Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 2 z 11
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 wrz 2013 - 19:52:31

przypominam link do petycji (listu): [warszawa.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: KumosKumos (---.dynamic.chello.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 20:45:28


Mixiorek

Szczerze mówiąc jak dla mnie było oczywiste, że będzie wiadukt w ciągu S2 i nie słyszałem o innych rozwiązaniach. Jakie inne rozwiązanie mogłoby tam być?
"Przedstawiciele projektanta oraz GDDKiA odpowiadali wczoraj na pytania mieszkańców Wilanowa. (...)
Wiele osób dziwiło się, że główny węzeł ekspresówki w Wilanowie - przy ul. Przyczółkowej, czyli ruchliwej wylotówce w stronę Konstancina - nie będzie bezkolizyjny. Ma powstać skrzyżowanie typu karo. Oznacza to, że bezkolizyjnie da się przejechać tylko wiaduktem południowej obwodnicy na wprost nad ul. Przyczółkową. Na ekspresówkę będzie się zaś wjeżdżać przez rondo ze światłami, które powstanie na wylotówce do Konstancina. - To jeszcze bardziej ją zakorkuje - wieszczył jeden z mieszkańców"
Takie stanowisko przedstawiło GDDKiA na spotkaniu w styczniu tego roku. Tu jest link
To nie jest kwestia wiaduktu tylko ronda poniżej. Stąd zapamiętałem, że nie będzie bezkolizyjnego rozwiązania. Jeżeli na planie jest wiadukt to pozostaje się cieszyć, choć jeszcze jakiś czas temu mignęła mi informacja, że w ramach oszczędności skrzyżowanie to nie będzie miało rozwiązań bezkolizyjnych. Stąd nie wyrywam się do podpisywania petycji, bo mam nieodparte wrażenie, że wyjdziemy na tym jak Filip z Konopii. Co i tak nie zmieni faktu, że droga ta kiedyś powstanie. Co ciekawe na trasie jej przebiegu sprzedawane są chyba właśnie działki i po stronie pałacu w Natolinie buduje się jakieś osiedle domków jednorodzinnych, choć pewnie droga gdzieś tam się wciśnie jak się wywłaszczy stadninę.Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 20:48 przez Kumos.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 21:07:13


Kumos
"Przedstawiciele projektanta oraz GDDKiA odpowiadali wczoraj na pytania mieszkańców Wilanowa. (...)

Ten opis w konsultacjach jest dokładnie taki jaki jest obecnie w dokumentacji. Przetarg na S2 w ramach POW będzie w ramach projektuj i buduj, czyli przez bodajże kilka miesiący od podpisania umowy z wykonawcą będą jeszcze możliwe zmiany, oczywiście niewielkie. To będzie raczej optymalizacja projektu aniżeli rewolucja w projekcie. Obecnie optymalizacja będzie pewnie m.in. polegała na wykorzystaniu przez GDDKiA liberalizacji przepisów o wysokości ekranów itp.. Już nie są tak restrykcyjne. Ponoć od wezła Przyczółkowa do skarpy Ursynowskiej mają być ekrany podobne do tych na zmodernizowanym odcinku trasy toruńskiej w okolicach Bródna. Jak ma być od węzła Przyczółkowa do Wisły tego nie wiem. Droga ma chyba iść już nie na estakadach a na nasypie.
Jeżeli tak będzie to Zawady zyskają dodatkową ochronę przeciwpowodziową od naszej strony. Może to być argument dla Województwa, że już np: nie trzeba remontować północnego wału Jeziorki i wałów Wisły np: od Obórek. Oby tak się nie stało.To nie jest kwestia wiaduktu tylko ronda poniżej. Stąd zapamiętałem, że nie będzie bezkolizyjnego rozwiązania. Jeżeli na planie jest wiadukt to pozostaje się cieszyć, choć jeszcze jakiś czas temu mignęła mi informacja, że w ramach oszczędności skrzyżowanie to nie będzie miało rozwiązań bezkolizyjnych.

