Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1819202122232425262728...->|-->
Bieżąca strona: 23 z 32
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 08 mar 2018 - 16:38:17


Mario
Nasze placówki także zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Na njabliższej sesji 21 marca, radni podejmą uchwałę, o zmianach w budżecie na 2018 r., w których to będzie m.in

Zwiększenie wydatków bieżących, które będą przeznaczone na zakup oczyszczaczy powietrza do gminnych przedszkoli. Kwota 50 tys.
Dzięki za informację. W końcu!
To teraz trzeba się zabrać dużo mocniej i efektywniej za przyczyny smogu na terenie naszej gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.149.---)
Data: 11 mar 2018 - 17:53:04

"Pomiar smogu w każdej dzielnicy. Ratusz zapowiada 100 nowych stacji

Informuję, że właśnie rozpoczynają się pilotażowe pomiary jakości powietrza, przeprowadzone we współpracy z ekspertami z Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego. Ich celem jest określenie wymagań, jakie powinny spełniać urządzenia pomiarowe" – napisał Michał Olszewski.

I zapewniał, że jeszcze w tym roku planowane jest opracowanie szczegółowego przetargu na budowę systemu punktów pomiarowych.

"Planowany jest montaż ok. 100 urządzeń pomiarowych w całym mieście. W związku z tym z pewnością zostaną one umieszczone w każdej z dzielnic. Konkretne miejsca montażu zostaną określone we współpracy z ekspertami, w sposób pozwalający na uzyskanie całościowej i wiarygodnej informacji o jakości powietrza w mieście" – podkreślił wiceprezydent miasta.

[tvnwarszawa.tvn24.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (79.184.191.---)
Data: 11 mar 2018 - 18:52:12

Świetny sposób na wywalenie pieniędzy w błoto. i odłożenie realnych działań na przyszłość. Bo teraz kilka lat będziemy budować i mierzyć. Potem będziemy opracowywać plany i programy. Co najmniej jedną kadencja przejdzie.

Wyjdzie że winne samochody i piece. Nie ma znaczenia który element bardziej. Piece wymienić, a drogi sprzątać.

Honorarium w kwocie 10% kosztów budowanego systemu proszę przelewem.

Wyjdzie że czujnik musi kosztować min. 20 tys zł. Czyli 2 miliony. Plus z milion za serwis w ciągu 2 lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.0.64.---)
Data: 12 mar 2018 - 06:10:30

Zastanawiam się po co to wszystko skoro na tym co już jest wychodzi syf. Lepiej niech miasto zajmie się kasą, która np: na Pradze jest niewydawania na remonty kamienic. W tym na centralne ogrzewanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 mar 2018 - 13:54:04


Hammer
Piece wymienić, a drogi sprzątać.

W kwestii dróg:

"@ZielonaWwa

Dodatnie temperatury w nocy pozwoliły rozpocząć sprzątanie na mokro stołecznych ulic. Po zebraniu zanieczyszczeń nagromadzonych zimą, #ZOM będzie prowadził stałe sprzątanie ulic - każda z nich będzie czyszczona średnio raz na tydzień"

[twitter.com]

Ciekawe jak u nas z myciem dróg? Jezdnia ul. Warszawskiej wygląda jak jeden wielki zapyziały, czarno-szary ściek i glut przytwierdzony do krawężników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 19 mar 2018 - 11:50:15

Tymczasem w Warszawie:

"Miasto wymieni "kopciuchy" na swój koszt. Ale tylko najuboższym

Jakub Chełmiński
19 marca 2018 | 10:00

100 proc. kosztów wymiany pieca węglowego, a nie 75, jak dotychczas, pokryje urząd miasta. Ale tylko najuboższym.
Pilotażowy program nazywa się „Zielone wsparcie do 100%”. Gotowy projekt przekazano już do Rady Warszawy, która zagłosuje nad nim w czwartek. Chodzi o pełne pokrycie kosztów wymiany pieców na paliwo stałe.

