Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: czaknoris (78.8.81.---)
Data: 13 wrz 2014 - 22:37:39


Tomasz Zymer
Może być pociąg na Siekierki i stamtąd szybkie autobusy.

Może, ale dyskutowaliśmy kiedyś już dlaczego tak nie będzie.
Wtedy jeszcze była największa od lat moda, żeby promować komunikację zbiorową przez zwiększanie jej podaży i komfortu podróży (więcej linii, lepsza siatka połączeń, więcej pojazdów, więcej kursów, mniej podróżowania na "puszkowaną sardynkę").
ZTM jakiś czas temu zaczął ciąć koszty wg prostej zasady: mniej kursów i połączeń przy dwukrotnie droższych biletach. Chociażby im wepchnąć nie wiem ile pieniędzy, to dogodne połączenie autobusowe na trasie Siekierki-Metro powstanie tylko wtedy jeżeli będzie wyraźna decyzja HGW lub jej przybocznych.
A miało być tak pięknie...

Szybkie autobusy skończyły się chyba gdzieś tak w okolicach 1993-1995 roku i ten czas można już tylko wspominać z sentymentem.Tomasz Zymer
Można też zrobić to, co proponuje Adam Fularz w wyżej podlinkowanym artykule, którego chyba nikt nie czytał: zebrać pasażerów od Mirkowa po Chylice i Piaseczno i dalej wpuścić cały skład PROSTO DO METRA KABATY. Literalnie do tunelu metra. W Londynie metro na przedmieściach wyjeżdża na powierzchnię i staje się naziemną kolejką SKM-ką - so why not here? Szyny przecież już są (od linii piaseczyńskiej przez Poleczki do stacji Kabaty).

Because... we are in Poland?

Pan Adam pisze ciekawie i nawet sam zauważa, że jego pomysły są nierealne. Regularne połączenie zestawem spalinowy z przejazdem przez tunel średnicowy (po torach dalekobieżnych), a do tego jeszcze przez Centralny! smiling smiley
Oczywiście można wjechać spalinowozem na Centralny i wietrzyć później systemem wentylacyjnym. Tylko to chyba się robi w przypadkach awaryjnych, a nie na połączeniach regularnych z postulowaną częstotliwością 20 minut?

Nie wnikam w ogóle w rozkład PKP PLK i możliwości wprowadzeniach takiej ilości składów na linii radomskiej i średnicowej.

Do STP Kabaty prowadzi tor pojedynczy. Pewnie, że można dobudować mijanki (i system sterowania ruchem), albo i drugi tor. Do tego mijanki na torze PGNiG Termika.
Wszystko teoretycznie można zrobić, ale kto za to zapłaci? Przypomnijmy sobie tylko banalną budowę zapór na przejeździe kolejowym na Mirkowskiej i oburzenie wieloletniego Radnego, że to tyle pieniędzy za dwa szlabany.
Samych takich przejazdów trzeba będzie trochę przebudować, bo przy regularnych połączeniach z taką częstotliwością zaczną się wypadki i kolizje paraliżujące ruch na całej linii. A co dopiero mijanki i system sterowania ruchem.

Do tego p. Adam napisał o opcji składów spalinowo-elektrycznych, albo budowie szyny zasilającej przy torze naziemnym i płotka dla dzieci, zwierząt itp.
Do takiej "trzeciej szyny" (przy torze do metra i na linii do siekierek) potrzebne są jeszcze stacje transformatorowe. A jak z zasilaniem na linii Radomskiej? "Dorobi się", (w garażu?), składane pantografy do istniejących składów metra...? Czy może na linii PKP PLK też "trzecia szyna" i płotek?

Łatwiej już byłoby chyba zorganizować przesiadkę w rejonie STP Kabaty, bo nie wyobrażam sobie, że Metro Warszawskie nagle zainwestuje setki milionów w zakup specjalnych składów.

Wszystkie te pomysły są na równi realne z wybudowaniem naziemnej linii dwutorowej pomiędzy Jeziorną, a STP Kabaty, a wtedy wykorzystać linię PGNiG i z Piaseczna do Warszawy przez Jeziornę. To chyba nawet bardziej realne niż tramwaj wzdłuż Puławskiej. Pod warunkiem, że nie będzie obszarów natura 5-tysięcy i korników pod ochroną w lesie.

Dlaczego w krajach zachodnich można a u nas nie?
Od dwudziestu lat przewija się temat tranzytu towarowego wschód-zachód przez Polskę, który rozjeżdża nasze drogi. Dlaczego nie można ruskich ciężarówek pakować na pociągi na jednej granicy i przewozić do Niemiec? Wtedy nawet nie dałoby się "zabłądzić" i "zgubić" połowy ładunku po drodze.Tomasz Zymer
W niektórych krajach mają wizję transportu publicznego i ją realizują. U nas się kończy na gadaniu.

