Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 18
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 sie 2014 - 09:41:53


rondo
Prawdopodobnie a nawet wręcz napewno, strategia wykorzystywania fotoradaru jest uzgadniana z najwyższą władża naszego miasta.
Przecież zbliżają się wybory to co tam może wobec tego wydarzenia znaczyć jakieś bezpieczeństwo na drogach. A dostanie taki pirat mandat i nie zagłosuje ?

Taka gmina.

Jasne, SM dostała polecenie żeby zaniechać polowania, bo wtedy może zginie kilku myślących inaczej i nie zagłosują przeciw >grinning smiley<

Co się wam w tych głowach roi ? ziobro to przy Was zero

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.249.---)
Data: 22 sie 2014 - 11:51:20

A moze problem jest, ze nie ma kto robic? Sezon urlopowy i ponoć sporo rezygnacji z pracy i zwolnień lekarskich...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.148.---)
Data: 22 sie 2014 - 11:56:47

Na zarzuty Pana rondo nawet nie odpowiadam bo szkoda czasu. W dniu dzisiejszym na ulicy Mirowskiej miał miejsce kolejny śmiertelny wypadek. Krótka relacja wideo i więcej informacji wieczorem na stronie www.pulskonstancina.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 22 sie 2014 - 12:39:21

ostatnio jeździłem w różnych godzinach, po głównych drogach i ani razu nie widziałem sprzętu w akcji.

Nie dość, że się nie zarobimy na nim to się jeszcze nie zwróci smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.244.---)
Data: 22 sie 2014 - 15:08:45

A moja znajoma została złapana parę dni temu na Piułsudskiego ,czyli straż czuwa cool smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-22 15:11 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Pan Komendant odpowiada
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 sie 2014 - 15:37:33

1. Co miesiąc jest uzgadniany z Komendantem Powiatowym Policji harmonogram przeprowadzanych kontroli pomiaru prędkości - liczba pomiarów utrzymuje się na podobnym poziomie od pierwszego dnia pracy tego sprzętu na naszych ulicach, dziś np. pomiar dokonywany jest na ul. Głowackiego od 15-17.

2. Nie we wszystkie miejsca są i będą kierowani strażnicy z fotoradarem - ponad 20 mc wyznaczonych jest abstrakcją a z naszych danych wynika ze część ich znalazła się na liście bez jakiegokolwiek uzasadnienia, tym samym będziemy w m-cu wrześniu dokonywali oceny zasadności i wykaz miejsc może ulec zmianie

3. Oczekujemy na sygnały mieszkańców co do zagrożeń w ruchu drogowym i wskazanie nam tych mc które w ich ocenie powinny znaleźć się w zmienionym wykazie, wraz z uzasadnieniem,

4. i pamiętać należy, że nasza konstancińska SM nie jest strażą drogową - radarową - to tylko jedno z wielu zadań realizowanych przez municypalnych. Zadanie z zakresu kontroli ruchu drogowego a tym samym pomiar prędkości należy do zadań policji drogowej.

5. Nie możemy tez przeprowadzać kontroli "doraźnie" na wezwanie, nie pozwalają na to przepisy, zawsze musi to być poprzedzone zmianą harmonogramu z policją co z natury trwa około 2 dni i nie jest generalnie praktykowane

----------------------------------------------
podkreślenie m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: daramisdaramis (79.185.155.---)
Data: 23 sie 2014 - 11:09:51


jacekkk
W dniu dzisiejszym na ulicy Mirowskiej miał miejsce kolejny śmiertelny wypadek. Krótka relacja wideo i więcej informacji wieczorem na stronie www.pulskonstancina.pl

Jakieś bliższe informacje?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.132.---)
Data: 23 sie 2014 - 21:21:45


R
I po aferze. Fotoradar nie jest remedium idealnym na bezpieczeństwo na drogach.
A czy to nie Ty Andrzeju oczekiwałeś, by takowym był?
Ilośc punktów rzekomych kontroli vs. faktyczne kontrole to niewątpliwie inna bajka...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 29 sie 2014 - 05:37:57


jacekkk
Na zarzuty Pana rondo nawet nie odpowiadam bo szkoda czasu. W dniu dzisiejszym na ulicy Mirowskiej miał miejsce kolejny śmiertelny wypadek.