Program wymiany kopciuchów
W Warszawie wciąż dymi około 16 tys. „kopciuchów” najgorszej jakości. Według uchwały antysmogowej dla Mazowsza do końca 2022 r. wszystkie powinny być wymienione na nowoczesne urządzenia zgodne z ekoprojektem.
[...]"

[warszawa.wyborcza.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
walka ze smogiem jak z wiatrakami
Wysłane przez: maniamania (159.205.249.---)
Data: 20 mar 2018 - 13:23:44

„Oczekujemy zaprzestania prowadzenia polityki antysmogowej, która godzi i zmierza do powolnego wypierania i wygaszania branży węglowej z sektora komunalno-bytowego. Liczymy na zweryfikowanie i zmianę obecnie prowadzonej polityki i działań związanych z branżą węglową” – pisze w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla, zrzeszająca ponad sto firm – głównie składy opału i sprzedawcy węgla.
Lobby węglowe sprzeciwia się zarówno przyjętym przez rząd w 2017 r. standardom dla kotłów, które mają wyeliminować z użycia przestarzałe, dymiące piece kopciuchy, jak i procedowanym właśnie normom dla węgla.


a to jeszcze lepsze:

Ministerstwo Energii, kierowane przez Krzysztofa Tchórzewskiego, któremu podlegają polskie kopalnie i spółki energetyczne, wspierane przez wpływowe lobby węglowe, nie zgadza się na restrykcyjne przepisy, które mają wyeliminować ze sprzedaży muły i floty węglowe, czyli najbardziej szkodzące środowisku paliwa używane przez Polaków.

źródło: [wyborcza.pl]

zobaczymy czy Morawiecki się podda?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 23 mar 2018 - 11:42:39

Jak idzie naszemu Burmistrzowi, naszym urzędnikom, naszym Radnym, naszej straży miejskiej wprowadzanie w życie uchwały antysmogowej oraz informowanie mieszkańców o konsekwencjach. W tym o konieczności wymiany pieców?

Jakie zmiany wprowadza uchwała antysmogowa?

Uchwała antysmogowa dla Mazowsza wejdzie w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Wprowadza ograniczenia i zakazy, co do używanych urządzeń i paliw:

• od dnia wejścia w życie uchwały wszystkie nowe instalacje (piece, kominki i kotły) muszą spełniać wymagania ekoprojektu;
• od 1 lipca 2018 r. nie wolno spalać mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z ich wykorzystaniem, węgla kamiennego w postaci sypkiej o uziarnieniu 0-3 mm oraz paliw zawierających biomasę o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20 proc. (np. mokrego drewna);
• użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno, czyli tzw. kopciuchów, które nie spełniają wymogów dla klas 3, 4 lub 5 wg normy PN-EN 303-5:2012, muszą wymienić je do końca 2022r. na kocioł zgodny z wymogami ekoprojektu;
• użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4 wg normy PN-EN 303-5:2012, muszą wymienić je do końca 2027 r., na kotły zgodne z wymogami ekoprojektu;
• użytkownicy kotłów klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012 będą mogli z nich korzystać do końca ich żywotności;
posiadacze kominków będą musieli wymienić je do końca 2022r. na takie, które spełniają wymogi ekoprojektu lub wyposażyć je w urządzenie ograniczające emisję pyłu do wartości określonych w ekoprojekcie.

Co z przestrzeganiem przepisów uchwały antysmogowej?

