Podróż intuicyjna po Ameryce Południowej


Konstanciński Dom Kultury zaprasza do Klubu Podróżnika. Tym razem klub odwiedzi uczestników w ich domach. W czwartek, 28 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie online na żywo z Michałem Szczęśniakiem. Na facebookowym profilu KDK opowie o swojej o swojej 3-letniej „Podróży intuicyjnej” po Ameryce Południowej.

– Spędziłem trzy lata, podróżując po krajach latynoskich. Odrzuciłem tradycyjny sposób podróżowania z przewodnikiem w ręku i postanowiłem zaufać przeznaczeniu – mówi Michał Szczęśniak. Na samym początku wyprawy popsuł mu się telefon, co spowodowało odcięcie od świata. – Poczułem się wolny od zobowiązań, bez połączenia z siecią, zdany tylko na siebie. Wtedy mogłem w całości używać wewnętrznego GPS-a i kierować się najlepszą nawigacją na świecie, czyli własną intuicją – podróżnik dodaje z uśmiechem. Jak opowiada, usłyszał głos własnego serca i postanowił wyjechać do Ameryki Południowej.
Michał Szczęśniak musiał pozamykać wiele spraw, które trzymały go w Polsce. Sprzedał samochód, zrezygnował z pracy. Przygotowania trwały kilka miesięcy i w końcu kupił bilet w jedną stronę. – W podróży intuicyjnej jest mi najłatwiej zrozumieć, kim naprawdę jestem, dzieją się rzeczy, które mają się wydarzyć, a nie te, które są planowane. Podążając tą ścieżką, odkrywam siebie, a to według mnie jest największy sens podróżowania – zachęca podróżnik.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej pełnej przygód wyprawie, zapraszamy w czwartek o godz. 19 na Facebooka Konstancińskiego Domu Kultury. Podczas spotkania Michał Szczęśniak opowie o wyjątkowych miejscach i o spotkanych ludziach, zaprezentuje zdjęcia oraz książkę, którą napisał o wyprawie. To pierwsza książka w Polsce wydrukowana na papierze konopnym!