Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: czaknoris (159.205.215.---)
Data: 02 lip 2017 - 22:23:30

Powiat własnymi siłami walczy na drodze Szymanów-Konstancin.

Piotr Chmielewski - 29/06/2017 piasecznonews.pl: Powstaje idealna trasa dla rowerzystów, ale i rolkarzy. Zaczynają kłaść asfalt
– Dziś zaczynamy układanie pierwszej warstwy asfaltu, a pod drugą umieścimy siatkę, która wzmocni nawierzchnię i zapobiegnie spękaniom. Ze względu na te prace zalecamy objazd przez Szymanów – informuje Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Asfaltowa trasa dla cyklistów ma swoje zalety – jest tańsza, bo nie trzeba układać krawężników, ale przede wszystkim równiejsza (przez to takie rozwiązania chwalą stowarzyszenia cyklistów). Dlatego trasa z Solca do Konstancina będzie zapewnie lubiana także przez rolkarzy, ponieważ będą tu mogli bezpiecznie pojeździć w komfortowych warunkach.


Czy aby na pewno idealna? Czy aby na pewno równiejsza?

Jeżeli wierzyć słowom "naszego człowieka w zarządzie powiatu", to wygląda, że istniejącą konstrukcję po frezowaniu potraktowano jako podbudowę i rozpoczęto układanie warstwy wiążącej.
Wszystko świetnie, tylko dlaczego ułożona do tej pory warstwa wiążąca, szczególnie na fragmencie od strony Szymanowa, jest tak NIERÓWNA? Przecież te poprzeczne nierówności w większym lub mniejszym stopniu przełożą się na warstwę ścieralną.

Dlaczego poprzeczne złącze robocze pomiędzy odcinkami wykonywanymi w kolejnych dniach nie zostało wykonane przez odcięcie nierównego końca i sklejenie rzadkim asfaltem lub taśmą bitumiczną itp. z mieszanką wbudowywaną od tego miejsca kolejnego dnia? Kolejna nierówność i brak szczelności w konstrukcji.

Dlaczego przed wykonaniem koryta pod poszerzenie konstrukcji nawierzchni nie wykonano ścinki pobocza i nie ustalono niwelety krawędzi podbudowy?
Teraz przy profilowaniu podbudowy z kruszywa jego część poszła na odkład wymieszana razem z piaskiem i humusem na poboczu.
Jedna, czy dwie wywrotki kruszywa w jedną, czy w drugą stronę... Kto bogatemu zabroni.

Dlaczego tylko jedna warstwa geosiatki? O ile droższe byłoby wykonanie cienkiej bitumicznej warstwy wyrównawczej na sfrezowanym podłożu i ułożenie dodatkowej geosiatki pod warstwą wiążącą? Nie stać powiatu przy takim zakresie przebudowy, która musi swoje kosztować i powinna służyć jak najdłużej?

Czy nie byłoby zasadne ułożenie dodatkowej geosiatki w obszarze styku istniejącej podbudowy z nową na poszerzeniu?

Pytania oczywiście retoryczne.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 lip 2017 - 09:23:53

Te uwagi oczywiście słuszne ale jednak zauważyłbym jedną zmianę w zachowaniu P. Guta. Odszedł w tej inwestycji od kostki, która miała tutaj pierwotnie być.
Także to akurat na plus.

Na minus jednak zaliczam, że samochody od rowerzystów ma odseparować jedynie oznakowanie poziomie i znaki pionowe jako informacja... nie dałoby się zrobić przynajmniej tak? Krótki pasek kostki, najlepiej kamiennej i chropowatej.Oby chociaż to oznakowanie poziome było grubowarstwowe tak by kierowca czuł kiedy zjeżdża na prawo.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: czaknoris (159.205.239.---)
Data: 03 lip 2017 - 21:54:52

Jak zrobią to dopiero zobaczymy jak to ma wyglądać, bo dokumentacji nikt z nas nie widział.
Sposób separacji ruchu w tym przypadku jest ważny, szczególnie po zmroku. Zobaczymy też jak zarządca zapobiegnie ewentualnemu wykorzystaniu tego pasa jako parking przez "grzybiarzy" itp.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: czaknoris (78.8.87.---)
Data: 30 lip 2017 - 03:02:47

Jest ciągła linia pomiędzy częścią, która ma być chyba pieszo-rowerową. Zobaczymy czy będzie coś więcej.

W nowej nawierzchni są już łaty, bo były "wycinanki". Poprawne ustawienie korpusu włazu przed wykonaniem warstwy ścieralnej, to widocznie za trudne zadanie dla "fachowców" od dróg w starostwie.

