Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Droga "przywałowa" Gassy - Ciszyca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 06 wrz 2011 - 11:38:42

Nasz samorząd dąży do remontu drogi "przywałowej" Gassy - Ciszyca. Mam wrażenie, że 550 tyś zł można by wydać dużo lepiej na dużo pilniejsze zadania.
Czy na poparcie teorii o wzmocnieniu podstawy wału są twarde dowody? A może opinia pochodzi np: od osoby, która chciała uchronić Konstancin przed malarią?
Kolejne kuriozum to brak przetargu, prace ma wykonać ZDP za 1,1 mln zł. Czemu nie poddamy tej pracy zasadom wolnego rynku?

Poniżej cytat ze stronu UMiGu i bieżącej pracy urzędu, który został w końcu częściowo zaktualizowany:

"6. Wkrótce rozpoczną się roboty przy przebudowie kolejnego odcinka drogi powiatowej popularnie zwanej ?przywałową? na odcinku od Ciszycy do Gassów. Roboty spowodują głównie wzmocnienie stopy wału przeciwpowodziowego. Jezdnia, chociaż na części przebiegu nie normatywnej szerokości, umożliwi także objazd Konstancina przez mieszkańców wsi położonych na południe od miasta. Roboty zostaną wykonane siła Zarządu dróg Powiatowych. Ich koszt wyniesie przypuszczalnie około 1,1 mln złotych, z czego kwota około 550 tysięcy będzie pochodziła z budżetu naszej gminy. "

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Droga "przywałowa" Gassy - Ciszyca
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 06 wrz 2011 - 13:49:55

Konstancin-Jeziorna, 22 sierpnia 2011 roku
Tomasz Zymer
Radny Rady Miejskiej VI kadencji
ul. Mirkowska 35C, 05-520 Konstancin-Jeziorna
e-mail: exams@orange.pl; tel. 0-504-080-170

Do Przewodniczącego Rady Miejskiej
Konstancina-Jeziorny
p. Andrzeja Cieślawskiego
Do wiadomości: 1) Burmistrza Gminy p. Kazimierza Jańczuka
2) Zastępcy Burmistrza p. Ryszarda Machałka

INTERPELACJA RADNEGO
Dotyczy: współpracy gminy ze starostwem przy remontach dróg powiatowych


Szanowny Panie Przewodniczący,

W zgodzie z art. 31 pkt 1, 2 i 4 Regulaminu Rady Miejskiej składam na Pana ręce interpelację w tej kluczowej dla mieszkańców gminy sprawie, w formie zdefiniowanej w art. 31 pkt 3, z wnioskiem o niezwłoczne przekazanie Burmistrzowi Gminy w celu przygotowania i przedstawienia stanowiska w tej sprawie przez właściwy organ Gminy, a także o przedstawienie treści interpelacji na najbliższej sesji Rady w dniu 8 września.

OBECNY STAN FAKTYCZNY:

Gmina w roku 2011 na podstawie uchwał Rady Miejskiej, na wniosek Burmistrza, dofinansowała w 50% prace na dwóch drogach powiatowych: na ul. Mirkowskiej od mostu na Jeziorce do al. Wojska Polskiego, oraz na drodze przywałowej Ciszyca-Gassy. O ile ul. Mirkowska jest istotna m.in. jako obwodnica podczas remontu ul. Warszawskiej (drogi wojewódzkiej nr 724), o tyle droga przywałowa ma nikłe znaczenie dla ruchu samochodowego w gminie, nie stanowi części tzw. tymczasowej dużej obwodnicy miasta (która prowadzi przez Habdzin, Opacz do Ciszycy) i jest mało uczęszczana. Argument, jakoby przebudowa tej drogi miała wzmocnić konstrukcję wału przeciwpowodziowego, jest trudny do obronienia, ponieważ wał ten ma około stu lat i nie był od dziesięcioleci wzmacniany, zatem zwiększenie natężenia ruchu i drgań u podstawy wału może go tylko osłabić.
Jednocześnie nie podjęto współpracy z powiatem przy przebudowie najważniejszych arterii miasta - ulic Chylickiej i Wareckiej - w istotny sposób odciążających drogę nr 724, mimo, że ich przebudowa jest w planach powiatowych już od lat. Według informacji uzyskanych od dyrektora ZDK w Piasecznie, p. Kobusa, podczas spotkania w dniu 29 lipca z udziałem moim, p. radnego Ryszarda Bajkowskiego oraz p. Michała Wiśniewskiego, gruntowna przebudowa ul. Wareckiej z 40 cm podbudową oraz 3 warstwami nawierzchni asfaltowej od ul. Pułaskiego do ul. Długiej kosztowałaby gminę nie więcej, niż w/w droga przywałowa. Obecnie na tej najważniejszej w centrum Konstancina (pod względem natężenia ruchu) ulicy jest tylko jedna warstwa asfaltu bezpośrednio na szutrze, co uniemożliwia w praktyce efektywną naprawę nawierzchni. Co więcej, geodeci na koszt gminy wykonują w niejasnym celu na ul. Chylickiej obmiary, co formalnie uniemożliwia wejście geodetów z powiatu i przygotowanie dokumentacji.PYTANIA:

1) Jakie było faktyczne uzasadnienie wprowadzenia pod obrady Rady Miejskiej w trybie nadzwyczajnym projektu uchwały o wspólnej przebudowie drogi przywałowej, skoro droga ta (wg informacji od p. Kobusa) nie znajdowała się w planach powiatowych na rok 2011, zaś kluczowa dla ruchu w gminie ul. Chylicka była w tych planach, a nie będzie przebudowywana?
2) Czy prawdą jest, że w/w droga przywałowa jest częściowo położona na działkach prywatnych?
3) Czy burmistrz planuje w roku 2012 zawnioskować do Rady Miejskiej o fundusze na wspólną z powiatem przebudowę ul. Chylickiej i ewentualnie ul. Wareckiej?
4) Jaki jest cel opłacanych przez gminę prac geodezyjnych na ul. Chylickiej i kiedy się one zakończą?
4) Jak wygląda wieloletni plan współpracy gminy z powiatem przy przebudowie dróg, jakie są konkretne priorytety gminy przy tej współpracy i z czego one wynikają?
5) Jaka jest strategia rozbudowy i remontów całej sieci drogowej na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, w szczególności:
a. które drogi wojewódzkie, powiatowe powinny być zbudowane i/lub wyremontowane do końca obecnej kadencji w podziale na poszczególne lata wg zarządu gminy Konstancin-Jeziorna;
b. które z dróg z punktu a) są już uwzględnione w planach odpowiednio zarządu powiatu lub zarządu województwa mazowieckiego;
c. jaki jest spodziewane zaangażowanie finansowe gminy Konstancin-Jezirona w drogi wymienione w punkcie a);
d. które drogi gminne powinny być zbudowane i/lub wyremontowane do końca obecnej kadencji w podziale na poszczególne lata wg zarządu gminy Konstancin-Jeziorna;
e. jak ma wyglądać rozwój sieci ścieżek rowerowych na terenie gminy Konstancin-Jeziorna do końca obecnej kadencji w podziale na poszczególne lata wg zarządu gminy Konstancin-Jeziorna.

Proszę o odpowiedź na wszystkie punkty mojej interpelacji w formie pisemnej. Zgodnie z art. 33 Regulaminu Rady Miejskiej, proszę pana Przewodniczącego o udzielenie mi głosu podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 8 września br. w celu publicznego sformułowania / przedstawienia dodatkowych pytań bezpośrednio związanych z moją interpelacją.

Z poważaniem,
Tomasz Zymer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Droga "przywałowa" Gassy - Ciszyca
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 06 wrz 2011 - 14:43:22


Tomasz Zymer
Jednocześnie nie podjęto współpracy z powiatem przy przebudowie najważniejszych arterii miasta - ulic Chylickiej i Wareckiej - w istotny sposób odciążających drogę nr 724, mimo, że ich przebudowa jest w planach powiatowych już od lat.

