Wystawa malarstwa Witolda-K

„Od człowieka do czarnej otchłani”
Wystawa malarstwa Witolda-K
Wznowienie wystawy: od 12 lutego do 31 marca 2021 roku
galeria Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w Hugonówce znów można obcować ze sztuką na najwyższym poziomie. Konstanciński Dom Kultury otwiera Galerię dla zwiedzających. Artysta sztuk wizualnych Witolda-K zgodził się na przedłużenie swojej wystawy „Od człowieka do czarnej otchłani”, którą można oglądać do końca marca.

Witold-K, pierwszy polski artysta z retrospektywą w słynnym Sotheby’s w Amsterdamie, prezentuje swoje prace w Galerii Hugonówki w Konstancinie-Jeziornie. Wystawa „Od człowieka do czarnej otchłani” pokazuje drogę Witolda-K, od znanych już postaci ludzkich, zmierzających w nieznanym kierunku, do próby dotknięcia absolutu, zadania pytania „co jest po drugiej stronie wszystkiego?”. Ekspozycja 50 płócien obejmie najnowsze, nigdy dotąd nie prezentowane publicznie, obrazy z cyklu „Black holes” i obrazy będące kontynuacją serii „Samotność” zestawione z najwcześniejszymi pracami artysty, głównie ze słynnego cyklu „People”. Większość najnowszych płócien powstała w pracowni w Konstancinie-Jeziornie, a zestawienie ich z wybranymi pracami retrospektywicznymi z lat 50., 60. i 70. pozwala publiczności obserwować ciekawą drogę twórczą artysty.
Wystawę można oglądać w Hugonówce (Konstancin-Jeziorna, ul. Mostowa 15) od 12 lutego do 31 marca 2021 roku, od wtorku do piątku od godz. 11:00-18:00 oraz w soboty i niedziele od 11:00 do 17:00.Wstęp wolny. Reżim sanitarny: maseczki, dezynfekcja rąk, dystans, limit osób w sali.

Witold Kaczanowski, znany na świecie jako Witold-K, ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych pod kierunkiem tak wybitnych twórców jak Henryk Tomaszewski i Wojciech Fangor. Jego bogata, interdyscyplinarna twórczość obejmuje grafikę, malarstwo, rzeźbę, fotografię, murale oraz projekty scenograficzne i plakaty. Jak mówił o sztuce Witolda-K słynny pianista Artur Rubinstein „Skradł bogom płomień ognia”. Tworzył w Paryżu, gdzie odbyła się jego pierwsza monograficzna wystawa za granicą, i Stanach Zjednoczonych. Jego prace, które znajdują się w licznych kolekcjach publicznych i prywatnych na całym świecie, prezentowane były na ponad 70 wystawach, w tym 40 indywidualnych m.in. w Otis Art Institute w Los Angeles, galerii Simpliciano w Mediolanie, Pekao Gallery w Toronto, Sotheby’s – najstarszym domu aukcyjnym na świecie (Amsterdam), warszawskiej Zachęcie, Muzeum Narodowym w Krakowie i Warszawie.