Gmina i wolontariusze porządkują Jeziorkę
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 kwi 2014 - 22:22:32

Zmieniłam tytuł, bo krążą po mieścinie plotki, że jakiś prywaciarz wynajął robotników, którzy ścinali nadwyrężone drzewa nad zatoka Jana i że zamierza uruchomić tam tawernę i zalew.

Zatoka Jana należy do Skarbu Państwa, a w jego imieniu zarządza tym terenem RZG i WZMUW. Burmistrz zwrócił się do tych instytucji o pozwolenie na wykonanie prac porządkowych. Zostały wykonane jak już napisałam niżej przez Strażaków, kajakarzy i ZGK - myślę, że ku radości nas wszystkich, bo nareszcie widać i staw, i poprzednio odsłoniętą rzekę.

Do "prywaciarza" należy Imberfal (samo urządzenie wodne) oraz ciek wodny wzdłuż Al. Wojska

m

W piątek strażacy z OSP- Jeziorna porządkowali brzegi, zbierali pnie drzew podciętych przez bobry, usuwali krzaki, badyle, suche gałęzie, a kajakarze pod dowództwem p. Andrzejaka łowili śmiecie w nurcie naszej rzeki - uzbierali 15 dużych worków

Kilka zdjęć z nad zatoki Jana

Strażacy porządkują _______________________________________________młodzi znaczą teren
********

zatoka w trakcie porządkowania_______________________________________ i już posprzątana
*******

Mam nadzieję, że SM postara się , żeby zniknął bałagan za salonem kosmetycznym, widoczny (w głębi) na ostatnim zdjęciu, a młodzież zamaluje swoje znaki smiling smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-14 20:28 przez mania.

Re: Porządkowanie Jeziorki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 kwi 2014 - 22:32:09

tu jeszcze o porządkach: [www.konstancinjeziorna.pl]

zapomniałam dodać, że uwijali sie też panowie z ZGK

Re: Porządkowanie Jeziorki
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.145.---)
Data: 14 kwi 2014 - 10:35:52

Porządkowanie Jeziorki WIDEO
[www.pulskonstancina.pl]

Rury zniknęły - dobra wiadomośc na Dzień Ziemi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 kwi 2014 - 22:58:18

Społecznicy i Służby gminne sprzątający Jeziorkę zauważyli, że zniknęły rury odprowadzając ścieki do naszej zdrojowej rzeki. Teraz gdy Skolimów już dostał kanalizację nie opłaca się łajdakom ryzykować. To dobra wiadomość na przypadający dzisiaj Dzień Ziemi. Może doczekamy się plaży i kąpieliska nad Jeziorką. Pamiętam złocisty piasek nad brzegiem w okolicy Białego Domu

A tu [www.eskarock.pl] trochę do posłuchania w kończącym się Dniu Ziemi, aby nie zapominać się o NIĄ troszczyć każdego dnia

Re: Rury zniknęły - dobra wiadomośc na Dzień Ziemi
Wysłane przez: kaankaan (178.36.18.---)
Data: 23 kwi 2014 - 04:37:10

Jeziorka powoli "poprawia swą urodę " - fakt . A przy granicznym moście koło Edenu "wieloletnie zwały" śmieci - z "funkcjonującego na okrągło pikniku"
obsługiwanego przez dyżurującą też na okrągło "stałą grupę osiłków" . Ciekawy kontrast wytwórnia /rozlewnia/ rozreklamowanej , żródlanej wody "Eden"!! i tuż za płotem rozległy śmietnik./ od ul. Puławskiego aż do działkowych ogródków/ .Ostatnia atrakcja ,to "niechlujnie" położone betonowe płyty po wykonanych pracach ziemnych / układka rur kanalizacyjnych przy bramie wejściowej do Edenu/ . A tym opisanym "reprezentacyjnym odcinkiem" przez most prowadzi atrakcyjny i uczęszczany "gromadnie" szlak rowerowy z kierunku Las Kabacki w Lasy Chojnowskie. Okoliczność "łagodząca" to ten "pograniczny "charakter terenu.Czyli to nie nasze to teren Piaseczna, to nie nasze teren to K-J .A góra śmieci rośnie.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 04:39 przez kaan.

Re: Rury zniknęły - dobra wiadomośc na Dzień Ziemi
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (95.49.241.---)
Data: 26 kwi 2014 - 18:18:14

W czwartek przy spiętrzeniu - smród zwykłego scieku niestety, dalej "wspaniała" piana wirująca, gęsta, ze mozna nożem kroić.

Re: Rury zniknęły - dobra wiadomośc na Dzień Ziemi
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.192.---)
Data: 26 kwi 2014 - 19:22:06

Pamietajcie, ze legalnie Piaseczno zrzuca swoje ścieki do Jeziorki. Kilka lat temu byłem w miejscu gdzie wpadają one do rzeki i widać bylo na dłuższym odcinku, dwa rozdzielone kolory. Polowa rzeki to byla woda, druga polowa ścieki.

Re: Gmina i wolontariusze porządkują Jeziorkę
Wysłane przez: czaknoris (87.205.158.---)
Data: 26 kwi 2014 - 19:26:10

Masz na myśli "surowe" ścieki, to co zostało po oczyszczeniu w "super hiper nowoczesnej oczyszczalni", czy deszczówkę z miasta?

Re: Gmina i wolontariusze porządkują Jeziorkę
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.145.---)
Data: 27 kwi 2014 - 07:00:25

To co idzie z oczyszczalni. Plus teoretycznie deszczówkę, ale akurat wtedy kanał przed oczyszczalnią był absolutnie suchy, wiec nic nie rozcieńczało tych ścieków.

ale to bylo kilka lat temu. Może sie cokolwiek zmieniło smiling smiley

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.