Wiele słusznych pytań, które mam nadzieję, nie pozostaną bez odpowiedzi. Ciekawi mnie skąd taki pęd do remontu akurat tej drogi, którą jeździć będzie bez porównania mniej aut niż np: jeździ Chylicką, która była w planach ZDP? Czyżby słuszne były głosy mówiące, że spore znaczenie ma kto przy drodze Gassy - Ciszyca mieszka?

Tak na marginesie to ul. Lipowa (droga powiatowa) nie ma takiego znaczenia jednak o generalną przebudowę aż się prosi. Centrum rehabilitacyjne a przy nim leje jak po bombach lotniczych. Skrzyżowanie Powsińska/ wspólna/ ścienna powinno być rondem, drogi też w gestii powiatu.

Kolejna sprawa to:

"30.08 ? spotkanie z p. Kobusem ? dyr. Zarządu Dróg Powiatowych dotyczące:
- ewentualne przejęcie odśnieżania dróg powiatowych "

Niedługo powiat nic nie będzie robił sam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Droga "przywałowa" Gassy - Ciszyca
Wysłane przez: iannaianna (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 wrz 2011 - 19:01:40

Skąd taki pęd ? Przecież Burmistrz już w trakcie "walki" o fotel Burmistrza często mówił o tej drodze. Dla mnie to po prostu idee fix obecnej ekipy (Szefa) i tyle.

Marzeniem ściętej głowy jest aby tam (pod wał) przeniósł się ruch nie mówiąc o tym, że dla wału to chyba niezbyt dobry pomysł....

Upór i władza zawsze zrobi swoje grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Droga "przywałowa" Gassy - Ciszyca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (212.160.156.---)
Data: 07 wrz 2011 - 13:12:46

Witam ,
wnioskując po wypowiedziach nikt z powyższych osób nie korzysta z tej drogi.
Ja korzystam i uważam że jest bardzo potrzebna.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Droga "przywałowa" Gassy - Ciszyca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 07 wrz 2011 - 13:51:55

Rok temu bardzo sie przydala droga przywałowa od Ciszycy przez Jeziorkę po Okrzeszyn. Można było omijać gigant korki wyjazdowe z KCN. Czy z Gassów jest potrzebna, dla mnie będzie super bo przynajmniej będzie pełniła ona rolę ścieżki rowerowej. Aktualny szutr zniszczony przez ciągniki średnio zdaje egzamin.

Rozumiem jednak oburzenie forumowiczów, bo na terenie naszej gminy jest bardzo dużo dróg które są ważniejsze a ich stan budzi poważne wątpliwości. Jeśli jednak podczas wyborów padły obietnice, to obecna władza jest w kropce. Nie zrealizuje to ją rozliczą, zrealizuje to ludzie skrytykują. Ech, jak dobrze że ja nie mam takich dylematów smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Droga "przywałowa" Gassy - Ciszyca
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.41.2.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 wrz 2011 - 14:39:47Jeśli jednak podczas wyborów padły obietnice, to obecna władza jest w kropce. Nie zrealizuje to ją rozliczą, zrealizuje to ludzie skrytykują

teraz to się uśmiałem zacnie ;) - ktoś tu kiedyś próbował podsumować ile by kosztowała realizacja wszystkich obietnic przedwyborczych ;)

a droga przywałowa miała być alternatywą dla objazdu...ale wiele padło tu argumentów, dlaczego jako taka nie może być traktowana (ta na Okrzeszyn alternatywy swojej nie miała)..

i nikt nie mówi o tym, że droga ta jest niepotrzebna!
Wielu zaś (o ile nie wszyscy) mówii o tym, że droga ta nie powinna być realizowana ze środków gminnych!
A na pewno nie w sytuacji, gdy wszystkie pieniądze na gminne drogi zostały wydane a potrzeby w tym zakresie nie zaspokojone!
A i na terenie naszej gminy znajdziemy inne drogi powiatowe, którym bardziej by się ta pomoc przydała...no, chyba, że nazywanie tej przywałowej 'bąkówką' nie jest przypadkowe...Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-07 14:41 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.