Ciekawe czy Starosta po zakupie nowej marynarki od razu wycina w niej kilka dziur i naszywa łaty?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-30 03:03 przez czaknoris.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 31 lip 2017 - 08:53:08

Hmm. Moim zdaniem są to słuszne uwagi. Jak fachowiec kładzie mi parkiet to raczej wolę nie mieć jednej części niżej niż pozostała...

Odnośnie separacji ścieżki rowerowej od jezdni. Są różne rozwiązania ale trzeba chcieć. Np: co 2m coś takiego, do tego oznakowanie poziome grubowarstwowe.W weekend miała być kładziona chyba kolejna warstwa. Trzeba podjechać i zobaczyć jak to wyszło.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.32.---)
Data: 31 lip 2017 - 20:11:54

Biegałem kawałkiem w niedzielę po południu.

Stąd nie mogę powiedzieć o odczuciach jazdy samochodem.

To co mogę powiedzieć
1. Prace asfaltowe zakończone bo już częściowo droga wymalowana zwykłą farbą.
2. Pobocze nie uprzątnięte, ale to może się poprawi.
3. Prace objęły długi odcinek a jednocześnie zostawili dziurawe kilkaset metrów przed rondem, szczególnie przy ZGKA i wjazd
4. A będąc przy wjazd ach to skrzyżowanie z boczną ulicą ma teraz próg bo poziom jezdni jest wyżej.
Choć do zarządcy drogi nadrzędnej należy wyjazd z podporządkowanej to na wjeździe który miałem nic nie zrobiono. Może inne miały więcej szczęścia.

PS zdjęcia więcej by powiedziały, ale nie wiem czy mi się uda coś w tym tygodniu ustrzec, a potem wyjeżdżam

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.32.---)
Data: 31 lip 2017 - 20:18:53

A I jako biegacz ma "pod górę".

Drogą rowerową nie mogę, więc biegnę ulicą.
Pobocze, kiedy nie padało umożliwiładnie bieganie, teraz czekam na uporządkowanie.

A razem ze mną też czekają prowizoryczne przystanki, które są jeszcze bardziej prowizoryczne.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-31 20:20 przez m_wisniewski.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: RaVRaV (94.254.227.---)
Data: 02 sie 2017 - 00:31:02

Remont drogi do Szymanowa jest co najmniej słaby, zarówno jeśli chodzi o jakość prac jak i zastosowane rozwiązanie ciągu pieszo-rowerowego.
Co prawda na większości odcinka zrezygnowano z kostki na rzecz asfaltu, to jednak w rejonie skrzyżowania z drogą do Borowiny jest kostka. Na łączeniu kostki z asfaltem jest kilku centymetrowy uskok. Krawężniki są popękane a kostka jest ułożona na odpier.. niechlujnie. Za rok albo dwa i tak przerośnie trawą to nie będzie widać. Samo rozwiązanie ciągu pieszo-rowerowego "pod prąd" do ruchu samochodów w kierunku Szymanowa jest nietrafione, ale jeśli musi tak być to ścieszka powinna być odseparowana od jezdni w sposób uniemożliwiający wjazd na nią samochodom. Prace jeszcze się nie skończyły i zastanawiam się jak będzie wyglądała organizacja ruchu na skrzyżowaniu do Borowiny. Wydaje mi się że duża część rowerzystów będzie omijała nierówną kostkę po jezdni. Zastanawiam się też jak rowerzysta ma wrócić na prawą stronę drogi na końcu ciągu pieszo-rowerowego przy ZGK.
Łączenie kostki z asfaltem.

Uskok.

Nawet namalowanie prostej linii przerosło możliwości wykonawcy.
Widać jak niebezpieczna będzie jazda rowerem w kierunku Konstancina.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 02 sie 2017 - 08:58:55


RaV
Uskok.

To jest kuriozum i nominacja do nagrody "pęknięta łopata roku". Jak w dzisiejszych czasach można zrobić takie łączenie?!?! Warszawa poprawia gdzie się da bariery komunikacyjne, obniża krawężniki a tutaj jest powrót do czyjeś paranoi.
Przecież obniżenie chodnika, krawężnika lub wyniesienie jezdni to chyba nie jest czarna magia?!Widać jak niebezpieczna będzie jazda rowerem w kierunku Konstancina.