S2 nie mogła być wybudowana w innej opcji niż bezkolizyjne skrzyżowanie w ramach samej S2. Chociaż w sumie nie takie rzeczy istnieją na tym świecie. To, że w ciągu Przyczółkowej będą światła było do przewidzenia.Stąd nie wyrywam się do podpisywania petycji, bo mam nieodparte wrażenie, że wyjdziemy na tym jak Filip z Konopii..

W porządku ale jakie są Twoje oczekiwania odnośnie tej drogi?Co ciekawe na trasie jej przebiegu sprzedawane są chyba właśnie działki i po stronie pałacu w Natolinie buduje się jakieś osiedle domków jednorodzinnych, choć pewnie droga gdzieś tam się wciśnie jak się wywłaszczy stadninę.

Jeżeli dobrze patrzę to S2 idzie łukiem nad stadniną i nad osiedlem. W sumie to teraz w tamtej okolicy przy samej trasie nastąpi pewnie wysyp szybkich inwestycji. Tak aby oddać je w przeciągu 1,5 roku. Tak to ma wyglądać:
http://mapa.targeo.pl/,20,21.0818200,52.1527000?l=cd7c0053d6d49cc3Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 21:11 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: KumosKumos (---.dynamic.chello.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 21:43:50

Jakie są moje oczekiwania? Jak wspomniałem nie jestem jej zwolennikiem, ale też mam świadomość, że w perspektywie jej nie unikniemy. Dlatego nie podpisuję petycji. I tyle. Wolałbym więc skrzyżowanie bez świateł, choć na ile realna jest jego realizacja nie mam pojęcia. Niestety wraz z zabudową pól pojawi się zapewne coraz więcej świateł i skrzyżowań na tej trasie, więc zapewne kolejne rondo ze światłami dużo tu nie zmieni. Tak naprawdę przychylam się do stwierdzenia, że zmian długofalowo nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 wrz 2013 - 21:43:18czyli sugerujesz, ze gazeta wyborcza klamie
nie wciągajmy się w polityczne dyskusje ;)
jak się patrzy na amerykańskie filmy z 6ciopoziomowymi estakadami na przedmieściach nawet niewielkich miast to aż się człekowi ckni...
u nas...poza realizmem pozostaje wierzyć w...rozsądek...że każda nowa arteria uwzględni jakieś mądre badanie tyczące ruchu lokalnego i to niezależnie od faktu, czy analizy drogowców wykażą, że potrzeba bilionów złotych by tym potrzebom sprostać...
życie...ono z reguły pokazuje, że czegoś zrobić się nie da sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: KumosKumos (---.30.44.8.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 01 pa 2013 - 01:45:53

A Wojtek Orliński jak zwykle racjonalnie
LINKZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 01:55 przez Kumos.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 01 pa 2013 - 09:54:09wylotówką na Gdańsk to tym smutniejsze, że byliśmy już bardzo blisko budowy tej drogi, ale udało się wtedy wszystko storpedować grupie wpływowych polityków, którzy zainwestowali w nieruchomości w korytarzu drogi.
i to cała smutna prawda...zawsze jest jakaś grupa interesików 'za' lub 'przeciw'... dlatego...niezależnie od kolorów tej malowanki ja uwierzę jak zobaczę w realu...i póki co żyję nadziejami, że będzie to szybciej niż później...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 01 pa 2013 - 19:02:38

"2. Informacja nt. uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie
ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą ?Program Budowy Dróg
Krajowych na lata 2011-2015?.

Rada Ministrów przyjęła listę inwestycji do realizacji w nowej perspektywie finansowej UE
2014-2020, dla których postępowania przetargowe zostaną uruchomione do końca br.
Przewidywane nakłady inwestycyjne wyniosą 4,7 mld zł. Dzisiejszą decyzją Rady
Ministrów do listy inwestycji dodana została budowa obwodnicy Bełchatowa. Przetarg
ogłoszony zostanie w przyszłym roku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

