Re: Podaruj konstancińskiemu Azylowi 1% podatku. Bazarek charytatywny w Azylu - 1. grudnia 2018
Wysłane przez: maniamania (77.253.85.---)
Data: 30 cze 2017 - 11:14:04

BOSCH to jest firma, która chyba lubi koty. Wiem, bo miałam z Boschem taką przygodę. Przeczytałam na jakimś portalu, że firma wprowadza na rynek cichy i wydajny odkurzacz i ogłasza konkurs na tekst reklamujący ten produkt.
W zajawce był wizerunek tygrysa - poszłam więc "po linii" i napisałam króciutkie opowiadanie o tym jak odkurzacz cichutko jak kot skrada się i łowi śmiecie itd. - nie pamiętam całości, bo to było 2 lata temu. Jakież było moje zdziwienie, gdy dostałam maila, ze właśnie jedzie do mnie TEN odkurzacz...

Rzeczywiście odkurzacz jest cichy i doskonale pożera wszystko, łącznie z kocimi kudłami, z którymi w domu zawsze był kłopot.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-25 21:11 przez mania.

Życzenia Świąteczne
Wysłane przez: maniamania (159.205.238.---)
Data: 23 gru 2017 - 23:03:27


17. lutego Światowy Dzień Kota
Wysłane przez: maniamania (159.205.212.---)
Data: 13 lut 2018 - 23:17:52

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota to święto, które powstało w 1990 roku we Włoszech, a później przyjęło się w Polsce. Po raz pierwszy dzień kota obchodzony był u nas w 2006 roku za sprawą miesięcznika "Kot" i Stowarzyszenia Cat Club Łódź. Wojciech Albert Kurkowski, który jest pomysłodawcą akcji, tłumaczył, że ma ona na celu głównie propagowanie adopcji kotów ze schronisk.
źródło: gazeta.pl

Może ktoś będzie mógł / chciał wesprzeć nasz konstanciński Azyl np. kupując karmę, wpłacając na konto czy przekazując 1% podatku lub dając dom jednemu z podopiecznych
Proszę zajrzeć na stronkę Azylu [101kotow.pl]

Re: Podaruj konstancińskiemu Azylowi 1% podatku. Dramatyczny apel Azylu. smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (84.40.231.---)
Data: 23 mar 2018 - 12:47:32

Podarój konstancinskienu azylowi 1% podatku [101kotow.pl] Ja już podarowałam i wszysczy,których koleżeńsko rozliczam od wielu lat .Warto ,znać dla kogo się przekazuje ten 1%.cool smiley

Re: Podaruj konstancińskiemu Azylowi 1% podatku. Dramatyczny apel Azylu. smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.222.---)
Data: 23 mar 2018 - 20:28:11

ja co miesiąc wpłacam dolę, bo 1% z mojej dziadowskiej emerytury to śmiechu warte. Choć jak się to mówi: ziarnko do ziarnka... dobry i 1%.
Trzeba pomagać, bo p. Irena oddała zwierzakom nie tylko serce, ale także wszystko co ma - inaczej stworzenia nie miały by się gdzie podziać. A poza tym zapraszając dzieci i młodzież uczy ich szacunku dla zwierząt.
Jest pewna wspaniała Pani - bibliotekarka z SP1 (nie znam nazwiska), która w soboty z gromadką uczniów odwiedza azyl. Przychodzą też uczniowie z innych szkół, bo Azyl jest takim przyjaznym miejscem. Jeśli ktoś nie ma /nie może/ mieć własnego zwierzaka niech przyjdzie. Czekają koty spragnione pieszczot - zwłaszcza te, które z różnych przyczyn zostały oddane / porzucone.

Tu: [101kotow.pl] można sobie pooglądać azyl, podopiecznych i wolontariuszy.

SMUTNA WIOSNA w AZYLU
Wysłane przez: maniamania (78.10.53.---)
Data: 30 mar 2018 - 12:36:57

wiadomość skopiowana ze stronki azylu: [101kotow.pl]
Na dole stronki jest "Załączniki: LINK". który prowadzi do kopii rachunków, o których mowa w apelu.
Może ktoś będzie w stanie wspomóc azyl?

