Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 maj 2017 - 20:36:32

Ale ten odcinek i tak jest 3000% lepszy niż Bielawska.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 02 cze 2017 - 08:34:17

Podbijam wątek. Dziś od 22:00 początek prac:
[www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.144.---)
Data: 03 cze 2017 - 12:42:40

Trwa remont ul. Przyczółkowej i Drewny. Przed godziną 9:00 czyli około 11h od rozpoczęcia remontu kładli już warstwę wiążącą.... aż miło patrzeć na organizację i podejście tej firmy. Dużo sprzętu oraz ludzi. Każdy pracownik w kasku, toalety dla pracowników rozstawione co ileś set metrów. Organizacja objazdu zrobiona klarownie, pachołki, tymczasowe oznakowanie itp.
Można?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.11.---)
Data: 03 cze 2017 - 22:06:38


Mixiorek
...
Można?

Jaki pan taki kram.

Na poważnie to zamawiający może wiele swoich wymagań zapisać w specygikacji zamawiającego.
Dzięki temu może wymusić jakość narzucając wymagania.
Nie trzeba robić jednocześnie tak skomplikowanej procedury jak GDDKiA przy budowie autostrad.

Kiedyś zadzwoniłem do ministerstwa z pytaniem jak można wprowadzić wymagania jakościowe do zamówień publucznych6
Można tylko trzeba się narobić, można np. wprowafzic ocene jakości wykonanych prac .
Finalnue można czywiście nawet wykluczyć z przetargu z uwagi na źle wykonane wcześniejsze zamówienia.

Tylko trzeba chcieć i pracować ... i mieć odwagę, bo trzeba to wszystko udowodnić w przypadku protestu strony przegrywającej (z uwagi na wykluczenie lub małą ilość punktów za jakość wcześniej wykonanych prac).

Jeżeli kryterium w 100%, czy 90% jest minimalna cena to mamy taką jakość jaką mamy.
Jednocześnie stosując jedynie logike min ceny to urzędnik ma fantastyczną d...krytykę.
Przejdzie każdą kontrolę, a przecież chodzi - o spokój w przypadku kontroli.
A kontrola ma pracuje wg takiej samej bojaźliwej logiki to jak tu rozmawiać o jakości?

PS czytałem kilka lat temu wywiad z polskim architektem budującym domy na zachodzie.
Tam oczywiście też trzeba mieć pozwolenie, ale architekt musiał kilkukrotnie jeździć na przyszłą działkę z urzędnikiem, ponieważ urzędnika najbardziej interesowało jak nowy budynek wpisze się w działkę o sąsiedztwo (bryłą, dachem kolorami itp).
Tam jest zupełnie inne myślenie, a nie tylko np. sprawdzenie min powierzchni czynnej działki, którą można obejść przez położenie płyty ażurowej.Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-03 22:10 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 05 cze 2017 - 09:17:16

To tylko przypomnę, że w przetargu na Bielawską na jesieni nasza gmina wpisała jako jedno z kryteriów (oczywiście oprócz ceny) skrócenie czasu prac o 14 dni. M.in. dlatego firma, która wygrała w ogóle ten przetarg bo jako bodajże jedyny oferent zgodzili się na to. Np: Fal Bruk, który robił remont nawierzchni Bielawskiej od torów do Mirkowskiej chyba 2 lata temu nie gwarantował skrócenia czasu prac... a teraz można śmiało porównać jakość prac na obu odcinkach.
Przecież Monty Python by tego nie wymyślił.

Przyczółkowa od rana przejezdna. W ciągu 56h nowa nawierzchnia na nieco ponad 2km dwujezdniowej ulicy. Trwałość i jakość prac jeszcze ocenimy ale jestem pod sporym wrażeniem jak PORR wykonuje tą inwestycję.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-05 09:18 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.128.---)
Data: 10 cze 2017 - 11:10:55


Mixiorek
... Przyczółkowa od rana przejezdna. W ciągu 56h nowa nawierzchnia na nieco ponad 2km dwujezdniowej ulicy. Trwałość i jakość prac jeszcze ocenimy ale jestem pod sporym wrażeniem jak PORR wykonuje tą inwestycję.

Dopełniając powyższe stwierdzenie słowa uznania też dla ZDM, który narzucił takie, a nie inne wymagania.

Zwróćcie uwagę, jak jest przygotowywany remont kolejnego etapu (strony Wschodnie czyli w kierunku Wilanowa).
Tam gdzie trzeba są wymieniane krawężniki, a przy okazji poprawiane chodniki, regulowane studzienki.
W kilku miejscach w sposób doraźny próbuję poprawić odprowadzenie wody z jezdni poprzez wyjęcie krawężnika.

Pewnie nie wszystko będzie idealnie, ale widać przygotowanie po stronie ZDMu -> ten remont nie jest zaplanowany jedynie dzięki zczytaniu mapy przy biurku.

Po prostu ZDM robi to o czym zarządzający drogami w KJ i powiecie jedynie mówią. Wskażcie mi remont częściowy nawierzchni, który poprzedzono takimi pracami przygotowawczymi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.47.248.---)
Data: 10 cze 2017 - 14:29:03

To ja napiszę więcej. W zeszłym roku przed zaplanowaniem tego remontu Instytut Dróg i Mostów (wygrał przetarg) zbadał jezdnię, wyciął warstwy z 40-60cm i określił w jakich miejscach i jak przeprowadzić naprawę nawierzchni. Stąd na wielu odcinkach również wymieniono warstwę podbudowy oraz wtopiono w warstwy siatki wzmacniające a w zatoczce autobusowej na Drewny zastosowano specjalną mieszankę z większą odpornością na koleinowanie pod ciężarem wjeżdżających autobusów.
Z tego badania powstał oficjalny raport, który był oficjalnym załącznikiem do przetargu na prace, które zlecił w przetargu ZDM a zadanie wygrała firma PORR.