W piątek 22.08.2014 na ul. Mirkowskiej doszło do tragicznego wypadku. Osobowe renault potrąciło pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu. To przejście dla pieszych jest bardzo niebezpieczne, piesi oczekujący na przejście są mało widoczni, widoczność kierującym zasłaniają drzewa. W tym miejscu powinny być pulsujące światła ostrzegawcze.

[www.blog.pl]

Teren jest objęty strefą potencjalnych kontroli fotoradaru gminnego. Za mojej pamięci z ostatnich kilku lat - trzeci śmiertelny wypadek na Mirkowskiej. Niedługo będziemy mogli ustawić "czarny punkt" na lokalnej ulicy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: czaknoris (78.10.53.---)
Data: 29 sie 2014 - 20:02:18


Tomasz Zymer
W piątek 22.08.2014 na ul. Mirkowskiej doszło do tragicznego wypadku. Osobowe renault potrąciło pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu. To przejście dla pieszych jest bardzo niebezpieczne, piesi oczekujący na przejście są mało widoczni, widoczność kierującym zasłaniają drzewa. W tym miejscu powinny być pulsujące światła ostrzegawcze.

[www.blog.pl]

Teren jest objęty strefą potencjalnych kontroli fotoradaru gminnego.

To miejsce nie podlega kontroli przy użyciu fotoradaru. Z tego co widać na nagraniu, to pieszy został potrącony mniej więcej na wysokości wjazdu na teren Metsy (WZP).

Pulsujące światła nic nie pomogą, bo pieszy będzie dobrze widoczny dopiero w ostatniej chwili kiedy wychodzi zza drzew. Jak pokazuje nagranie, wypadek musiał się wydarzyć w dzień przy słonecznej pogodzie i dobrej widoczności. To co dopiero w czasie szarówki, czy nocą, przy padającym deszczu.

Rejon przejść dla pieszych powinien być wolny od elementów ograniczających widoczność w pasie drogowym. Takimi elementami w tym miejscu są drzewa, które należałoby usunąć.
Zaraz pewnie AK wypowie się na ten temat smiling smiley.

Są jeszcze inne przejścia, równie niebezpieczne. Na tej samej ulicy, czyli Mirkowskiej tuż przy moście na Jeziorce. Słabo oświetlone, a w dodatku za "szczytem".
Na Bielawskiej przy ul. Paproci (fatalnie oświetlone) piesi często wychodzą zza zaparkowanych samochodów.
Bielawska przy Polnej, dwa przejścia na łuku(!!!) kiepsko oświetlone, z ograniczoną widocznością przez ogrodzenie posesji (przez 20 lat widocznie nikt w gminie nie wpadł na pomysł, żeby odkupić kawałek terenu od właściciela).
Kolejne przejście grożące śmiercią jest na Piłsudskiego przy Matejki. Jakiś inteligentny człowiek umieścił je pomiędzy miejscami postojowymi, czyli pieszy (a może być nim dziecko niewielkiego wzrostu) wychodzi na przejście zza zaparkowanego samochodu.
Na Piłsudskiego przy Sienkiewicza (przed przystankiem w kierunku Warszawy), kolejne przejście na łuku(!!!). Osoba przechodząca od przystanku w kierunku parku staje się widoczna dla kierowcy w ostatniej chwili.
Prusa przy Rycerskiej. Autobus zatrzymujący się na przystanku skutecznie ogranicza widoczność pieszemu i kierowcy (autobus zasłania również znak informujący o przejściu).
Ulica Wilanowska przy Mickiewicza. Dwa przejścia fatalnie oświetlone, a do tego jedno z nich przecina trzy pasy ruchu (lewoskręt).

