Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Podaruj konstancińskiemu Azylowi 1% podatku. Dłużej żyją opiekunowie kotów - zob. na 2.str
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 10:34:20

Co i raz leci w Kcinie jakieś drzewo pod topór, słusznie (suche/ chore) czy niesłusznie - nie wnikam. Lecą tez gałęzie, a może ktoś ma niepotrzebne, nadgryzione zębem czasu deski, bale? Nie wszyscy potrzebują do kominków i nie wszystkie gatunki się nadają. Każdy rodzaj przyda się w Azylu.

Pani Irena kupiła czy dostała piec ekologiczny, który jest opalany drewnem - "zje" wszystko, poza różnymi wynalazkami - ekogroszkiem i jakimś innym paliwem z resztek po produkcji mebli, bo dymi się to sakramencko i sąsiedzi wzywali SM.

Jakby co, a najlepiej wiadomośc do Azylu

Telefon kontaktowy Azylu: 22-754-64-95, 502-020-913 - trudno się dodzwonić, więc proszę o wiadomość - tu, na forum lub na PW, przekażę

PS. Jak zwykle potrzeba duuuuuuuuuuuuuuuużo gazet (wsiąkliwych) i trociny, o innych potrzebach na stronce:[101kotow.pl]

mZmieniany 8 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-09-07 16:46 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Do ogrzewania Azylu bardzo potrzebne drewno
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 lis 2014 - 14:31:52

Pani Irena oraz jej podopieczni dziękują Panu Andrzejowi Zambrowiczowi za drewno.
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Przekaż kcińskiemu Azylowi 1%
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 04 lut 2015 - 21:54:16

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej organizacji:

Fundacja św. Franciszka "Pomóż zwierzętom – naszym małym braciom"
KRS: 0000017257


Ten jeden gest pomoże zapewnić lepszy los wielu zwierzętom, które znalazły się w trudnej sytuacji.
Jednocześnie prosimy – przekażcie tę wiadomość dalej.
W imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

Irena Jarosz
Fundacja św. FranciszkaOpcje: OdpowiedzCytuj
Azyl w bardzo trudnej sytuacji
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 02 mar 2015 - 15:47:58

Mimo że jest sporo kotów z Warszawy, dotacji na ich utrzymanie nie ma - choć co roku stolica pokrywała koszty leczenia, sterylizacji i utrzymania zwierzaków do czasu adopcji.

Nasza gmina tez nie daje ani grosza, wszystko więc w rękach (SERCACH) ludzi dobrej woli, którzy będą się mogli podzielić kasą lub przekazać 1% podatku. Azyl jest prowadzony przez Fundację św.Franciszka, która jest Organizacją Pożytku Publicznego

KRS, numer konta i dane do przelewu na stronce: [101kotow.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Pilnie potrzebne "wsiąkliwe" gazety
Wysłane przez: maniamania (87.205.172.---)
Data: 04 mar 2015 - 21:53:39

jak GW, Rzepa, Nasz Dziennik do wykładania kuwet - wtedy łatwiej oporządzać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Może ktos ma elektryczna maszynkę do mielenia mięsa
Wysłane przez: maniamania (84.40.129.---)
Data: 14 mar 2015 - 10:21:26

Wysłużona maszynka odmówiła pracy. Jest bardzo potrzebna, bo Azyl dostaje kurczaki, które są na granicy lub po terminie ważności oraz podroby z których przyrządza się naturalne jedzenie - zdrowsze i dużo tańsze od tych kocich specjałów puszkowych czy granulowanych. Kurczaki miele się z kośćmi, bo kości zawierają minerały, a w całości ze względu na drzazgi, które ranią jelita (zwłaszcza te kości puste w środku) psom / kotom nie wolno podawać .
Sama też w ten sposób karmię swoje koty - polecam, pisałam o tym tu: [www.konstancin.com]

Jeżeli ktoś ma taką maszynkę, proszę zadzwonić do Azylu, namiary tu: [101kotow.pl]
lub napisać maila:azyl101@tlen.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Życzenia od Pani Ireny i kotów
Wysłane przez: maniamania (87.205.162.---)
Data: 02 kwi 2015 - 14:35:03


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Podaruj konstancińskiemu Azylowi 1% podatku
Wysłane przez: maniamania (87.205.162.---)
Data: 03 kwi 2015 - 15:06:45

Ta śliczna koteczka składająca życzenia została "podjęta" z jezdni przez znana aktorkę Ewę Dałkowską. - Z oddali zobaczyła maleństwo, wbiegające na jezdnię, w które "nie wcelował" jakiś bałwan, ale tylko potrącił. Koteczka miała połamane łapki, lekarze jakoś stworzonko poskładali i za kilka dni ma mieć wyjmowane z kosteczek druty. Leczenie z wsparciem p. Ewy sfinansował azyl.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Prośba o gazety
Wysłane przez: maniamania (84.40.131.---)
Data: 06 maj 2015 - 18:08:21

Pilnie potrzebujemy gazet - miękkich i chłonnych, do wyścielania kuwet. Jeżeli macie takowe na zbyciu, to chętnie je przyjmiemy. Przyda się każda ilość. Z góry bardzo dziękujemy!