Jeżeli zostanie tylko ta linia bez wyraźnej separacji np: za pomocą znaków które tutaj wklejałem lub w inny sposób to będzie bardzo słabo.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: MarioMario (188.146.37.---)
Data: 02 sie 2017 - 10:42:19

z moich informacji wynika,że całe skrzyżowanie będzie do poprawki.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: czaknoris (87.205.250.---)
Data: 02 sie 2017 - 23:25:42


Mario
z moich informacji wynika,że całe skrzyżowanie będzie do poprawki.

A może przewinęła się też informacja kto za te poprawki zapłaci? Pójdą w straty wykonawcy (czyli Działu Drogownictwa Starostwa w Piasecznie), czy kierownictwo (chyba, że szeregowi pracownicy działają bez nadzoru i robią co chcą...) zachowa się honorowo i wyłoży z własnej kieszeni? Pytanie oczywiście retoryczne...

Bardzo dobrze, że Starostwo zaczęło wykorzystywać zatrudnionych pracowników i sprzęt realizując przebudowy dróg. Zakupu rozściełacz za prawie milion (specyfikując tak, że dostali dokładnie to czego chcieli), nie robi się dla żartu, tylko po to, żeby układał nawierzchnie dróg, a nie jeydnie krótkie kawałki po kilkanaście-kilkadziesiąt metrów podczas miejscowych napraw.
Tylko jaki jest problem, żeby te roboty pracownicy powiatu zaczęli wykonywać według tych samych wymagań jakie stawiają zewnętrznym wykonawcom? Każdy z pracowników na pewno "spełnia wymagania i posiada odpowiednie kwalifikacje do pracy na zajmowanym stanowisku".RaV
Remont drogi do Szymanowa jest co najmniej słaby, zarówno jeśli chodzi o jakość prac jak i zastosowane rozwiązanie ciągu pieszo-rowerowego.
(...)
Na łączeniu kostki z asfaltem jest kilku centymetrowy uskok. Krawężniki są popękane a kostka jest ułożona na odpier.. niechlujnie.
(...)
Nawet namalowanie prostej linii przerosło możliwości wykonawcy.

Wykonawcą tej przebudowy jest Dział Drogownictwa Starostwa w Piasecznie, czyli etatowi pracownicy Starostwa i sprzęt będący własnością Powiatu. Mieszanki mineralno-asfaltowe dostarcza na miejsce wykonawca wyłoniony w przetargu.RaV
Za rok albo dwa i tak przerośnie trawą to nie będzie widać.

Zdaje się, że Starostwo nabyło urządzenie do mechanicznego czyszczenia spoin w chodnikach.Mixiorek
Jak w dzisiejszych czasach można zrobić takie łączenie?!?!

Jak widać można i są ludzie zadowoleni z takiej przebudowy, bo kiedyś były spore wyrwy w nawierzchni a teraz już ich nie ma i samochodem jeździ się lepiej niż przed przebudową... Spotkałem się już z takimi opiniami.
Chociaż oczywiście te poprzeczne nierówności, m.in. odwzorowujące te z warstwy wiążącej, będą się z czasem pogłębiały. No ale to ja się czepiam.Mixiorek
Warszawa poprawia gdzie się da bariery komunikacyjne, obniża krawężniki a tutaj jest powrót do czyjeś paranoi.

Warszawa... Podobno mieszkańcy nie chcą do Warszawy. Referendum nawet było. Gorącym przeciwnikiem Warszawy był również członek zarządu powiatu, któremu podlega Wydział realizujący tę przebudowę. Może w ten sposób chce jeszcze bardziej podkreślić swoje "NIE dla Warszawy" dając temu materialny wyraz przebudowując drogi inaczej niż w stolicy? smiling smiley. Innej ideologii do celowego wykonywania prac w ten sposób nie znajduję.Mixiorek
Przecież obniżenie chodnika, krawężnika lub wyniesienie jezdni to chyba nie jest czarna magia?!

Nie jest (dla chcącego).Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-03 00:07 przez czaknoris.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 sie 2017 - 08:14:32


czaknoris
Zakupu rozściełacz za prawie milion (specyfikując tak, że dostali dokładnie to czego chcieli), nie robi się dla żartu, tylko po to, żeby układał nawierzchnie dróg, a nie jeydnie krótkie kawałki po kilkanaście-kilkadziesiąt metrów podczas miejscowych napraw.
Tylko jaki jest problem, żeby te roboty pracownicy powiatu zaczęli wykonywać według tych samych wymagań jakie stawiają zewnętrznym wykonawcom? Każdy z pracowników na pewno "spełnia wymagania i posiada odpowiednie kwalifikacje do pracy na zajmowanym stanowisku".