Nasza gmina i powiat to bardzo często improwizacja, remonty doraźne i pudrowanie syfu. Brak jest planowania na lata i wydawania środków publicznych czyli naszych w sposób roztropny czyli raz a dobrze lub raz i na długie lata. Do tego wszystko jest tajne przez poufne bo żaden urzędnik nie lubi lub nie chce bronić swoich racji.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-10 14:31 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: maniamania (77.253.85.---)
Data: 10 cze 2017 - 15:25:54

czepiasz się, naszym kierownikiem od inwestycji jest pan, który podobno (tak pisało) wybudował peron we Włoszczowej, który był sukcesem przed laty. Czym wobec tego jest jakas tam Bielawska czy Chylicka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 cze 2017 - 15:56:59

Kolejny etap prac:

"Długi weekend na drogach. Remont dwóch ulic

Przed nami długi weekend. My – już tradycyjnie – poświęcimy ten czas na prace na drogach. Zaplanowaliśmy remont nawierzchni dwóch ulic: Drewny i Białołęckiej. Początek prac już w czwartek.
Prace na ul. Drewny


Wracamy na ulicę Drewny. To kontynuacja robót w tym rejonie. Podczas dwóch weekendów wyremontowaliśmy zachodnią jezdnię ciągu ulic Przyczółkowej i Drewny, na odcinku od Marcepanowej do granicy miasta. To blisko 4,5 km tzw. cichego asfaltu. Teraz czas na jezdnię wschodnią (wjazdową do Warszawy).

Prace rozpoczną się w czwartek 15 czerwca o godz. 15.00 i potrwają do 19 czerwca do godz. 04.00. Obejmą ulicę Drewny na odcinku od granicy miasta do ulicy Korbońskiego. W związku z pracami zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Drewny, prowadząca w kierunku centrum. Ruch będzie odbywał się po jezdni zachodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku centrum przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na granicy miasta (na wysokości wjazdu do sklepu), a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. S. Korbońskiego. Połączenia z jezdnią ul. Drewny w kierunku centrum nie będą miały: ul. Przyczółkowa (tzw. boczna od ul. Waflowej), łącznik przy stacji paliw i ul. Zapłocie. Skrzyżowanie z ul. Przekorną będzie czynne, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo dla jadących ul. Drewny z obu kierunków. Objazd dla tych relacji zostanie poprowadzony ulicami: Przyczółkowa – Przekorna. Na jezdni wyłączonej z ruchu zostanie wymieniona nawierzchnia.

[...]"
[zdm.waw.pl]

Mapka (po kliknięciu duży rozmiar):

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.99.---)
Data: 14 cze 2017 - 11:29:25

Info z ZDM

Finalny etap remontu będzie 12-15 sierpnia.
Odcinek od Bricomana do Vogla nie jest ujęty w żadnych planach ponieważ będą tam prowadzone prace zarówno przez GDDKIA jaki i dewoloperow.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 19 cze 2017 - 15:17:02

Kolejny etap remontu nawierzchni zakończył się dziś nad ranem. Zgodnie z planem, jakość prac można sprawdzić samemu. Moim zdaniem jest dobrze. Zobaczymy jak będzie po deszczu i gdzie będzie stała woda lub kałuże.
Podczas remontu cały czas była obecna Pani inspektor, która była aktywna kiedy trzeba oraz pojawiał się Instytut Dróg i Mostów by pobrać próbkę asfaltu do analizy pod kątem zgodności ze specyfikacją.

Miała miejsce rzecz, o której pisał Czak. Krawędzie asfaltu były łączone za pomocą "taśmy asfaltowej" do uszczelniania spoin. To czego u nas nie było i nikt na oczy widział.

Jak widać można. Czy doczekamy się takiego podejścia do prac, do planowania prac, do wykonania prac, nadzoru nad pracami, rozliczenia jakościowego prac na terenie naszej gminy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.131.---)
Data: 21 cze 2017 - 21:11:04

Info z ZDM

Po zakończeniu ostatniego etapu remontu, przeprowadzone zostaną naprawy miejscowe tych fragmentów drogi, które nie zostały objęte teraz pracami naprawczymi.
ZDM ma ponoć też plan na poprawę nawierzchni na skrzyżowaniu w Wilanowie (Wilanowska/Przyczółkowa/Wiernicza), która nigdy nie była naprawiana

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 08 sie 2017 - 08:27:02

Na najbliższy weekend zgodnie z planem szykowany jest ostatni etap remontu Przyczółkowej. Tym razem jedna jezdnia (wschodnia) zostanie zamknięta od Korbońskiego do Europejskiej.
Można robić zgodnie z planem i harmonogramem? Jak widać można.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojazd do Wilanowa/ul. Drewny - weekendowy remont
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.47.216.---)
Data: 16 sie 2017 - 08:29:47

Przed terminem, równo i sprawnie. Czemu nasi urzędnicy i Burmistrz tak nie potrafią?

[tvnwarszawa.tvn24.pl]

"Dzień przed planowanym terminem zakończył się remont Przyczółkowej. Ulica jest przejezdna już od północy."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.