Opcje: OdpowiedzCytuj
31. maja w Parku - Uroczystości pod hasłem: Dzieciaki kochają zwierzaki
Wysłane przez: maniamania (159.205.241.---)
Data: 26 maj 2015 - 23:11:45

Na głównej stronie naszego portalu wisi plakat, a tu szczegółowy program.

- Dlaczego w watku o Azylu, bo Fundacja św. Franciszka i Przytulisko Prima Vet właczą się w obchody Dnia naszych dzieci z pięknym przesłaniem: " każdy zwierzak potrzebuje człowieka, do którego mógłby się przytulić"

DZIEŃ DZIECKA


Podczas tegorocznego Dnia Dziecka 31 maja, będziemy wspólnie bawić się pod hasłem Dzieciaki kochają zwierzaki. Pomyśleliśmy, że to doskonała okazja, żeby zwrócić uwagę na porzucone, bezdomne zwierzęta z terenu naszej gminy i zatroszczyć się o nie.

To prawda, kochamy zwierzaki, a one kochają nas i uwielbiają nam to okazywać, dlatego każdy zwierzak potrzebuje człowieka, do którego mógłby się przytulić. Niestety, jest wiele zwierząt, które straciły swoich opiekunów, wymknęły się z domu i nie potrafią wrócić lub zostały przez ludzi porzucone. Jeśli mają odrobinę szczęścia, trafiają do schronisk. Pamiętajmy o nich. Bawiąc się wesoło z okazji Dnia Dziecka, i dzieciaki i dorośli – wszyscy możemy im pomóc.

We wspólnej zabawie uczestniczyć będzie Fundacja Świętego Franciszka ,,Pomóż zwierzętom – naszym małym braciom” oraz Przytulisko Prima-Vet działające na rzecz opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Konstancinie-Jeziornie i na terenie naszej gminy.

Będziemy również gościć Panią Natalię Kujawę z Malinowego Psa, dyplomowaną behawiorystkę zwierzęcą z licencją COAPE, zajmującą się konsultacjami behawioralnymi , terapią zachowania psów oraz pomocą w socjalizacji, wychowaniu i adopcji psów.

Fundacja Świętego Franciszka azyl dla bezdomnych kotów został założony w 1992 roku przez Panią Irenę Jarosz na terenie jej prywatnej posesji w Konstancinie-Jeziornie. Misją Kociego Azylu jest pomaganie bezdomnym zwierzętom i upowszechnianie humanitarnego stosunku do nich, w szczególności poprzez edukację dzieci i młodzieży. Obecnie w azylu przebywa około 300 kotów i kilka psów, znajdując tam pomoc i opiekę. Fundacja jest organizacją charytatywną, działającą dzięki pracy wielu wolontariuszy i środkom ofiarowanym przez ludzi wielkiego serca.

Przytulisko Prima-Vet od wielu lat współpracuje z gminą Konstancin- Jeziorna, gdzie pomaga zagubionym i porzuconym stworzeniom. Psy i koty trafiające pod ich opiekę mogą liczyć na pomoc weterynaryjną oraz profesjonalne przygotowanie do adopcji. Dzięki współpracy z behawiorystami, treserami oraz licznym gronem wspaniałych wolontariuszy podopieczni przytuliska mogą liczyć na czułość i wspaniałą opiekę.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka, znajdzie się loteria, z której całkowity dochód zostanie przekazany Fundacji Świętego Franciszka, aby pomóc bezdomnym zwierzętom. Prace artystyczne, które będą fantami na loterię przygotowują zarówno dzieci jak i dorośli – członkowie sekcji artystycznych Konstancińskiego Domu Kultury. A jeśli Państwo, lub Wasze dzieci, chcielibyście przygotować i przekazać na ten cel swoje prace (obrazy, rysunki, czy inne rękodzieło) – serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z działem organizacji KDK.

W Fundacji i Przytulisku, bezdomne zwierzęta znajdują schronienie i pełną miskę, ale przecież potrzebują czegoś więcej… Nasłuchują, wypatrują, czekają. Może już zaraz pojawi się ich człowiek i zabierze je do domu… Czy znacie to uczucie, kiedy zakończony zimnym nosem psi pyszczek podbija naszą rękę, domagając się pieszczot? Czy doświadczyliście tego ciepła, kiedy kot na dzień dobry „strzela baranka” i mruczy niczym mały traktorek? Czy marzycie o własnym zwierzaku w domu, tylko odkładacie decyzję? Może to właśnie ten dzień? Fundacja i Przytulisko zaprezentują Państwu zwierzęta, które czekają na adopcję i nowy ciepły dom.