U nas wyśmiewa się J. Korwin-Mikke, ale wszyscy decydenci w sprawie transportu publicznego mają podobną opinię, tylko się do tego nie przyznają.
Żeby się do tego nie przyznać, to się gada i dlatego kończy się na gadaniu.Tomasz Zymer
W roku 1928 moja ciotka - nauczycielka w trzech wiejskich szkołach, we wsiach Chomiczówka, Wawrzyszew i Radiowo - miała sen, że do pracy jechała szybkim tramwajem. Kiedy dotarła rowerem do szkoły na 7 rano, żeby rozpalić w piecu, opowiedziała swój sen gospodyni (szkoła to była salka w prywatnym domu). Oczywiście, śmiechom nie było końca. Tramwaj w Wawrzyszewie! Ależ ta nasza pani profesor ma dziwaczną wyobraźnię...

W podobnej perspektywie czasowej pewnie i my doczekamy tramwaju do Jeziorny. Historia ma szanse się powtórzyć, uwzględniając po drodze "17 września" w nieco zmienionej formie i jakąś umowę cioci Angeli z wujkiem Władimirem.

HGW planuje budowę tramwaju do Wilanowa, ale tym razem chyba wzdłuż Sobieskiego lub Wilanowskiej, a nie Wiertniczej. Może za kilkanaście lat go wybudują. Raczej później niż szybciej.
Gdyby przy Przyczółkowej zostawić rezerwę terenu pod linię i uwzględniać ją przy przebudowie każdego skrzyżowania, budowie węzła drogowego itp., to może kiedyś coś by z tego było. Tylko to jest nierealne, bo na szczeblu decyzyjnym nie istnieje planowanie i koordynacja, a tym bardziej zdrowy rozsądek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 wrz 2014 - 00:51:31

A ja się zapytam: Po co jakiś s... syn zlikwidował kolejkę i dlaczego nie można jej reaktywować? Podobno pas gruntu gdzie były tory jest i tylko częściowo zajęty przez ogrodzenia stacji Renaulta i jakieś kamienie czy płytki. Ogrodzenie, nie willa - można przesunąć. Może o to warto powalczyć z kacykami Sejmiku?

Bo ten szynobus, to trudny orzech.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: mariamaria (37.8.225.---)
Data: 17 wrz 2014 - 21:04:00

Pociąg specjalny z Warszawy do Konstancina-Jeziorny wyruszy w dniu 21 września br. (niedziela) o godz. 9:30 ze stacji Warszawa Zachodnia (peron 4) i po 40 minutach dojedzie do stacji Jeziorna.
Podczas przejazdu, na pokładzie autobusu szynowego Kolei Mazowieckich, odbędzie się debata nt. możliwości rozwoju połączeń kolejowych w aglomeracji warszawskiej z udziałem: władz samorządowych, ekspertów, kolejarzy i mediów.
Po dojeździe do stacji Jeziorna, przybyłych gości powita gospodarz Miasta i Gminy Konstancina-Jeziorny.

grinning smiley

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 wrz 2014 - 21:33:26

Niestety nie łatwo gospodarz mógłby się wykręcić, ponieważ Marszałek czy któryś inny "mazowiecki" dał Kcinowi pół miliona na kulturę i może jeszcze coś skapnie, a jak się obraża to będzie kicha.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 17 wrz 2014 - 21:49:48


maria
Po dojeździe do stacji Jeziorna, przybyłych gości powita gospodarz Miasta i Gminy Konstancina-Jeziorny.


Stacja Jeziorna na torze nr 937 obsługuje wyłącznie ruch towarowy. Towar wypakować, załadować na lory i wysłać na wschodnią Ukrainę. Zanim wrócą, będzie po wyborach.

PS. Odwołuję tę wschodnią Ukrainę - nie możemy robić naszym przyjaciołom ze wschodu niedźwiedziej przysługi. Wysłać do Korei Północnej - tam wszystkie osiągnięcia oparte są na fikcji i fotomontażu, więc się panowie będą czuli jak u siebie w domu.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-17 22:09 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 wrz 2014 - 23:26:53

A może by bez wyładowywania od razu na daleki wschód, spotykaliby pewnie starostę, bo gości w Chinach i byłby komplet. Może w trosce o los uzdrowiska, które jest jedyne na Mazowszu oraz w powiecie i władcom sejmiku / powiatu powinno zależeć na jego kondycji, zaproponowaliby zaprzyjaźnionym krajom zakup asfalciarni oraz jako bonus hałdy materiału po remontach dróg.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: czaknoris (159.205.234.---)
Data: 18 wrz 2014 - 03:04:52


mania
(...) Marszałek czy któryś inny "mazowiecki" dał Kcinowi pół miliona na kulturę i może jeszcze coś skapnie, a jak się obraża to będzie kicha.

