Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (81.190.88.---)
Data: 10 wrz 2017 - 19:28:09

To nie jest tak samo proste jak wykorzystanie dawnego nasypu kolejowego z Jeziorny do Mirkowa na ciąg pieszo-rowerowy. Tyle, że z różnych powodów. W jednym gmina nie jest właścicielem gruntów. W drugim nie jest właścicielem i nie na pewno nikt się nie zgodzi na kostkę brukową. Na Zawadach na wale wiślanym o ile dobrze pamiętam jest tłuczeń (?) ale chyba w miarę dobrej jakości.

Umówmy się, że wał cały czas służy jako ciąg pieszo-rowerowy na wspomnianym odcinku. Po obu stronach. Problem bywa od Mirkowskiej do ujścia Wisły, szczególnie gdy zarządca wałów nie ścina traw. A na odcinku od Warszawskiej do Mirkowskiej największy problem stanowią chyba... kupy po pupilach, które miłościwi właściciele zostawią. Często na samym środku wału. Czasem mam wrażenie, że właścicielem psiaka jest geodeta. Tak centralnie im wychodzi.

Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: RaVRaV (77.112.101.---)
Data: 10 wrz 2017 - 19:49:44

Tak w temacie wykorzystania wałów do budowy infrastruktury rowerowo-pieszej, najlepszy przykład z Małopolski.
Co prawda jeszcze nie miałem okazji sprawdzić osobiście, ale może uda się to wkrótce nadrobić.
Czy w naszych warunkach, gdzie jedyną słuszną nawierzchnią do budowy dróg rowerowych jest kostka betonowa możliwe jest zastosowanie standardów z Wiślanej Trasy Rowerowej?
I nie chodzi mi tylko o nawierzchnię asfaltowa, ale takie elementy które sprawiają że dana trasa jest atrakcyjna dla użytkowników m.in: przejazdy pod mostami, odpowiednie oznaczenie trasy i miejsc wartych odwiedzenia, brak barierek i inne.
[www.znajkraj.pl]Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.135.---)
Data: 11 wrz 2017 - 14:37:34

Wzdluz Wisly ma byc w calej Polsce...Malopolska chyba najbardziej zaawansowana..


A
Na Zawadach na wale wiślanym o ile dobrze pamiętam jest tłuczeń (?) ale chyba w miarę dobrej jakości.
I to jest w zasadzie czesc tej samej trasy...kawalkami jest to tluczen, kawalkami (nowszymi) kostka a kawałkami (najnowszymi na wysokosci Siekierek) asfalt....
Jak sie chce mozna wszystko

Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: czaknoris (159.205.223.---)
Data: 11 wrz 2017 - 22:37:43


erykmalinowski
@Czaknoris, jezeli bezdie sie mozna poruszac po koronie walu, to sadze ze nasza gmina powinna zbudowac odpowiednia infrastrukture do poruszania sie po wale - podobna do tej od mostku w parku do jazu.

Od jakiegoś czasu, po zmianie ustawy, po wałach mogą się poruszać piesi i rowerzyści niezależnie od tego jaka nawierzchnia jest na koronie.
Jaka infrastruktura jest potrzebna do poruszania się po wale poza przygotowaną do tego nawierzchnią?
Jeżeli chodzi o jakąś infrastrukturę towarzyszącą typu oświetlenie, ławki i kosze na śmieci, to raczej można o tym zapomnieć w tym przypadku.erykmalinowski
Ta lewa korona walu jest bardzo intensywnie 'wykorzystywana' (szczegolnie od ul. Mirkowskiej do Warszawskiej + dalej do parku) i byloby wskazane wybudowanie tam ciagu pieszo rowerowego.

Takie były zamierzenia planowanej przebudowy, której projekt swego czasu udostępniono na chwilę, ale z jakiegoś powodu ta przebudowa nie doszła do skutku. Teraz prace "naprawcze" prowadzi WZMiUW, a w ich wyniku, niejako przy okazji ma powstać nawierzchnia, która powinna (zobaczymy jak wyjdzie) umożliwić poruszanie się pieszym i rowerzystom. Oficjalnym powodem budowy nawierzchni z kruszywa na koronie jest "wzmocnienie korony wału", co akurat jest prawdą. Oznakowania, że to jest droga dla pieszych i rowerzystów pewnie nie będzie, ale zgodnie z prawem piesi i rowerzyści mogą się tam poruszać.
Oświetlenia, ławek i koszy na śmieci na wale nie będzie.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-11 22:41 przez czaknoris.

Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 28 wrz 2017 - 13:30:33

Zaczęło się porządkowanie terenu przylegającego do lewobrzeżnego wału. Obecnie są wycinane drzewa, krzewy mniej więcej od mostku kolejowego do Papierni w stronę osiedla z żółtym ogrodzeniem.

Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.47.17.---)
Data: 07 pa 2017 - 09:03:56

Ciekawa maszyna jest używana do wzmacniania wału. Czy przy remoncie prawobrzeżnego wału też była użyta ta technologia?
Czy ona wtryskuje w w środek wału mieszankę cementu?[www.konstancinjeziorna.pl]

Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: czaknoris (159.205.236.---)
Data: 07 pa 2017 - 20:46:56


Mixiorek
Czy przy remoncie prawobrzeżnego wału też była użyta ta technologia?

Tak, ta sama technologia, choć przesłona była inaczej umiejscowiona.Mixiorek
Czy ona wtryskuje w w środek wału mieszankę cementu?

Technologia polega na wgłębnym mieszaniu gruntu z podawanym zaczynem cementowo-bentonitowym. Idea technologii to mieszanie.
Mieszanie, w tym wypadku, odbywa się za pomocą narzędzi skrawających przemieszczających się po ramieniu zagłębionym w gruncie.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-07 20:48 przez czaknoris.

Re: Zagrożenie powodziowe
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.32.---)
Data: 21 sty 2018 - 12:21:41

Budowa ciągu pieszo-jezdnego od jazu na rzece Jeziorce do ul. Warszawskiej
200.000,00 zł 46.385,42 euro
przetarg Lipiec 2018

[bip.konstancinjeziorna.pl]

Lipiec i później to będzie w tym roku bardzo kiepski okres na ogłaszanie przetargów.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.