Lp. Nazwa zadania Długość
(km)
1 Budowa obwodnicy Brodnicy w ciągu dk nr 15 1,4
2 Budowa obwodnicy Inowrocławia w ciągu dk nr 15 17,6
3 Budowa obwodnicy Wielunia w ciągu dk nr 8 13,2
4 Budowa obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu S11 12,8
5 Budowa obwodnicy Jarocina w ciągu S11 13,1
6 Budowa obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu dk nr 50 i 79 9
7 Budowa obwodnicy Olsztyna w ciągu dk nr 16 24,7
8 Budowa obwodnicy Kłodzka w ciągu dk nr 33 i 46 9,1
9 Budowa obwodnicy Nysy w ciągu dk nr 41 i 46 16,5
10 Budowa obwodnicy Kościerzyny w ciągu dk nr 20 10,9
11 Budowa obwodnicy miasta Sanoka w ciągu dk nr 28 10,8

Z poważaniem,
Janusz Piechociński"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Co dziś ministrowie uradzili ws. programu budowy dróg (lata 2011 - 2015)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 pa 2013 - 19:03:01

Wiadomość przysłał Wicepremier Janusz Piechociński:-----------------------------------------------------------

Ani słowa o S2, co o tym myśleć???
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co dziś ministrowie uradzili ws. programu budowy dróg (lata 2011 - 2015)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 01 pa 2013 - 20:00:40


mania
Ani słowa o S2, co o tym myśleć???

Kto powiedział, że w tej uchwale będzie S2? W tej uchwale zgodnie z zapowiedziami znalazło się 11 obwodnic (na które jest gotowa cała dokumentacja i są wszystkie pozwolenia na chwilę obecną), doszedł Bełchatów (nie jestem pewien czy są wszystkie pozwolenia). Jest to w ramach programu budowy dróg do 2015 i ze środków UE 2014-202. S2 ciężko byłoby zrealizować do 2015, jest to wręcz nierealne bo budowa POW w ramach S2 ruszy prawdopodobnie do końca 2014, przetarg ograniczony ma być ogłoszony do końca tego roku. Zapewne GDDKiA będzie sukcesywnie ogłaszać przetargi. W ostatni piątek ogłoszono przetargi na:
"S17 Warszawa-Lublin, odc.1 granica województwa?Skrudki (19,9 km), odc. 2 Skrudki? Kurów (13,5 km) jako jeden przetarg w podziale na części. Wraz z tymi odcinkami jako część 3 zamówienia zostanie wszczęty przetarg na S17 Warszawa-Lublin odc. dojazd do przeprawy mostowej na Wiśle w Puławach (11,8 km)".

Przetarg na S17 zgodne z zapowiedziami miał być ogłoszony do końca roku, m.in. również S8 Radziejowice-Wolica. Powyższe przetargi to odcinek "lubelski" S17, brakuje jeszcze przetargów na odcinek "mazowiecki". Powinny być dokońca roku.

Także trzymajmy się tego co zostało zapowiedziane - przetarg ograniczony na S2/ POW (zapewne w podziale na zadania, mówi się o 3 odcinkach) ma być ogłoszony do końca tego roku. Zostało jeszcze trochę czasu.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 20:06 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 02 pa 2013 - 13:08:51

Mapa inwestycji z załącznika 5 i 6:
http://www.transport.gov.pl/files/0/1796518/zanr5i6Drogi1102013B.pdf

12 obwodnic ma kosztorys na 4,7mld zł, sama POW ma kosztorys na około 6 mld zł.

"01-10-2013

Zielone światło dla dwunastu obwodnic

Jeszcze w październiku ruszą pierwsze przetargi na budowę obwodnic, wskazanych załączniku nr 6 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Zmiana programu została dziś przyjęta przez Radę Ministrów.

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej poinformowało , że ?na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła, zmianę do obecnie realizowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 ? załącznik nr 6. Dzięki temu będzie możliwe ogłoszenie przetargów na obwodnice o łącznej długości 150 km. Będą one realizowane w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

Jest to druga zmiana programu drogowego w tym roku, a zatem kolejne powiększenie możliwości realizacyjnych nowych dróg.

W czerwcu br. Rada Ministrów przyjęła załącznik nr 5, w którym określono listę wybranych zadań polegających na budowie dróg ekspresowych. Zapewniono wówczas środki w wysokości ponad 35 mld zł, które umożliwią ogłoszenie przetargów dla ponad 700 km dróg szybkiego ruchu. Znaczna część przetargów została już uruchomiona.


