Imieniny Konstancji w Hugonówce, 17 i 18 lutego.

W weekend 17 i 18 lutego od godz. 15 Konstancin-Jeziorna będzie obchodził Imieniny Konstancji. Doroczne święto, organizowane na cześć hrabiny Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hrabiego Witolda Skórzewskiego odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15. W dwudniowym programie wiele atrakcji nawiązujących do czasów powstania letniska, wśród których z pewnością znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli.
W sobotę od godz. 15 podczas „Podróży w świat relaksu” będzie można stworzyć jedyne w swoim rodzaju świece, a w czasie rodzinnych warsztatów plastycznych – „Imieninowy bukiet dla Konstancji”. O godz. 17 odbędzie się wykład historyczny prof. dr. hab. Ryszarda Nowickiego „Przede wszystkim przesyłam Kochanej Mameczce serdeczne życzenia na Imieniny, czyli z rękopiśmiennych listów Włodzimierza do Konstancji Skórzewskiej”. Historyk opowie o niezwykłych listach, które patronka Konstancina otrzymała od jednego ze swoich synów z pełnej przygód podróży dookoła świata. Pierwszy dzień imienin zakończy pokaz filmu „Kochanica Króla Jeanne du Barry” w reżyserii Maiwenn (godz. 19).
W niedzielę, 18 lutego o godz. 15 zaczną się warsztaty, podczas których będzie można m.in. przygotować luksusowy eliksir do twarzy oraz filcowe broszki. Tegoroczne Imieniny Konstancji zwieńczy jazzowy koncert Agnieszki Hekiert (godz. 17). To jazzowa profesjonalistka, kompozytorka, autorka tekstów i aranżacji, a od kilkunastu edycji znakomita trenerka wokalna w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na koncert obowiązują wejściówki, które można odebrać w kasie KDK od 15 lutego od godz. 12. Ponadto w weekend Kawiarnia Hugonówka FoodArt Cafe zaprasza na wyjątkowe imieninowe ciastko – Konstantynka. Szczegółowy program na hugonowka.pl.