Uchwała antysmogowa przewiduje możliwość skontrolowania stosowanych urządzeń grzewczych. Kontrolę w tym zakresie mogą przeprowadzać straże miejskie i gminne, wójt, burmistrz i prezydent miasta oraz upoważnieni pracownicy urzędów miejskich i gminnych, a także policja oraz Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, a naruszający te przepisy muszą liczyć się z mandatem do 500 zł lubgrzywną do 5000 zł. Na żądanie kontrolującego każdy użytkownik kotła, pieca lub kominka, zobowiązany jest do przedstawienia dokumentów potwierdzających, że stosowane przez niego urządzenie grzewcze spełnia wymagania uchwały. Dokumentem takim może być instrukcja użytkowania, dokumentacja techniczna lub inny dokument. Wymóg ten dotyczy także stosowanego paliwa. Aby potwierdzić jego jakość użytkownik instalacji powinien posiadać odpowiedni dokument, np. fakturę zakupu paliwa lub świadectwo jakości. Dostawca węgla powinien na żądanie klienta przekazać mu świadectwo jakości, a klient ma prawo do informacji o sprzedawanym towarze, tj. o jego cenie, pochodzeniu czy parametrach i składzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (84.40.231.---)
Data: 23 mar 2018 - 11:49:53Mixiorek
Dostawca węgla powinien na żądanie klienta przekazać mu świadectwo jakości, a klient ma prawo do informacji o sprzedawanym towarze, tj. o jego cenie, pochodzeniu czy parametrach i składzie.
Czy to znaczy że kupujacy mają odpowiadać za jakość paliwa i to oni maja kontrolować jakość sprzedawanego opału ? Kpina czy co ? Gdzie odpowiednie służby,które z racji swojej działalnośći powinny kontrolować takie skupy ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Gadanie / pisanie ...do pieca
Wysłane przez: maniamania (159.205.222.---)
Data: 23 mar 2018 - 14:33:27Mixiorek
od 1 lipca 2018 r. nie wolno spalać mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem,

a tymczasem:

Ministerstwo Energii, kierowane przez Krzysztofa Tchórzewskiego, któremu podlegają polskie kopalnie i spółki energetyczne, wspierane przez wpływowe lobby węglowe, nie zgadza się na restrykcyjne przepisy, które mają wyeliminować ze sprzedaży muły i floty węglowe, czyli najbardziej szkodzące środowisku paliwa używane przez Polaków.

źródło podane w wątku trochę wyżej

Naczelnik Polski chory i nic nie poradzi gdy Min. Środowiska i Min Energii wezmą się za łby. Dobrze ze (Naczelnik) zdążył zrobić porządek z prawem łowieckim eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.150.---)
Data: 31 mar 2018 - 11:17:50

Kolejne czujniki. M.in. Powsin, Wilanów:

[map.airly.eu]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.6.1.---)
Data: 19 kwi 2018 - 11:35:40

od rana smród asfaltu na Mirkowie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Niemcy poszli po rozum do głowy
Wysłane przez: maniamania (159.205.237.---)
Data: 06 maj 2018 - 21:39:04

Rekord w Niemczech. Ceny prądu przyjęły wartości ujemne
Stało się tak, gdyż po raz pierwszy w historii całe zapotrzebowanie kraju na moc pokryte zostało przez m. in. elektrownie słoneczne, wiatrowe, na biomasę i wodne - informuje portal wysokienapiecie.pl, powołując się na dane Niemieckiej Agencji ds. Sieci.
(...) Teoretycznie oznacza to, że praca elektrowni konwencjonalnych (atomowych czy węglowych) nie była Niemcom potrzebna.

źródło:[next.gazeta.pl]

Niemcy nie leżą na równiku, klimat mamy podobny

a w głowach naszym wodzów, a zwłaszcza byłej (na szczęście) premier tylko węgiel, którego wydobycie jest pracochłonne i niebezpieczne. Może ostatnia tragedia w kopalni skłoni kogoś do refleksji, choć śmiem wątpić sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (31.2.52.---)
Data: 17 maj 2018 - 07:46:44

Jak rozumiem w Uzdrowisku zapisy uchwały Programu Ochrony Powietrza się nie przyjęły i nie obowiązują jej zapisy...