Wykorzystując pozytywne doświadczenia z przyjęcia załącznika nr 5, Rada Ministrów zaakceptowała kolejny załącznik ? nr 6, w którym wskazano listę zadań polegających na budowie obwodnic dla 12 miejscowości. Na ich realizację zarezerwowano środki w wysokości ok. 4,7 mld zł.


Zarówno przyjęty przez Radę Ministrów w czerwcu br. załącznik nr 5, jak i przyjęty dziś załącznik nr 6, stanowią tylko wycinek inwestycji planowanych do realizacji w latach 2014-2020. Cały program drogowy znajduje się w przygotowaniu.

Lista inwestycji ujętych w załączniku 6 obejmuje budowę obwodnic:

Bełchatowa,
Brodnicy,
Inowrocławia,
Wielunia,
Ostrowa Wielkopolskiego,
Jarocina,
Góry Kalwarii,
Olsztyna,
Kłodzka,
Nysy,
Kościerzyny,
Sanoka."*

Postępowania na budowę obwodnic wskazanych w załączniku nr 6 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, zostaną w większości ogłoszone do końca 2013 roku."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 03 pa 2013 - 19:52:24

A jednak POW będzie załączniku 5. Jest polityczny dym z tym związany, w sumie niech wszyscy patrzą władzy na ręce i mobilizują do nowych przetargów. Byle po referndum 13.10.2013 niezależnie od wyników zapał władzy do budowy nowych dróg nie opadł. Także petycja i zbieranie podpisów jest ważne, póki pierwsza łopata nie zostanie wbita pod budowę POW i innych dróg. No może póki umowa z wykonawcą nie zostanie podpisana.

"Południowa Obwodnica Warszawy będzie budowana

03.10.2013

W związku z dzisiejszą konferencją prasową prezesa PiS, na której po raz kolejny Jarosław Kaczyński wprowadza opinię publiczną w błąd informujemy, że realizacja Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) jest dla Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zadaniem priorytetowym i będzie realizowana. Celowe okłamywanie opinii publicznej lub niekompetencja prezesa PiS powodują dezinformację w sprawie budowy POW i Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW).

W trakcie konferencji prasowej 26 września br. Premier Donald Tusk oraz Minister Sławomir Nowak przedstawili pełną i szczegółową informację dotyczącą planów realizacji tych inwestycji oraz wskazali, że dla POW przetargi mają zostać ogłoszone jeszcze w tym roku.

Południowa Obwodnica Warszawy jest ciągiem drogi S2 i jako taka musi być wpisana w docelowym Krajowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020 oraz w Załączniku nr 5 do obecnego Programu.
W związku z tym, by moc szybko ogłosić przetargi na budowę POW, MTBiGM proceduje zmianę Załącznika nr 5. Projekt budowy POW będzie wpisany jako inwestycja do realizacji do nowelizowanego załącznika nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 ? 2015. Zatem wszelkie spekulacje o niewpisaniu projektu do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 ? 2015 r. do załącznika nr 6 (program obwodnicowy) i sugerowanie tym samym braku planów w zakresie zabezpieczenia środków na realizację są celową manipulacją.

Ponadto od momentu uchwalenia w styczniu 2011 roku Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 - 2015 Południowa Obwodnica Warszawy zawsze była w nim ujęta jako projekt do realizacji po 2013 r. Zeszłotygodniowa decyzja o skierowaniu na jej realizację środków oraz prace nad wprowadzenie tej inwestycji do załącznika nr 5 PBDK umożliwią ogłoszenie postępowania przetargowego na części obwodnicy do końca 2013 roku i rozpoczęcie realizacji zgodnie z zapisami obecnego programu. Południowa Obwodnica Warszawy będzie budowana."

http://www.transport.gov.pl/2-482be1a920074-1796537-p_1.htm

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 03 pa 2013 - 19:59:17

Inna ważna inwestycja w nazym rejonie tzw, inicjatywa "tak dla s7" czyli S7 na odcinku Warszawa Południe-Grójec (Głuchów) niestety została przesunięta w czasie. Trzeba o nią też walczyć:

"Puławska-bis jeszcze nie tym razem

Mieszkańcy Piaseczna i Lesznowoli, ale też innych gmin powiatu piaseczyńskiego, na budowę Puławskiej-bis czekają od kilkudziesięciu lat. 29-kilometrowa trasa miałaby zaczynać się na Okęciu i wieść przez Zamienie (węzeł), Nową Wolę (węzeł), Bobrowiec, Władysławów, Antoninów (węzeł), Złotokłos (węzeł), Pamiątkę, aż do Tarczyna. W grudniu 2011 roku została wydana decyzja środowiskowa (traci ważność w 2017 roku), a w grudniu 2012 roku GDDKiA udzieliła zamówienia na opracowanie koncepcji programowej. W teren ruszyli geodeci. - Zatwierdzenie koncepcji programowej jest równoznaczne z uzyskaniem pozwolenia na budowę, które z kolei jest decyzją lokalizacyjną i skutkuje przejęciem gruntów pod trasę ? mówi piaseczyński radny Mariusz Słowik. - Odsunięcie budowy tej trasy w czasie może opóźnić całą inwestycję nawet o 10 lat. Dlatego zaproponowałem, aby zwołać w tej sprawie sesję nadzwyczajną i przyjąć uchwałę protestacyjną. Ten pomysł podchwycili inni radni, również z klubu PO. Sesja odbędzie się w najbliższy poniedziałek.
Być może podobną uchwałę lub stanowisko podejmie w tej sprawie także rada gminy Lesznowola. Tam projekt analogicznej uchwały przekazał przewodniczącej rady Bożennie Korlak radny Marcin Kania. Czy zaowocuje to uchwałą okaże się, gdy z projektem zapozna się wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik."

http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11960

Opcje: OdpowiedzCytuj
podpisów nie tak dużo, warto jeszcze dodać
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 pa 2013 - 20:03:22

jak podaje GW:
"Mamy już 4138 wpisów."

Podpisz się pod listem, tu: [warszawa.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 20 pa 2013 - 15:34:05

http://www.takdlas7.pl/poprzyj-petycje

Pismo odnośnie S7:

"Premier Rzeczypospolitej Polskiej Donald Tusk
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Minister Sławomir Nowak
Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Dyrektor Elżbieta Brenda
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Warszawa

Szanowni Państwo

My, niżej podpisani, mieszkańcy aglomeracji warszawskiej, pragniemy wyrazić swoje poważne zaniepokojenie ostatnimi decyzjami dotyczącymi odłożenia budowy Trasy S7 na odcinku Warszawa-Grójec.

Droga ekspresowa S7 (odcinek Warszawa- Grójec), niezwykle istotna, z punktu widzenia nie tylko płynności ruchu w Warszawie i aglomeracji warszawskiej, ale również dla komunikacji w całej Polsce, została uwzględniona w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 w załączniku nr 2. Ostanie deklaracje Pana Premiera Donalda Tuska i Pana Ministra Sławomira Nowaka wskazują na dalsze odłożenie budowy tej drogi podyktowane potrzebą przyspieszenia budowy Południowej obwodnicy Warszawy.

Budowa kolejnego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, jakkolwiek bardzo potrzebna Warszawie, nie przyczyni się do ułatwienia dojazdu do miasta mieszkańców najbardziej dynamicznie rozwijającej się południowej części aglomeracji warszawskiej (gminy Piaseczno i Lesznowola), a także miast takich jak Góra Kalwaria czy Warka. Wymieniony odcinek drogi S7 to nie tylko szansa na znaczne skrócenie codziennego dojazdu do pracy dziesiątek tysięcy osób, ale możliwość ulokowania w tych gminach satelitarnych ośrodków biznesowych, które stworzą tysiące miejsc pracy (podobnie jak to się dzieje na obrzeżach największych europejskich miast). Ze względu na sytuacje ekonomiczną oraz lokalizację w pobliżu największego w kraju lotniska, nasze gminy są szczególnie przygotowane do takiego kierunku rozwoju. W realizacji tych celów nie pomoże ani budowa Południowej Obwodnicy Warszawy, ani trasy S8 (Salomea-Wolica). Jest to możliwe jedynie dzięki budowie tzw. Puławskiej bis, czyli trasy S7 (odcinek Warszawa-Grójec) ze szczególnym uwzględnieniem odcinka pomiędzy węzłami Lotnisko i Lesznowola.