Drodzy Miłośnicy naszego Azylu !
Na początku zimy bardzo nam pomogliście, za co serdecznie dziękujemy. Koniec zimy, bardzo mroźny, przysporzył nam nowych kłopotów... Utrzymanie tak dużej placówki, i to bez żadnej dotacji, to wielkie wyzwanie. Kotki mają wprawdzie ciepło, nie chcą wychodzić na wybieg, ale ogrzewanie powierzchni 400 m kw. jest bardzo problematyczne. Musieliśmy dokupić kilka olejaków, ponieważ piec c.o. na węgiel zepsuł się, a piec gazowy działa tylko w jednym budynku. Rachunki, które otrzymaliśmy, przekroczyły nasze oczekiwania i możliwości finansowe. Same tylko należności za prąd z dwóch miesięcy wyniosły 4 668,33 zł.
Cały czas zapewniamy naszym podopiecznym bezpieczne schronienie i utrzymanie (opiekę weterynaryjną, odpowiednią karmę dla staruszków i młodych słabszych kotków, środki czystości, opłaty za media, w tym wywóz śmieci).
Choć w ubiegłym roku udało nam się oddać do adopcji 130 kotów, wciąż pozostało nam ok. 40 zeszłorocznych kociąt, które teraz stopniowo poddajemy zabiegom sterylizacji i kastracji. W środku zimy trafiło do nas również wiele porzuconych kotów, w bardzo złym stanie. Niektóre z nich musiały przejść skomplikowane operacje i długotrwałe leczenie. Opłaty za zabiegi weterynaryjne pochłonęły wszystkie nasze fundusze.


Będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie w tej trudnej sytuacji:
- za znalezienie kochającego domu dla naszych podopiecznych,
- za pomoc w uzyskaniu lekarstw i środków czystości,
- za pomoc w zdobyciu środków finansowych na spłatę rachunków,
- za przekazanie 1% podatku.


Z góry z całego serca dziękujemy za pomoc w imieniu wszystkich uratowanych zwierząt !
Prowadząca Azyl,
Irena Jarosz

NR KONTA: 79 2490 0005 0000 4530 8664 8566
TYTUŁEM: Na cele statutowe

Życzenia od p. Ireny i kotów
Wysłane przez: maniamania (78.10.53.---)
Data: 31 mar 2018 - 22:03:48


1.grudnia - Bazarek charytatywny w Azylu
Wysłane przez: maniamania (159.205.247.---)
Data: 25 lis 2018 - 21:10:32Można wyjść z torbami, ale też przynieść coś co będzie mógł kupić ktoś inny, by np. podarować komuś pod choinkę. Wiem, że w domu czasem można znaleźć nietrafione prezenty, albo coś co nam się znudziło, ale wygląda porządnie, wszystko jedno co: książki, płyty, ubrania/ ubranka, sprzęt sportowy, zabawki itp. smiling smiley

Lepiej zadzwonić i umówić się, żeby nie iść nadaremnie, telefon kontaktowy Azylu: 502-020-913

Kocie kalendarze
Wysłane przez: maniamania (87.205.166.---)
Data: 14 gru 2018 - 11:21:51

Bardzo ładne kalendarze - do powieszenia - można kupić w sklepie ZOO w konstancińskim Auchan

Życzenia od azylowych KOTÓW
Wysłane przez: maniamania (37.47.35.---)
Data: 24 gru 2018 - 11:30:26


Re: Podaruj konstancińskiemu Azylowi 1% podatku. Chcesz pomóc - kup kalendarz z azylowymi kotami
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.152.---)
Data: 04 lut 2019 - 20:18:12

Oddaj 1% podatku na Azyl Św. Francistka w Konstancinie-Jeziornie ,który pomaga konstancińskim kotom.smileys with beer

17.lutego DZIEŃ KOTA wesprzyj Azyl - jesli możesz drinking smiley
Wysłane przez: maniamania (37.47.38.---)
Data: 17 lut 2019 - 00:35:10

