Witold-K w Hugonówce 27/ 09

Witold-K, pierwszy polski artysta z retrospektywą w słynnym Sotheby’s w Amsterdamie, już wkrótce zaprezentuje swoje najnowsze prace w galerii Hugonówki. Większość z nich powstała w pracowni artysty w Konstancinie-Jeziornie. Wystawa „Od człowieka do czarnej otchłani” zaprezentuje najnowsze obrazy oraz wybrane prace retrospektywiczne m.in. z najsłynniejszych cykli „Samotność” i „People”.

„Od człowieka do czarnej otchłani” pokaże drogę Witolda-K, od znanych już postaci ludzkich, zmierzających w nieznanym kierunku, do próby dotknięcia absolutu, zadania pytania „co jest po drugiej stronie wszystkiego?”. Ekspozycja 50 płócien obejmie najnowsze, nigdy dotąd nie prezentowane publicznie, obrazy z cyklu „Black holes” i obrazy będące kontynuacją serii „Samotność” zestawione z najwcześniejszymi pracami artysty, głównie ze słynnego cyklu „People”.

Witold Kaczanowski, znany na świecie jako Witold-K, ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych pod kierunkiem tak wybitnych twórców jak Henryk Tomaszewski i Wojciech Fangor. Jego bogata, interdyscyplinarna twórczość obejmuje grafikę, malarstwo, rzeźbę, fotografię, murale oraz projekty scenograficzne i plakaty. Jak mówił o sztuce Witolda-K słynny pianista Artur Rubinstein „Skradł bogom płomień ognia”. Tworzył w Paryżu, gdzie odbyła się jego pierwsza monograficzna wystawa za granicą, i Stanach Zjednoczonych. Jego prace, które znajdują się w licznych kolekcjach publicznych i prywatnych na całym świecie, prezentowane były na ponad 70 wystawach, w tym 40 indywidualnych m.in. w Otis Art Institute w Los Angeles, galerii Simpliciano w Mediolanie, Pekao Gallery w Toronto, Sotheby’s – najstarszym domu aukcyjnym na świecie (Amsterdam), warszawskiej Zachęcie, Muzeum Narodowym w Krakowie i Warszawie.

Galeria Hugonówki prezentuje prace współczesnych artystów o międzynarodowej renomie m.in polsko-francuskiej rzeźbiarki Beaty Czapskiej, Aleksandra Ryszki oraz Mirosława Filonika.

„Od człowieka do czarnej otchłani”

Wystawa malarstwa Witolda-K

Od 27 września do 29 listopada 2020 roku

galeria Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka

Wstęp wolny

Reżim sanitarny