Liczne przykłady z krajów europejskich pokazują, że w przypadku tworzenia siatki dróg krajowych, w pierwszej kolejności powinny być budowane odcinki wylotowe z aglomeracji, a dopiero potem odcinki łączące poszczególne miasta. Jesteśmy przekonani, że budowa tak istotnych odcinków trasy S7 nie powinna być odkładana w czasie.

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że biorąc pod uwagę koszty budowy drogi w przeliczeniu na jeden pojazd wg prognozy ruchu na 2020 rok, droga S7(odcinek Warszawa- Grójec) jest jedną z najtańszych spośród planowanych dróg w Polsce. Wartość ta byłaby jeszcze niższa, gdyby zdecydowano się na budowę tylko najbardziej obciążonego ruchem odcinka do węzła Lesznowola (skrzyżowanie z planowaną drogą wojewódzką 721). Załączniki niniejszej petycji odzwierciedlają realne argumenty, przemawiające za zmianą statusu drogi S7 (Warszawa- Grójec) w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

Kwestia budowy drogi S7 połączyła środowiska samorządowe, organizacje pozarządowe, społeczeństwo oraz otoczenie biznesowe. Dobitnie świadczy to, o wadze sprawy dla mieszkańców aglomeracji warszawskiej.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z apelem:

O nowelizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 i przeniesienie inwestycji związanej z budową drogi S7 (odcinek Warszawa ? Grójec) z załącznika 2 do załącznika 1 PBDK.
O wykorzystanie zaoszczędzonych środków z ostatnich przetargów i przeznaczenie ich na budowę odcinka drogi S7 Warszawa-Grójec.
O rozpisanie przetargu na budowę S7 (Warszawa- Grójec) na podstawie ostatecznej decyzji Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, nie czekając na ewentualne zaskarżenia procedury administracyjnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
O wykorzystanie przy powyższej inwestycji systemu Zaprojektuj i Zbuduj , który przyśpieszy jej realizację.
Z poważaniem

W imieniu mieszkańców aglomeracji warszawskiej
Komitet zrównoważonego rozwoju południowej części aglomeracji warszawskiej


(Treść petycji zmdyfikowana w dniu 17.10.2013 w związku z deklaracjami Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Transportu w sprawie odłożenia budowy S7. Postulaty pozostają bez zmian.)"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 20 pa 2013 - 15:36:13

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,14765098,_Obwodnica_to_nie_sciema___Wasze_podpisy_u_ministra.html

"Obwodnica to nie ściema". Wasze podpisy u ministra Nowaka

Rząd jeszcze jesienią wpisze kontynuację obwodnicy Warszawy do programu budowy dróg, a w grudniu ogłosimy pierwsze przetargi - obiecał minister transportu Sławomir Nowak. W piątek przekazaliśmy mu naszą petycję z podpisami 4295 czytelników popierającymi dokończenie ringu
To finał akcji "Gazety", w której naciskaliśmy na rząd, by znalazł pieniądze na domknięcie drogowego ringu wokół Warszawy. W połowie września tuż po otwarciu południowej obwodnicy do węzła Puławska zaczęliśmy dopytywać Ministerstwo Transportu, czy ma za budować jej dalsze odcinki przez Ursynów, Wawer i Wilanów. Wtedy resort odpowiadał, że nie ma pewności, czy wytyczanie ringu wokół stolicy, łącznie ze wschodnią obwodnicą przez Wesołą, będzie kontynuowane. Zaczęliśmy więc zbierać podpisy pod petycją z poparciem dla tej inwestycji.

I wtedy wszystko przyspieszyło. Dzień po ogłoszeniu naszej akcji premier Donald Tusk obiecał, że pieniądze na dokończenie warszawskiej obwodnicy jednak się znajdą. Żeby przypilnować tych obietnic, podpisy zbieraliśmy nadal. Zgromadziliśmy blisko 4,3 głosów za jak najszybszą kontynuacją budowy obwodnicy. W piątek wszystkie przekazaliśmy ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi w jego gabinecie przy ul. Chałubińskiego.