Łatwe wpłaty poprzez tę stronkę:
[pomagam.pl]

zobacz dlaczego (rachunki), a na dole stronki możesz wybrać kwotę lub zaproponować inną wedle swoich możliwości smiling smiley

dlaczego warto mieć KOTA
Wysłane przez: maniamania (37.47.38.---)
Data: 17 lut 2019 - 18:40:38

15 powodów, dla których powinieneś mieć kota

1. Według badania przeprowadzonego na University of Minnesota w 2008 r. posiadanie kota ogranicza stres i niepokój, zmniejszając ryzyko choroby sercowo-naczyniowej. W rzeczywistości zagrożenie atakiem serca może być mniejsze nawet o 40%.

2. Mruczenie kota może mieć moc leczniczą. Wibracje, które wahają się od 20 do 140 Hz, obniżają ciśnienie krwi, wzmacniają kości, leczą mięśnie i urazy więzadeł oraz ograniczają poczucie duszności.

3. Posiadanie kota wiąże się z dużą odpowiedzialnością, jest to jednak jedno z najtańszych w utrzymaniu i najbardziej niezależnych zwierząt domowych.

4. W przeciwieństwie do psów koty nie próbują za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagi i rzadko naprzykrzają się właścicielom. Nie musisz wyprowadzać ich na spacery, bawić się z nimi lub głaskać tak często jak głaszczesz swojego psa. Kot dopasuje się więc do twojego planu dnia jak żadne inne zwierzę.

5. Jeśli potrzebujesz wsparcia emocjonalnego, możesz polegać na twoim futrzanym przyjacielu. Jak zauważa psycholog Teri Wright z portalu WebMD.: "Ze zwierzakiem domowym możesz po prostu odczuwać. Nie musisz się martwić, że zranisz uczucia swojego pupila lub że będzie udzielał ci porad, których nie chcesz."

6. Koty są pedantami. Lubią się myć i zawsze są czyste. Regularne kąpiele nie są więc konieczne - jeden obowiązek mniej dla posiadacza kota.

7. Koty łatwo nauczyć korzystania z kuwety. Ich zamiłowanie do czystości obejmuje też nawyki odnośnie toalety.

8. Koty instynktownie polują na szczury, myszy i inne gryzonie. Choć nie mogą całkiem zapobiec pojawianiu się szkodników, mogą być pomocne. Tam gdzie są koty myszy i szczury nie zakładają gniazd.

9. Koty produkują mniej dwutlenku węgla niż psy. Według książki Roberta i Bendy Vale'ów, pary architektów z Nowej Zelandii, ilość CO2 wydalanego przez kota można porównać do tej pozostawianej przez Volkswagena Golfa, a tę produkowaną przez psa - do Land Cruisera.

10. Dzieci, które wychowują się razem z kotami, mają silniejszy układ odpornościowy. Są mniej narażone na alergie i problemy z oddychaniem.

11. To powszechnie znany fakt, że koty nie są zbyt wylewne, nawet w stosunku do swoich właścicieli. Kiedy jednak utworzy się więź, będziesz miał lojalnego przyjaciela na całe życie.

12. Jeśli planujesz mieć kota, spraw sobie dwa. Będą się razem bawić, więc nawet jeśli będziesz długo pracować, nie będą się nudzić.

13. Cierpisz na łagodne alergie? Niektóre rasy kotów uznaje się za hipoalergiczne, np. kota orientalnego, kota rosyjskiego niebieskiego, kota syjamskiego i sfinksa. Pamiętaj, że przedrostek "hipo-" oznacza "mało" alergenów, nie zaś absolutny ich "brak".

14. Koty nie są wymagające. Przesypiają w ciągu dnia 16-20 godzin gdziekolwiek.

15. Nawet jeśli nie możesz mieć kota, możesz korzystać z ich uroków w internecie. Według badań Jessici Gall Myrick z Indiana University's Media School ludzie, którzy oglądali nagrania z udziałem kotów, byli bardziej energetyczni, czuli się bardziej pozytywnie i mieli w sobie mniejszy ładunek negatywnych emocji niż przed ich obejrzeniem. Nawet jeśli była to w przypadku tych osób jedynie przerwa w pracy, emocjonalna korzyść płynąca z obejrzenia filmików pomoże im skupić sie na trudnych zadaniach.


