazzu, klasyki i popu, m.in. Paweł Kaczmarczyk, Dawid Lubowicz – Atom String Quartet, Robert Cichy i Marcin Januszkiewicz.
Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu koncertu, od godz. 12.