Ulica Mirkowska:
dziś o 6 rano były używane dmuchawy na chodniku (dziś o 6 rano pomimo deszczu kosili i zdmuchiwali),
kilka dni temu w końcu było sprzątanie po zimie (przypomnę jest maj) - powinni byli to robić na mokro, ale jej nie używali. Przez co ulica dalej jest brudna, a spowodowali tylko powstanie "burzy piaskowej". Wznieśli tylko ten pył i go rozsiali po okolicy. Jak wyschnie znowu będzie podnoszony i będziemy mieli zanieczyszczenia powietrza...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: maniamania (84.40.226.---)
Data: 17 maj 2018 - 10:24:20

nie tylko kurz ale i hałas dziki, bo jak pisałam wiele razy - ZGK z upodobaniem wysyła pracowników z dmuchawami w mokre dni i stoi tak facet nad przyklejonym listkiem i ryczy - ok 70 dB.

U mnie - od ubiegłorocznego sprzątania minął rok. Kilka dni temu jeździli taką maszyną z miotłami a za nią chmura "dymu". Myślałam że u sąsiada się pali. Kiedyś mieli samochód - odkurzacz. Znowu im ukradli?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 17 maj 2018 - 10:38:58


Hammer
Jak rozumiem w Uzdrowisku zapisy uchwały Programu Ochrony Powietrza się nie przyjęły i nie obowiązują jej zapisy...

Czy urzędnicy z gminnych/ miejskich/ dzielnicowych wydziałów przechodzą jakieś szkolenia w WIOSiach na temat obowiązujących przepisów? Przecież brak wiedzy lub brak stosowania się do przepisów jest porażający. Nie mówię już nic o nadzorze nad firmami lub "ciałami" typu ZGK... Ostatnio w Wilanowie w miasteczku ale i np: na Waflowej też latali z tymi dmuchawami.

Powinniśmy zmieniać w gminie piece na potęgę a my robimy szkolenia z palenia.... syfylis chcemy leczyć kropelkami na ból głowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: HammerHammer (37.47.54.---)
Data: 17 maj 2018 - 10:46:27

W trakcie kontroli jest instruktaż.

A czemu WIOŚ ma szkolić? Prawo wprowadza i wymyśla Urząd Marszałkowski. Niech on uczy co autor miał na myśli.

I czy naprawdę potrzeba szkolenia aby zrozumieć zakaz stosowania dmuchaw lub nakaz czyszczenia na mokro? Wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 17 maj 2018 - 10:56:32


Hammer
Wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem...

To jest sztuka na wyginięciu. Serio. Mało kto już to potrafi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Smog, dym, syf w Uzdrowisku
Wysłane przez: czaknoris (78.8.83.---)
Data: 17 maj 2018 - 15:10:13


Hammer
I czy naprawdę potrzeba szkolenia aby zrozumieć zakaz stosowania dmuchaw lub nakaz czyszczenia na mokro?

Szkolenie nic nie da. To jest przypadek niereformowalny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
dobry pomysł
Wysłane przez: maniamania (159.205.210.---)
Data: 21 maj 2018 - 00:17:48

Owce i kozy będą kosić trawę w parkach w Rzymie - postanowiły władze miejskie. Wypuszczenie tych zwierząt na tereny zielone jak na pastwisko jest pomysłem na rozwiązanie poważnego w Wiecznym Mieście problemu z koszeniem trawy i brakiem personelu.
Pomysł sprawdzony także w innych miastach i mieścinach Europy.
źródło: [www.msn.com]łochy-owce-i-kozy-zastąpią-kosiarki-w-parkach-w-rzymie/ar-AAxosOq?li=AA578Q&ocid=ems.display.welcomeexperience

Barany zamiast facetów ze spalinowymi kopcącymi i ryczącymi kosiarkami i dmuchawami. Nie myślę o urządzonych parkach i skwerach, bo zwierzaki pozjadałyby kwiatki i krzewy, ale o nadrzecznych wałach i nieużytkach. Dodatkowy zysk dla gminy - sprzedaż uzdrowiskowych serów. Może warto by się zastanowić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1819202122232425262728...->|-->
Bieżąca strona: 23 z 32


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.