Źródło:[www.msn.com]

17.lutego DZIEŃ KOTA drinking smiley azylowe koty w TVP
Wysłane przez: maniamania (37.47.38.---)
Data: 19 lut 2019 - 11:59:50

[www.pytanienasniadanie.tvp.pl]

m.in. dlaczego powinno się mieć dwa koty, a nie jednego

Pomóż z Klubem Rossmann
Wysłane przez: maniamania (37.47.34.---)
Data: 21 mar 2019 - 18:32:51

FB - KOCI AZYL - Fundacja Św. Franciszka
5 godz. ·

‼️KOCHANI! APEL O POMOC!‼️

Bardzo prosimy, przeczytajcie do końca...
Po raz kolejny wychodzimy do Was z ogromną prośbą. W tym roku bierzemy udział w akcji Klubu Rossmann - Pomagamy jak umiemy. Wszystkie osoby posiadające aplikację Klubu przy robieniu zakupów zbierają na swoje konto punkty - za każdą wydaną złotówkę kupujący otrzymuje 1 punkt. Punkty te są następnie przekazywane na cele charytatywne dla różnych fundacji z całej Polski. W zeszłym roku firma Rossmann przekazała łącznie 5 mln zł!

W tym roku także i my mamy swoją szansę. Dzięki Wam możemy otrzymać wsparcie finansowe - jedynie za wirtualne punkty! Was nic to nie kosztuje, a nam pomoże zapewnić dobrobyt podopiecznych... Umożliwi nam wyżywienie, leczenie i sterylizacje kotów, ich dokarmianie i odławianie. AZYL UTRZYMUJE SIĘ JEDYNIE Z OFIARNOŚCI LUDZI! Dlatego tak bardzo potrzebna jest nam Wasza pomoc.

Bardzo prosimy wszystkich naszych dobroczyńców, wolontariuszy i wszystkie osoby, które od lat nas wspierają (chociażby ciepłym słowem☺️) - prosimy, wybierzcie naszą Fundację. Jest to dla nas bardzo ważne i będzie ogromną, nieopisaną pomocą. Wszystkie osoby, które znają nas i Azyl wiedzą, że działamy jedynie na rzecz zwierząt, jednak sami, bez Was, nie damy rady. Wszystkich, którzy nas nie znają, lub u nas nie byli, serdecznie zapraszamy do Azylu - zobaczcie, jak u nas jest, poznajcie naszych podopiecznych, porozmawiajcie z wolontariuszami ☺️

Wyboru fundacji dokonać można do 28 marca, po tym czasie firma Rossmann wybierze ją dla każdego automatycznie. Do tego czasu można wybrać nasz Azyl.
Wyboru dokonuje się na stronie internetowej [www.rossmann.pl] po zalogowaniu na swoje konto lub po wejściu w przeglądarkę z aplikacji. Nasza Fundacja znajduje się oczywiście w województwie Mazowieckim, ma numer 32. Fundacja św. Franciszka "Pomóż zwierzętom - naszym małym braciom" w Konstancinie-Jeziornie.

Kochani, jest to oczywiście Wasz wybór i zrobicie tak, jak będzie nakazywało Wam sumienie - my jedynie bardzo Was prosimy o rozważenie naszej Fundacji, gdyż utrzymujemy się jedynie ze środków własnych a do tego mamy bardzo dużą liczbę stałych kocich rezydentów, częściowo są to koty przewlekle chore wymagające specjalnej karmy i opieki medycznej, sterylizujemy też na bieżąco koty i kotki, i nikomu nie odmawiamy pomocy!

Poniżej pokazujemy, jak dokładnie wybrać naszą fundację na stronie internetowej Rossmanna, zajrzyj na azylowy FB smiling smileym: [www.facebook.com]

Bardzo prosimy Was też o udostępnianie posta, żebyśmy mogli dotrzeć do jak największej liczby osób. Dla nas liczy się każda pomoc!


