VIII JAZZ ZDRÓJ FESTIWAL 17 – 18 lipca

VIII JAZZ ZDRÓJ FESTIWAL
poświęcony pamięci Louisa Armstronga
17-18 lipca 2021 Konstancin-Jeziorna

W weekend, 17 i 18 lipca zapraszamy do Konstancina-Jeziorny na VIII Jazz Zdrój Festiwal. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga. Dwudniowe, muzyczne święto, podczas którego park wypełnią dźwięki jazzu w najlepszym wydaniu.
Festiwal, który od 2013 roku odbywa się latem w konstancińskim Parku Zdrojowym, jest jedną z największych imprez tego typu na Mazowszu. W całym kraju odbywają się festiwale jazzowe, ale nasz Jazz Zdrój Festiwal jest jedyny w swoim rodzaju. Głównie za sprawą niepowtarzalnej atmosfery oraz scenerii. Potwierdzi to nie tylko festiwalowa publiczność, lecz także muzycy, którzy występują na scenie. Tylko u nas parkowymi uliczkami przechodzi jazzowa parada. Jazz rozbrzmiewa w urokliwej, parkowej altanie przy zabytkowej willi Hugonówka nad brzegiem rzeki Jeziorki, a publiczność bawi się do późnego wieczora. Występują u nas najlepsze zespoły z Polski i z zagranicy. Podczas każdej edycji króluje klasyczny jazz, nawiązujący do czasów powstania letniska. W tym roku festiwal będzie kameralny. Mimo to odwiedzą nas najlepsze grupy jazzu tradycyjnego z całego kraju, a muzyka rozbrzmiewająca w parku, zapewni emocje na najwyższym poziomie i świetną zabawę. Na tegoroczną edycję Konstanciński Dom Kultury przygotował cztery plenerowe koncerty.
Festiwal zainauguruje koncert Old Metropolitan Band. Wielokrotnie nagradzany zespół występował na wszystkich liczących się tradycyjnych festiwalach europejskich, wielokrotnie uczestniczył w Jazz Jamboree. W repertuarze zespołu znajdują się standardy jazzu tradycyjnego oraz własne utwory. Pierwszego dnia festiwalu usłyszymy także zespół Hot D`Jazz Trio, który powstał z inicjatywy Jacka Serczyka oraz Tomasza Kobieli w 2009 roku. Na repertuar zespołu składają się głównie kompozycje Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale w programie ich koncertów można także usłyszeć standardy ze złotej ery swingu.
Niedzielne koncerty otworzy występ grupy RB Dixie Five, która zagra nam jazz z Nowego Orleanu. Zespół mający w swoim dorobku prestiżową „Złotą Tarkę”, powstał w 2014 roku z inicjatywy Romana Bartnickiego. Tegoroczny Festiwal zwieńczy występ The Warsaw Dixielanders, grupy doskonale znanej konstancińskiej publiczności. Zagrają znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed- i powojennego.
Doskonała muzyka, niepowtarzalna atmosfera oraz świetna zabawa gwarantowane! Zapraszamy na Jazz Zdrój Festiwal!
Wstęp wolny, reżim sanitarny, szczegóły na stronie internetowej hugonowka.pl oraz na Facebooku Konstancińskiego Domu Kultury.

PROGRAM
Sobota, 17 lipca
17.00-18.30 OLD METROPOLITAN BAND
18.30-20.00 HOT D’JAZZ TRIO
Niedziela, 18 lipca
17.00-18.30 RB DIXI FIVE
18.30-20.00 THE WARSAW DIXIELANDERS

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15
Koncerty odbędą się w altanie przy Hugonówce
Wstęp wolny, reżim sanitarny