Ze swoich, prywatnych, dał?mania
Niestety nie łatwo gospodarz mógłby się wykręcić.

Przypomniał mi się fragment wspomnień o nieżyjącym, byłym Burmistrzu Piaseczna. Za Kurierem Południowym, wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 403), 2011-08-26 [www.kurierpoludniowy.pl]:
Gdy był burmistrzem urzędnicy go nie lubili. Wymagający, wybuchowy, irytowała go niekompetencja i głupota. - Gdy w Piasecznie miał powstać pierwszy hipermarket do gminy bez zapowiedzi przyjechała delegacja z ministerstwa – opowiada Wiesław Wójcik, przedsiębiorca, radny kadencji 2002-2006. Byli bardzo niezadowoleni, że musieli czekać i oczywiście dali temu wyraz. „Panowie, do Mysiadła to rządzę ja!” - odpowiedział im wywołując niemałą konsternację.

Jeżeli Burmistrz Jańczuk wypełni honory witającego gospodarza, to dla mnie będzie to oznaczało, że potrafi pokazać "charakter" tylko w stosunku do lokalnej społeczności lub np. Radnych składających interpelację w sprawie zorganizowania drobnej uroczystości, a nie wobec oficjeli wyższego szczebla, którzy urządzają sobie kolejną wycieczkę szynobusem i pewnie złożą mieszańcom K-J, po raz kolejny garść odgrzewanych obietnic.


Ciekawe czy Pan Kostrzewa-Zorbas będzie tym razem smiling smiley. TVP Warszawa zaproszona? Może przed kamerami staną te same osoby, które zrobiły to 4-lata temu i powiedzą coś błyskotliwego? Najlepiej o tym co i z jakim skutkiem zrobili w tej sprawie od ostatniej wycieczki?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-18 03:12 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 18 wrz 2014 - 08:39:05


maria
Podczas przejazdu, na pokładzie autobusu szynowego Kolei Mazowieckich, odbędzie się debata nt. możliwości rozwoju połączeń kolejowych w aglomeracji warszawskiej z udziałem: władz samorządowych, ekspertów, kolejarzy i mediów.

Debata odbyła się 4, 8, 12 lat temu. Niech teraz powiedzą gdzie jest to połączenie i ile osób z niego korzysta?Po dojeździe do stacji Jeziorna, przybyłych gości powita gospodarz Miasta i Gminy Konstancina-Jeziorny.

Burmistrz jeżeli dba o interesy swojej gminy zapyta po co ten cyrk co 4 lata i gdzie jest to połączenie?!?! My nie chcemy debat, było już ich kilka na ten sam temat. Gdzie jest to połączenie?!?!?!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.217.---)
Data: 18 wrz 2014 - 09:00:36

Chciałoby sie zacytować klasyka...Panie Burmistrzu! Nie idźmy tą drogą! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 wrz 2014 - 10:04:57

odpowiadam Czakowi:

Pieniądze na kulturę nie sa prywatne Marszałka lecz podatników, ale równie dobrze mógł je dać komu innemu...


P. Kostrzewę -Zorbasa mamy w szynobusie - jak w banku i pewnie to samo powie do telewizora co 4, 8, 12 lat temu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 19 wrz 2014 - 07:16:09


mania
Niestety nie łatwo gospodarz mógłby się wykręcić, ponieważ Marszałek czy któryś inny "mazowiecki" dał Kcinowi pół miliona na kulturę i może jeszcze coś skapnie, a jak się obraża to będzie kicha.

Jak czytam na stronie [ źródło]

SSKS
Akcję po raz jedenasty organizuje Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej i Tramwaje Warszawskie.

Partnerami jest PGNiG Termika i Koleje Mazowiecka, a "Na wycieczkę zaprasza miasto Konstancin-Jeziorna!".

Czyli raczej dobrowolna inicjatywa, a raczej znowu chęć skorzystania z darmowej promocji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie KARTA MIESZKAŃCA KONSTANCINA -JEZIORNY
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.121.---)
Data: 19 wrz 2014 - 10:51:19

Czyli Burmistrz zaprasza na cos w czym rzekomo nie chce brać udziału? Kabaret...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.