Nie namawiamy, oczywiście, do podejmowania pochopnych decyzji, bo przygarnięcie zwierzęcia, to wielka odpowiedzialność, ale zachęcamy do rozważenia takiej możliwości. Warto o tym pomyśleć, bo wzięty ze schroniska pies czy kot, będzie kochać swojego opiekuna całym sobą i nigdy nie przestanie.

W parku, zarówno dzieciaki jak i dorośli, będą mogli spotkać się i porozmawiać z panią Natalią Kujawą, behawiorystką zwierzęcą, która wytłumaczy jak porozumiewać się ze zwierzętami, odczytywać ich mowę ciała oraz jak najlepiej zaopiekować się zwierzakiem po przejściach i zdobyć jego zaufanie.

Podczas imprezy chcielibyśmy również zaprezentować Państwu plenerową wystawę fotografii naszych konstancińskich pupili zatytułowaną ,, Mój Przyjaciel….”, której pomysłodawcami są uczestnicy spotkań CDN – Czas Dla Nas – działającej w Konstancińskim Domu Kultury. Zachęcamy do przyniesienia zdjęć Waszych zwierzaków.

W programie naszej wspólnej zabawy, w amfiteatrze i na terenie Parku Zdrojowego, przewidzianych jest mnóstwo atrakcji:

Amfiteatr:

Program muzyczny dla dzieci ,,Kolorowe piosenki” – koncert, podczas którego wykonywane będą znane i lubiane utwory z repertuaru Majki Jeżowskiej oraz innych popularnych wykonawców.

Szalony pokaz psów, czyli ,,Taniec na 12 łap” – w pokazie wystąpią psy rzadko spotykanych ras i zaprezentują niesamowite umiejętności współpracy z człowiekiem. Wiele sztuczek, pokazy psich sportów i dobra zabawa gwarantowane!

Przedstawienie dla dzieci ,,W królestwie leniwego Smoka Śpiocha” - interaktywna bajka w planie aktorsko-lalkowym, która opowiada o niesfornym smoku. Nasz bohater to kapryśny zrzęda, przemieniony przez promienie słoneczne w miłe i poczciwe stworzenie. Zapraszamy do zabawy!

Plener :

Plenerowa wystawa fotografii konstancińskich pupili pt. ,,Mój Przyjaciel…”,

Spotkanie dla dzieci ,,Jak rozmawiać ze swoim psem”,

Konsultacje z panią Natalią Kujawą, behawiorystką zwierzęcą,

Przejażdżki kucykami i spotkanie z osiołkiem,

Dmuchane zabawki, kule wodne, karuzela,

Loteria,

Zabawy i konkursy sportowe,

Animacje, zabawy i konkursy dla dzieci,

Malowanie buzi,

Pokazy wielkich baniek mydlanych,

Warsztaty plastyczne, podczas których będziemy wspólnie malować ulubione zwierzaki,

Warsztaty naukowe dla dzieci,

Warsztaty rzeźbienia w glinie,Serdecznie zapraszamy.informacja ze strony: [www.konstancinskidomkultury.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Podaruj konstancińskiemu Azylowi 1% podatku. Dramatyczny apel Azylu. smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.254.---)
Data: 08 cze 2015 - 14:54:59

DRODZY SYMPATYCY NASZEGO AZYLU !


Znaleźliśmy się w ciężkiej sytuacji, przede wszystkim ze względu na nieprzyznanie pierwszy raz od kilkunastu lat dotacji celowych od m.st. Warszawy na sterylizacje, kastracje, leczenie.
A koty trafiają do nas niemalże każdego dnia. Przywożą je do nas służby miejskie i mieszkańcy, często są zagrożone śmiercią, kalekie po wypadkach, maltretowane.
Nie potrafimy być obojętni wobec tych bezbronnych istot.
Na odchowaniu mamy już sporą liczbę kociątek. Fundusze przekazywane przez życzliwych nam i zwierzętom Darczyńców jak co roku pochłonęły wydatki związane z ogrzewaniem, oświetleniem pomieszczeń dla kotów oraz zwiększonym zapotrzebowaniem na jedzenie i leczenie w okresie zimowym.
W związku z powyższą sytuacją prosimy Miłośników zwierząt o wszelką pomoc dla naszych podopiecznych w każdej formie i podstawowe środki na ich leczenie, wyżywienie, zachowanie higieny i czystości w pomieszczeniach, szczególnie szpitalnych.

Nr konta: 38 1060 0076 0000 4048 3019 7758.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc !


Szkoda, że nasza bogata gmina nie od niepamiętnych czasów nie wspomaga azylu - choć z Kcina trafia też sporo kotów.

Warszawskie koty zostały przyjęte gdy stolica dawała kasę. Teraz nie daje i co Fundacja ma zrobić, oddać koty, uśpić, wypuścić...?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Bardzo potrzebne gazety do wykładania kuwet
Wysłane przez: maniamania (37.128.11.---)
Data: 06 pa 2015 - 19:43:03

Prośba azylu:

Pilnie potrzebujemy gazet - miękkich i chłonnych, do wyścielania kuwet. Jeżeli macie takowe na zbyciu, to chętnie je przyjmiemy. Przyda się każda ilość. Z góry bardzo dziękujemy!

Telefony kontaktowe do Azylu: 22-754-64-95, 502-020-913

podpowiem, że trzeba dzwonić do skutku, by p.Irena lub wolontariusze zdążyli dolecieć do telefonu
msmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Życzenia od p. Ireny i kotów
Wysłane przez: maniamania (159.205.178.---)
Data: 23 gru 2015 - 23:30:10


Opcje: OdpowiedzCytuj
Prośba o 1%
Wysłane przez: maniamania (159.205.188.---)
Data: 03 lut 2016 - 12:03:58

Drodzy Przyjaciele naszego Azylu!

Przed nami czas rozliczeń podatkowych. Bylibyśmy ogromnie wdzięczni,
gdybyście zechcieli obdarować swoim 1% naszych podopiecznych.

W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać nr KRS: 0000017257.

Ten jeden gest pomoże przetrwać naszemu Azylowi i umożliwi dalsze
ratowanie życia zwierząt.
To nic nie kosztuje, a dla nas znaczy tak wiele!


Jednocześnie uprzejmie prosimy o przekazanie tej informacji dalej.

W imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy!!!

--
Fundacja św. Franciszka "Pomóż zwierzętom - naszym małym braciom"
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego - KRS: 0000017257

Odwiedź nas na Facebook'u:

[www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Życzenia
Wysłane przez: maniamania (159.205.233.---)
Data: 27 mar 2016 - 12:21:42
Fundacja św. Franciszka "Pomóż zwierzętom - naszym małym braciom"
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego - KRS: 0000017257

Odwiedź nas na Facebook'u:
[www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Życzenia od KOTÓW smiling smiley z azylu
Wysłane przez: maniamania (159.205.252.---)
Data: 24 gru 2016 - 00:16:19


Opcje: OdpowiedzCytuj
KOCI KONKURS I ZBIÓRKA DARÓW dla AZYLU w powiatowej bibliotece
Wysłane przez: maniamania (78.10.54.---)
Data: 02 lut 2017 - 20:35:16

Kocie konkursy edukacji

Powiatowa Biblioteka Publiczna przy ul. Chyliczkowskiej 12 zaprasza wszystkich miłośników kotów do wzięcia udziału w konkursach.


Na wielbicieli futrzaków czekają konkurs plastyczny skierowany do dzieci do 12 roku życia oraz konkurs literacki skierowany do młodzieży.

Prace plastyczne wykonane dowolną techniką należy dostarczyć do siedziby biblioteki do 6 lutego.

Opowiadania można przynieść do placówki bądź wysłać na adres mailowy wypozyczalnia@pbp piaseczno.eu również do 6 lutego.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 18 lutego o godz. 12.00 w siedzibie biblioteki, przy ul. Chyliczkowskiej 12.

Z okazji zbliżającego się dnia kota obchodzonego 17 lutego biblioteka organizuje także zbiórkę darów dla Kociego Azylu w Konstancinie. Dary w postaci karmy mokrej, karmy suchej, lekarstw, środków czystości, koców, poduszek i ręczników można przynosić do biblioteki do 18 lutego.

__________________________________________
wiadomość wytropiłam na 5. stronie NR 135 (5) PRZEGLĄDU PIASECZYŃSKIEGO wyd. z 1.lutego

Opcje: OdpowiedzCytuj
17.lutego Światowy Dzień Kota
Wysłane przez: maniamania (159.205.251.---)
Data: 17 lut 2017 - 11:50:04

Dziś Światowy Dzień Kota, możesz wysłać zdjęcie swojego pupila

[kontakt24.tvn24.pl]

A może jakiś prezent dla azylowych kotów - potrzeb jest co niemiara, zajrzyj na stronkę: [101kotow.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Na Wielkanoc życzenia od Pani Ireny i jej podopiecznych
Wysłane przez: maniamania (77.253.95.---)
Data: 16 kwi 2017 - 21:49:52


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Na Wielkanoc życzenia od Pani Ireny i jej podopiecznych
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 cze 2017 - 09:20:13

Taka historia:

[www.fpiec.pl]Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.