Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718
Bieżąca strona: 18 z 18
Re: STRAŻ MIEJSKA w K-J
Wysłane przez: zenekzenek (159.205.240.---)
Data: 20 maj 2017 - 11:31:55

straż miejska a bezpieczeństwo mieszkańców. Ostatnio spotkałem młoda kobietę z trójką dzieci - 6 letni chłopiec, 3 letnia dziewczynka, 1 roczny chłopiec . Opowiedziała mi co ją spotkało na tzw. ścieżce zdrowia w lesie Chojnowskim. Otóż dzieci pod opieką matki próbowały stosownie do swojego wieku wykorzystać infrastrukturę miejsca w którym się znalazły. Nagle niespodziewanie dla wszystkich pomiędzy baraszkujące dzieci wkradł się dzik. Tylko trzeźwość umysłu matki ocalił od tragedii. Wspominam o incydencie tylko dlatego gdyż nie dalej jak dwa dni temu, przypadkowy przechodzień ostrzegł mnie przed dzikami na ul. Piaseczyńskiej. Jak to jest, że te dosyć groźne nieprzewidywalne zwierzęta mają rację bytu w mieście uzdrowiskowym. Co naszej władzy pomyślą coraz liczniej odwiedzający turyści, wreszcie gdzie jest straż miejska- celowo z małej litery -, poco nam straż miejska skoro jej nie widać na ulicach naszego miasta. Dlaczego wydajemy rocznie dwa miliony złoty na służbę z której nie ma żadnego pożytku.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-20 11:32 przez zenek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STRAŻ MIEJSKA w K-J
Wysłane przez: zenekzenek (78.8.84.---)
Data: 13 cze 2017 - 13:18:34

Brudny Konstancin.
Czy straż miejska powinna monitorować czystość ulic i chodników, Pytanie wydaje się retoryczne, Czy straż miejska może zwrócić uwagę władzom miasta, że od pół roku ulice i chodniki w naszym mieście są nie sprzątane. Dzięki takim pytaniom bez odpowiedzi Konstancin jest i będzie brudnym miastem, miastem z zatykającymi się igliwiem studzienkami kanalizacyjnymi, miastem bez koszy na śmieci, miastem bez ekip sprzątających z prawdziwego zdarzenia. Czy tak brudny Konstancin ma szanse pozostać uzdrowiskiem. Corocznie urządzamy Dni Konstancina, zapraszamy gości z tej okazji i modlimy się by nie zechcieli zwiedzać naszej miejscowości zaledwie kilka ulic dalej położonych od parku i tężni..Niestety w utrzymaniu czystości nie pomaga straż miejska, Widocznie przeznaczona jest do innych celów, celów windykacyjnych. Czy taka straż miejska jest nam potrzebna, komu jest ona potrzebna, czy powinno się trwonić nasze podatki na tak nieudolną straż miejską.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STRAŻ MIEJSKA w K-J
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.104.---)
Data: 13 cze 2017 - 14:50:05

A moze mają frytki dostarczac?

Bez przesady. Jezeli pracownik gminy za to odpowiedzialny sie ruszy zza biurka i sie przespaceruje to mu tylko na dobre wyjdzie. Nie trzeba w to angazowac SM. Leżący śmieć nikogo nie zaatakuje, spokojnie.

Po to jest organizm jak urzad gminy aby kazdy zajął sie swoją działką. Jak strażnik bedzie chodzil i takie pierdoly spisywal, a potem przepisywal w kolejny raport dla innego urzednika to na pewno nie starczy mu czasu na inne rzeczy.

Czasem przy okazji moze, ale nie jako podstawowy obowiązek.

Problem jest z całościowym zarządzaniem gmina, a stan SM jest objawem.

A czy Zenku głosowałeś na obecnego Burmistrza?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STRAŻ MIEJSKA w K-J
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.242.145.---)
Data: 14 cze 2017 - 09:42:54

O ile koszy na smiecie za wiele moze i kaktycznie nie ma o tyle mam wrazenie, ze akurat ZGK raczej porzadkuje regularnie miasto...z naciskiem na miasto....
A poza tym...jakbysmy my wszyscy (albo ci przyjezdni) nie brudzili to by sprzatac nie bylo potrzeby...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STRAŻ MIEJSKA w K-J
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.189.---)
Data: 14 cze 2017 - 11:11:45


Artek_Bartek
O ile koszy na smiecie za wiele moze i kaktycznie nie ma o tyle mam wrazenie, ze akurat ZGK raczej porzadkuje regularnie miasto...z naciskiem na miasto....
A poza tym...jakbysmy my wszyscy (albo ci przyjezdni) nie brudzili to by sprzatac nie bylo potrzeby...
Taka prawda smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STRAŻ MIEJSKA w K-J
Wysłane przez: zenekzenek (159.205.218.---)
Data: 02 lip 2017 - 13:07:59

Nie jest istotne jak głosujemy, istotą jest jak postrzegamy wybranych włodarzy czy spełniają nasze oczekiwania, jeżeli nie tym łatwiejszy wybór w przyszłości. Wracając do sedna, na całym świecie a w wielu krajach byłem, policja miejska lub straż miejska jak w naszym przypadku, zajmuje się głownie przestrzeganiem porządku i bezpieczeństwem mieszkańców. Rolą urzędnika jest szybkie reagowanie na niepokojące informacje spływające do niego głównie od przedstawicieli tych służb. W naszej gminie to nie funkcjonuje, szczerze mówiąc trudno jest określić zakres obowiązków przedstawicieli straży miejskiej. Jeżeli nie interesuje ich ulica i chodnik zanieczyszczona igliwiem, które przy najmniejszym deszczu zatyka studzienki kanalizacyjne a przy dużych opadach powodującym lokalne podtopienia to po cóż oni są, chyba nie po to by jak to już się stanie zablokować przejazd na całej ulicy - taką sytuację uważam za spóźnioną. Jeżeli czytam, że nasza gmina właściwie nie jest zadłużona, to jest to powód do dumy, ale jednocześnie gdy zdam sobie sprawę, że gminę uzdrowisko stać jedynie na wysprzątanie parku, to jest to powód do ogólnej krytyki.
Jak to rozwiązać, rozwiązanie wydaje się bardzo proste, zlikwidować służby które są nieefektywne w swoim działaniu a w miejsce ich zakupić sprzęt oraz zatrudnić osoby których zadaniem będzie dbanie o porządek w gminie. Bezpieczeństwem mieszkańców niech zajmie się policja.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: STRAŻ MIEJSKA w K-J
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 lip 2017 - 09:35:20

Jakoś specjalnie nie będę bronił SM ale nasza policja naprawdę ma co robić i średnio uśmiecha mi się czekać 3-6h jak oni przyjadą. Tyle czasem czeka się na interwencję, szczególnie powiatowej drogówki.
Jest wiele niewdzięcznych spraw, którymi nie zajmie się policja i robi to zwykle SM.

Moim zdaniem przede wszystkim jest to kwestia zdefiniowania charakteru pracy SM oraz samego nadzoru co niestety w naszej gminie działa słabo. Na wielu poziomach.

Moje trzy osobiste zgłoszenia na SM zostały potraktowane poważnie. SM zareagowała i raczej stanęła na wysokości zadania. Co nie znaczy, że tak jest i było zawsze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718
Bieżąca strona: 18 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.