Wszystkim z góry serdecznie dziękujemy za przeczytanie i rozważenie naszej prośby ☺️

Na DZIEŃ PSA...
Wysłane przez: maniamania (5.184.35.---)
Data: 01 lip 2019 - 23:33:02

życzenia spóźnione, bo już dzień 1. lipca prawie minął, by wszystkie zagubione lub porzucone PSY znalazły opiekunów, a władze gminy wykazały się taka empatią jak Prezydent Wrocławia p. Jacek Sutryk, zajrzyj tu: [www.instagram.com]

m smiling smiley

KOT na ZDROWIE
Wysłane przez: maniamania (37.47.44.---)
Data: 05 wrz 2019 - 20:47:26


4.października - Światowy Dzień Zwierząt
Wysłane przez: maniamania (37.47.44.---)
Data: 02 pa 2019 - 22:46:20

Światowy Dzień Zwierząt, rozpoczynający Światowy Tydzień Zwierząt (do 10 października), ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1999 roku


źródło: Women's Health

Co się dzieje, gdy... głaszczesz zwierzę

Mózg

Wystarczy pół godziny zabawy ze swoim pupilem, aby Twój mózg wydał komendę o wydzielaniu się hormonów szczęścia. Zwłaszcza u właścicieli kotów wydziela się sporo oksytocyny – hormonu błogości i miłości.

Uśmiech

Humor poprawia się niemal natychmiast, gdy widzimy, jak zwierzak biegnie nam na spotkanie. Poziom stresu szybko opada na- wet po ciężkim dniu. Przeprowadzono eksperyment, z którego wynikało, że pracownicy, którzy mogą zabierać swojego psa do pracy, są znacznie mniej zestresowani.

Serce

Przytulanie zwierzaka (albo obserwowanie rybek) obniża ciśnienie i tętno. Właściciele zwierzaków mają też niższy poziom złego cholesterolu. Badania wskazują, że rzadziej chorują na serce, a ich szansa przeżycia ponad roku po zawale jest 9 razy większa.

Ból

Udowodniono, że głaskanie kota czy psa łagodzi odczuwanie bólu. Ciekawe, że odwrotna relacja też występuje – cierpiące zwierzę instynktownie nastawia się do głaskania. A może by tak pogłaskać też swojego partnera? Zobacz, jakie korzyści płyną z przytulania.

Zdrowie

To nie będzie zaskoczenie dla żadnej z właścicielek psów. Psiarze są w znacznie lepszej kondycji fizycznej niż ich rówieśnicy bez zwierząt. Dowiedziono, że kilkakrotnie szybciej dochodzą do siebie po ciężkich chorobach. Mają wyższą odporność. Dzieciństwo ze zwierzętami zmniejsza także ryzyko alergii.

Rada WH: Spacery z psem to dla samotnych idealny sposób na nawiązywanie kontaktów. Dlatego warto wybierać łagodne rasy.

WH 04/2015

Może warto przygarnąć jakiegoś zwierzaka z Azylu? Proszę zajrzeć na stronkę: [101kotow.pl]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-10-02 22:57 przez mania.

Pilnie potrzebne gazety
Wysłane przez: maniamania (5.184.57.---)
Data: 06 lis 2020 - 20:08:19

Koty wprawdzie jeszcze nie czytają, ale potrzebują do wykładania kuwet. Kuwetę wyłożoną gazetą szybciej się czyści, a niestety w Azylu brakuje rąk do pracy. Nie koniecznie muszą to być gazety, może być szary papier, czy torby, w które (chwała Bogu) coraz więcej sklepów pakuje towary, zamiast do fruwających wszędzie reklamówek.

Przydadzą się także koce, kołdry do wykładania legowisk oraz bawełniane szmatki (np. niepotrzebne T-shirty, dresy, ręczniki) do moszczenia klatek dla małych kociaków.

Małe kotki (a jest ich bardzo duży wybór), dopóki się nie usamodzielnią muszą - dla ich bezpieczeństwa siedzieć w klatkach, z mamą lub bez

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.