Tak można długo wymieniać. Oczywiście winny będzie kierowca, tylko marne to pocieszenie dla pieszego, którego służby zeskrobią z jezdni.
Czasem wystarczą proste zabiegi, żeby nie prowokować potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.
Oczywiście wszędzie można nastawiać ograniczeń do 40, a nawet 30 km/h, których i tak większość nie będzie przestrzegała, a fotoradaru nie można w jednym czasie przy każdym takim przejściu umieścić.
Nie wiem też czy większe zagrożenie stanowi kierowca obserwujący uważnie drogę, czy wpatrzony w prędkościomierz, żeby nie przekroczyć 40 km/h na obszarze kontroli fotoradaru.Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-29 21:39 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.31.206.---)
Data: 29 sie 2014 - 21:35:14

No więc AK powie smiling smiley

Na tym przejściu często piesi wychodzą zza autobusu ruszającego z zatoczki i to zjawisko jest bardzo niebezpieczne. Co do drzew - nie są na tyle duże, żeby tak skutecznie jak się sugeruje zasłonić człowieka. Jezeli prędkość będzie w granicach obowiązujących na tym terenie i kierowca skoncentrowany (jak zawsze powinien być kierując pojazdem), pieszy jest do zauważenia. Jeżdżę tędy ok 25 lat i tylko raz miałem niemiłe zdarzenie, gdy beztroscy piesi wypadli zza autobusu, nawet nie patrząc na ulicę (nota bene, zauważyliście Państwo debilny zwyczaj pieszych, którzy nie tylko nie patrzą w kierunku nadjeżdżających samochodów, a wręcz odwracają wzrok - fakt, są na prawie, bo np na przejściu dla pieszych, ale akurat kierowca nadjeżdżającego samochodu może ich nie zauważyć? może mieć nagły atak serca? mogą zawieść go hamulce? itp itd, no ale pieszy MA PRAWO smiling smiley idiotyzm).

Wracając do tematu, tu nie tyle winne są te drzewka (bo duże to nie jest) ile brak wyobraźni ludzi oraz prędkość powyżej dopuszczalnej. Proponuję przejść się Wojska Polskiego ok. godziny 21, 22 - tylko wiatr tupecik zrywa w pogoni za pędzącymi "miszczami" kierownicy.

No ale cóz, jak tego nie zrozumiemy, to i pustynia na kilometr wokół przejścia dla pieszych, czy leflektory obrony przeciwlotniczej oświetlające przejście nie pomogą. "Złej tańcownicy..."

To powiedziałem ja, AK smiling smiley Pozdrowienia Czaku

Ps. mówiąc dalej o niebezpiecznych przejściach dla pieszych - jakiż to urzędnik wymyślił przejścia dla pieszych zaraz za łukiem drogi - ul. Bielawska. Samochód wyjeżdża zza zakrętu, a tu.......pieszy. Ratuje odpowiednia prędkość i przezorność kierowcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.31.206.---)
Data: 29 sie 2014 - 21:37:30


rondo

Wszystkie przejścia wskazane przez Czaka są faktycznie niebezpieczne.

To ja powiem inaczej - wszystkie kolizyjne przejścia dla pieszych są teoretycznie niebezpieczne, a niebezpieczeństwo na nich zależne jest od człowieka i jego wyobraźni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Odpowiedź wydz. Dróg Gminnych
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 wrz 2014 - 09:00:38

Tak zareagował WDG na propozycje czakanorisa (patrz niżej). Teraz radni powiatowi powinni "rzutem na taśmę" przypilnować. Gminni także - wyrazić zgodę na odkupienie kawałka gruntu grinning smiley

Adresat: Danuta Goss (ZDP) <d.goss@zdppiaseczno.pl>, Maria Olejnik <maria.olejnik@zdppiaseczno.pl>, Mirosław Michalak <Miroslaw.Michalak@konstancinjeziorna.pl>, <Piotr.Bartoszewski@konstancinjeziorna.pl>

Dzień dobry,
przekazuję informację otrzymaną od moderatorki lokalnego forum.
Sprawy poruszone leżą w kompetencji organów powiatowych (ulice Mirkowska, Piłsudskiego, Prusa) jak i gminnych (ulice Bielawska, oświetlenie przejść na ul. Wilanowskiej).
Możliwość “odkupienia kawałka terenu od właściciela” leży w kompetencji WGN – przekazuję Panu Kierownikowi Bartoszewskiemu.