[...]"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa 2013 - 21:44:25

jedno przyspieszyło, drugie spowolniło...i tak w koło macieju...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 pa 2013 - 00:05:39

odpinam wątek, bo już zebrane podpisy trafiły do Min.Nowaka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 gru 2013 - 17:32:01

"Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą ?Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015

[...]

Dodana inwestycja ?S2 w. Puławska ? w. Lubelska? wpisuje się w budowę obwodnicy Warszawy. Wprowadzony odcinek w ciągu drogi ekspresowej S2 jest ważną częścią południowego przebiegu obwodnicy i stanowi przedłużenie oddanego do ruchu we wrześniu br. odcinka S2 Konotopa ? w. Puławska.

Cały odcinek połączy wybudowaną autostradę A2 (ujętą w załączniku 5) i planowaną do realizacji drogę ekspresową S17 z korytarzem transportowym w kierunku granicy
z Białorusią. Ponadto nowy odcinek pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Warszawy.

Wprowadzone do Programu zmiany umożliwią jeszcze w 2013 r. uruchomienie pierwszych postępowań przetargowych.
Na realizację ww. inwestycji potrzebne będą środki w wysokości 37,63 mld zł. Pieniądze te pochodzić będą z Krajowego Funduszu Drogowego oraz refundacji z budżetu UE."

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/decyzje-rzadu/uchwala-zmieniajaca-uchwale-w-sprawie-ustanowienia-programu-wieloletnieg-42.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: podpisz petycję ws. dokończenia obwodnicy S2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 18 gru 2013 - 18:20:45

Aaaaaa, czekałem na to co najmniej od 1987 roku ;-)

"Projekt i budowa drogi ekspresowej S2 ? Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od węzła ?Puławska?
do węzła ?Lubelska? z podziałem na trzy zadania: Zadanie ?A? od węzła Puławska (bez węzła) do węzła
Przyczółkowa (bez węzła) o długości ok. 4,6km; Zadanie ?B? od węzła Przyczółkowa (z węzłem) do węzła Wał
Miedzeszyński (z węzłem) o długości ok. 6,5km; Zadanie ?C? od węzła Wał Miedzeszyński (bez węzła) do węzła
Lubelska (bez węzła) o długości ok. 7,5km."


http://www.gddkia.gov.pl/zpDrukuj.php?id=18844"2013-12-18 15:58 , ostatnia aktualizacja: 2013-12-18 16:33
Ruszają przetargi na 3 kluczowe odcinki dróg, w tym południową obwodnicę Warszawy i fragment A2

55 km dróg za 8,5 mld zł - takie postępowania ogłosi dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - dowiedział się Forsal.pl

Mazowiecki oddział GDDKiA zaczął poszukiwania konsorcjum budowlanego, które zaprojektuje i wykona 18,5-kilometrowy odcinek południowej obwodnicy Warszawy, czyli drogi S2 od Puławskiej do wylotu na Lublin. To kluczowy, brakujący odcinek warszawskiego ringu. Dzisiaj ta trasa ekspresowa urywa się w na ul . Puławskiej, po minięciu zjazdu na Lotnisko Chopina.

Droga pobiegnie od ul. Puławskiej - tunelem pod Ursynowem i mostem przez Wisłę - do wylotu z Warszawy drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina. Realizacja planowana jest na lata 2015-2019. Z powodu konieczności budowy tunelu pod Ursynowem ? o długości 2,5 km, po cztery pasy w każdą stronę ? szacowany koszt trasy jest astronomiczny: 6,7 mld zł.

- Południowa obwodnica Warszawy to bardzo wymagający kontrakt, który obejmuje budowę najdłuższego tunelu w Polsce i kolejnego mostu przez Wisłę. Ta inwestycja pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z Warszawy ? powiedział portalowi forsal.pl Łukasz Lendner, dyrektor mazowieckiego oddziału GDDKiA.

[...]

http://forsal.pl/artykuly/766542,przetargi-poludniowa-obwodnica-warszawy-s2-i-autostrada-a2-do-minska-mazowieckiego.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 2 z 11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.