Jarmark Świąteczny 17 XII 2023

 

W Konstancinie-Jeziornie niebawem znów zagości prawdziwie świąteczna atmosfera. Już w niedzielę 17 grudnia w Parku Zdrojowym odbędzie się tradycyjny Jarmark Świąteczny. Będzie kolorowo, radośnie, bajecznie i smacznie.

Kiermasz i atrakcje dla dzieci

Na straganach, które staną w głównej alei parkowej, w godz. 11.00–17.00 będzie można kupić m.in. rękodzieło, ciasta, potrawy wigilijne, regionalne przysmaki, ozdoby świąteczne i drobne upominki.

Jarmark to przede wszystkim atrakcje dla dzieci, a tych będzie sporo. W godz. 12.00–15.00 zapraszamy najmłodszych na spotkanie z Mikołajem, któremu będą towarzyszyć elfy i gigantyczny miś polarny. Nie zabraknie też zabaw i animacji ze szczudlarzami, warsztatów ozdób choinkowych oraz zagrody ze zwierzętami, w której czekać będą sympatyczne alpaki, owce i kozy. Do tego przejażdżki świąteczną drezyną Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej oraz lodowisko, na które wstęp tego dnia będzie bezpłatny.

Występy na scenie

Na świątecznej scenie wystąpią uczniowie z gminnych szkół podstawowych nr 1, 2, 3, 5, 6 oraz Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta. W kolędowym repertuarze zaprezentują się też: Łurzycanki, Jarzębina Czerwona, chór Cantabile, Pogodna Jesień oraz wokalistki i wokaliści ze Studia Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury. Z kolei do tańca porwą Grupa ER-nesta, AniGrupa oraz uczestnicy zajęć Zumba Gold Senior w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. O godz. 14.00 rozpocznie się wspólne kolędowanie z Kapelą Góralską z Kościeliska, a o godz. 15.00 dla małych i dużych – zimowy koncert Stwora Głodomora, któremu będą towarzyszyć bajkowe postacie.

Życzenia i opłatek

O godz. 14.30 odbędzie się wigilia miejska. Życzenia świąteczno-noworoczne złoży burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej, którzy następnie przełamią się opłatkiem z mieszkańcami. Będzie też świąteczny poczęstunek – barszcz czerwony i pierogi. – Zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania i dzielenia się radością tego wyjątkowego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia – zachęca Kazimierz Jańczuk.

Na jarmarku nie zabraknie także harcerzy z Hufca Uroczysko Konstancin, którzy w godz. 14.00–16.00 będą przekazywać Betlejemskie Światło Pokoju.

Organizator

Organizatorem Jarmarku Świątecznego jest Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, a partnerami – Konstanciński Dom Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa. Patronat medialny nad imprezą objęli „Kurier Południowy”, „Przegląd Piaseczyński” i portal Piaseczno News.