Jeśli chodzi o doświetlenie przejść – WDG podjął temat i myślę, że wszędzie tam, gdzie przejścia wymagają doświetlenia to będą jak najszybciej (ale nie wszystkie od razu, sorry takie mamy możliwości) doświetlone.

Z poważaniem,
M.Lewandowski


czaknoris

Tomasz Zymer
W piątek 22.08.2014 na ul. Mirkowskiej doszło do tragicznego wypadku. Osobowe renault potrąciło pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu. To przejście dla pieszych jest bardzo niebezpieczne, piesi oczekujący na przejście są mało widoczni, widoczność kierującym zasłaniają drzewa. W tym miejscu powinny być pulsujące światła ostrzegawcze.

[www.blog.pl]

Teren jest objęty strefą potencjalnych kontroli fotoradaru gminnego.

To miejsce nie podlega kontroli przy użyciu fotoradaru. Z tego co widać na nagraniu, to pieszy został potrącony mniej więcej na wysokości wjazdu na teren Metsy (WZP).

Pulsujące światła nic nie pomogą, bo pieszy będzie dobrze widoczny dopiero w ostatniej chwili kiedy wychodzi zza drzew. Jak pokazuje nagranie, wypadek musiał się wydarzyć w dzień przy słonecznej pogodzie i dobrej widoczności. To co dopiero w czasie szarówki, czy nocą, przy padającym deszczu.

Rejon przejść dla pieszych powinien być wolny od elementów ograniczających widoczność w pasie drogowym. Takimi elementami w tym miejscu są drzewa, które należałoby usunąć.
Zaraz pewnie AK wypowie się na ten temat smiling smiley.

Są jeszcze inne przejścia, równie niebezpieczne. Na tej samej ulicy, czyli Mirkowskiej tuż przy moście na Jeziorce. Słabo oświetlone, a w dodatku za "szczytem".
Na Bielawskiej przy ul. Paproci (fatalnie oświetlone) piesi często wychodzą zza zaparkowanych samochodów.
Bielawska przy Polnej, dwa przejścia na łuku(!!!) kiepsko oświetlone, z ograniczoną widocznością przez ogrodzenie posesji (przez 20 lat widocznie nikt w gminie nie wpadł na pomysł, żeby odkupić kawałek terenu od właściciela).
Kolejne przejście grożące śmiercią jest na Piłsudskiego przy Matejki. Jakiś inteligentny człowiek umieścił je pomiędzy miejscami postojowymi, czyli pieszy (a może być nim dziecko niewielkiego wzrostu) wychodzi na przejście zza zaparkowanego samochodu.
Na Piłsudskiego przy Sienkiewicza (przed przystankiem w kierunku Warszawy), kolejne przejście na łuku(!!!). Osoba przechodząca od przystanku w kierunku parku staje się widoczna dla kierowcy w ostatniej chwili.
Prusa przy Rycerskiej. Autobus zatrzymujący się na przystanku skutecznie ogranicza widoczność pieszemu i kierowcy (autobus zasłania również znak informujący o przejściu).
Ulica Wilanowska przy Mickiewicza. Dwa przejścia fatalnie oświetlone, a do tego jedno z nich przecina trzy pasy ruchu (lewoskręt).

