Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Nowy portal historyczny okolicekonstancina.pl
17 kwi 2019 - 06:36:33
Od niedawna pojawiła się nowa strona internetowa - portal historyczny OkoliceKonstancina
Pod adresem internetowym
[okolicekonstancina.pl]
znajdą się wpisy publikowane dotychczas w różnych miejscach (także tu) przeze mnie, Pawła Komosę (dotychczasowy blog Okolice Konstncina) , Witka Rawskiego (blog Miniatury historyczne), Dawida Miszkiewicza (blog Chylice i okolice) a także innych chętnych do współpracy. Na stronie będą dostępne również wszelkie materiały dotyczące historii naszej gminy i okolic: artykuły, filmy, zdjęcia, mapy i wszystko to co uda się nam zebrać. Chodzi przede wszystkim żeby od teraz wszystko było w jednym miejscu, a nie jak dotychczas rozproszone na kilku blogach i portalach.
Słowo inauguracyjne autorstwa Pawła Komosy możecie przeczytać pod linkiem:

[okolicekonstancina.pl]

Zachęcam do współpracy!
Re: Nowy portal historyczny okolicekonstancina.pl
24 kwi 2019 - 06:26:10
Nowości na stronie! W dziale 'kartografia' zamieściliśmy dwa nieznane dotąd szerzej materiały - zdjęcia lotnicze z 1944 roku, ze zbiorów Biblioteki Kongresu USA. Po zapisaniu na dysku zdjęcie będzie miało lepszą rozdzielczość. Na zdjęciach widać m.in. okopy w rejonie skarpy, przy Hugonówce itp, gorąco polecam własne poszukiwania bazujące na w/w zdjęciach!

[okolicekonstancina.pl]
Re: Nowy portal historyczny okolicekonstancina.pl
01 maj 2019 - 06:20:48
,Cała dobrana rodzinka udała się szosą konstancińską w stronę Obór. Nieszczęściem po drodze była Jeziorna, a w Jeziornie wspaniała trybuna i dekoracje skonstruowane z rur używanych do budowy rusztowań, a w Jeziornie szykował się odświętny pochód pierwszomajowy. Nikt nie wie, jak to się stało, Fredzio też nie wie i do dziś udziela mętnych, bezsensownych odpowiedzi. Dość powiedzieć, że Fredzio prowadzący z szykiem rajdowca swego morrisa najechał na trybunę i dekorację. Konstrukcja złożyła się jak stary szapoklak, grzebiąc pod sobą dygnitarzy oraz notablów miejscowych, a także z Mirkowa, Konstancina i okolic. Wstrząs, zgroza i konsternacja były tak wielkie, że trochę zdumiony Fredzio uniknął kar. Nikt go nie zlinczował na miejscu, nikt mu nie porwał na strzępy lekkomyślnie wydanego prawa jazdy, nikt go nie powlókł do sądu. Wielkopańskim gestem Fredzio pokrył koszty w wysokości 300 zł, koszty ponownego skręcenia rur i ustawienia na właściwym miejscu sanktuarium trybuny i ołtarza dekoracji.” (Tadeusz Konwicki ,,Kalendarz i klepsydra”)

cały wpis o obchodach 1 maja znajdziecie na stronie:
[okolicekonstancina.pl]

Zachęcam również do obejrzenia uruchomionej właśnie galerii zawierającej zdjęcia z lokalnych pochodów z lat 50-70:
[okolicekonstancina.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Online Users
Guests: 64
Record Number of Guests: 1644 on 04 wrz 2017