Tak można długo wymieniać. Oczywiście winny będzie kierowca, tylko marne to pocieszenie dla pieszego, którego służby zeskrobią z jezdni.
Czasem wystarczą proste zabiegi, żeby nie prowokować potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.
Oczywiście wszędzie można nastawiać ograniczeń do 40, a nawet 30 km/h, których i tak większość nie będzie przestrzegała, a fotoradaru nie można w jednym czasie przy każdym takim przejściu umieścić.
Nie wiem też czy większe zagrożenie stanowi kierowca obserwujący uważnie drogę, czy wpatrzony w prędkościomierz, żeby nie przekroczyć 40 km/h na obszarze kontroli fotoradaru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Odpowiedź wydz. Dróg Gminnych
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 01 wrz 2014 - 10:19:47Rejon przejść dla pieszych powinien być wolny od elementów ograniczających widoczność w pasie drogowym. Takimi elementami w tym miejscu są drzewa, które należałoby usunąć.

Wszystkie drzewa można usunąć, tylko wówczas i my wszyscy zdechniemy z braku tlenu i z powodu poziomu zanieczyszczeń w powietrzu.

Na Mirkowskiej przy przystanku WZP (obecnie "Pustynia Mirkowska") należy:
- wprowadzić ograniczenie prędkości do 30 km /h oraz częste kontrole radarowe
- ustawić wysokie barierki uniemożliwiające pieszym przebieganie obok pasów lub za autobusem
- ustawić znaki ostrzegawcze informujące pieszych i kierowców o niebezpiecznym miejscu

Do ZDP wpłynie pismo w tej sprawie, a kopie dostaną media wraz z komentarzem na temat wypadków.

Drzewa w naszym mieście należy intensywnie dosadzać, bo bardzo wiele ich "wypadło" w ostatnich latach. Najlepiej sobie radzą w miejscach zanieczyszczonych i szybko rosną klony, jawory itp. Ze względu na ptaki dosadzałbym też głogi, jarząby, jarzębinę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Odpowiedź wydz. Dróg Gminnych
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 01 wrz 2014 - 12:02:44

jeśli chodzi o przejście na Mirkowskiej przy przystanku to może by zadać pytanie, czy musi ono być w tym miejscu? może jego delikatne przesunięcie w jedną czy drugą stronę by sytuację poprawiło?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Odpowiedź wydz. Dróg Gminnych
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.191.20.---)
Data: 01 wrz 2014 - 17:06:34


Artek_Bartek
jeśli chodzi o przejście na Mirkowskiej przy przystanku to może by zadać pytanie, czy musi ono być w tym miejscu? może jego delikatne przesunięcie w jedną czy drugą stronę by sytuację poprawiło?

Przejście było przed zatoczką autobusową (jadąc od ul. Wojska Polskiego)- odcinek bez drzew, jednak został on zlikwidowany. Można powrócić do tego przejścia oraz zorganizować drugie na wysokości kiosku. Teren w obu przypadkach bez drzew - oczywiście nigdy nie unikniemy rozsądnych inaczej, którzy będą wyskakiwać w różnych innych miejscach na drogę.

A drzewa (tak jak mówi Tomek) trzeba szanować podobnie jak grosz publiczny dwa razy obrócając w dłoni zanim sie go wyda. Tak samo zawsze głęboko trzeba się zastanawiać zanim zetnie sie kolejny zielony pień. Czemu? Czy trzeba na to pytanie odpowiadać? Proszę np zrobić prywatne badania nt zjawiska alergii wśród dzieci, ale i dorosłych...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Komendant Janusz Wiaterek opuszcza Kcin
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 wrz 2014 - 13:48:24

Przed chwilą na moja prywatna pocztę przyszedł mail od Pana Komendanta, w którym żegna się z Konstancinem i uczestnikami forum. Opublikuję - jeśli taka będzie wola Pana Komendanta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komendant Janusz Wiaterek opuszcza Kcin
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.221.---)
Data: 03 wrz 2014 - 17:36:45

A jednak opcja Mińska wygrała?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Pan Komendant żegna się z uczestnikami forum
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 wrz 2014 - 20:24:50


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pan Komendant żegna się z uczestnikami forum
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.24.---)
Data: 03 wrz 2014 - 21:26:17

A cos o przyczynach? Nowe wyzwania? Brak możliwości współpracy z... w...? Dla mnie juz fakt startu na stanowisko w Mińsku było dość symptomatyczne...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.