Na Bielawskiej też przyszła firma z własnym rozściełaczem. Efekty prac widać gołym okiem. Nasz urząd jest chyba szczęśliwy, faktura zapłacona, oczywiście naszymi środkami. Pełen sukces.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.129.---)
Data: 03 sie 2017 - 21:39:46

I standardowe pytanie - gdzie był nadzór i co robił?

Kiedy oficjalnie wyłonią się kandydaci na urząd to cholera będę za nimi chodził i publicznie pytał jak zorganizują pracę urzędu (i współpracę z innymi), aby nie dopuścić do takich sytuacji.Ps ponoć nie ma głupich pytań ....

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 04 sie 2017 - 09:36:59

Obecny Burmistrz w kampanii wyborczej mówi piękne słowa. W biuletynie mówi o najwyższych wymaganiach i jakości jakiej oczekuje się od wykonawców. Po czym nasz urząd odbiera prace na Bielawskiej (takich przykładów jest więcej).
Także słowa to jedno a czyny to drugie.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: czaknoris (37.128.15.---)
Data: 04 sie 2017 - 16:47:27


m_wisniewski
I standardowe pytanie - gdzie był nadzór i co robił?

O to należy zapytać p. Ksawerego Guta.Mixiorek
Także słowa to jedno a czyny to drugie.

To jest droga powiatowa i czyny już mamy. Nawierzchnia skrzyżowania z ulicą Zaleśną, na którym powiat układał warstwę ścieralną 21 lipca 2017 została już... sfrezowana, a 7 sierpnia...:
W poniedziałek 7.08.2017 w godzinach 9:00-14:00 ponownie dla ruchu zamknięte zostanie skrzyżowanie ulicy Zaleśnej z drogą powiatową 2811W (Konstancin Jeziorna –Baniocha) w miejscowości Borowina.

Informacja o zamknięciu skrzyżowania podczas pierwszego (nieudanego) podejścia do układania nawierzchni została zindeksowana w aktualnościach pod numerem 666.
Może przed drugim podejściem Starosta powinien dać na mszę, albo zaprosić księdza-egzorcystę na to skrzyżowanie (i całą drogę)?

Oczywiście brak informacji kto zapłaci za usługę frezowania i dostawę mieszanki do ponownego wbudowania, czyli pewnie wszystko w koszty powiatu. Winnych brak.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-04 17:00 przez czaknoris.

Droga do Baniochy - prośba o umieszczenie zdjęć
Wysłane przez: maniamania (87.205.247.---)
Data: 06 sie 2017 - 12:24:14

zdjęcia przysłane przez Michała Wiśniewskiego

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-06 15:56 przez mania.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: maniamania (87.205.247.---)
Data: 06 sie 2017 - 15:55:23

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 680), 2017-08-04
Drogi w Parceli-Oborach – ruszają prace

KONSTANCIN-JEZIORNA Wszystko wskazuje na to, że udręka mieszkańców Parceli-Obór ma się ku końcowi. Gmina zleciła naprawę ulic popsutych w czasie zeszłorocznej budowy kanalizacji we wsi

Sprawę nagłośniliśmy w kwietniu na prośbę mieszkańców Parceli. W pismach do burmistrza zarzucali oni władzom gminy „indolencję w rozwiązaniu ich żywotnego problemu, który utrzymuje się od listopada 2016 roku”. Latem i jesienią zeszłego roku w gruntowych ulicach wsi była budowana kanalizacja. Firma nie tylko nie wykonała kolektorów zgodnie ze sztuką, ale i nie naprawiła traktów, przez co jesienią auta i piesi tonęli w błocie. Urzędnicy ratusza nie kryli, że mają problem z wykonawcą, od którego nie odebrani części zrealizowanych prac (umowa opiewała na około 1,5 mln zł) . Mimo to w kwietniu wiceburmistrz Ryszard Machałek zapewnił nas, że „czym prędzej” wezwie firmę do naprawy dróg w Parceli, a jeśli uchyli się ona od naprawy, włodarze zlecą realizację robót innemu przedsiębiorcy obciążą nierzetelnego wykonawcę.
Jednak jak niedawno donieśli nam mieszkańcy, ich sytuacja od wiosny się nie poprawiła. „Nie jest nam potrzebny obłożony klinkierem gigantyczny ratusz, skoro do naszych domów nie może dojechać nawet karetka pogotowia” – napisali.
– W najbliższych dniach drogi zostaną naprawione, już podpisaliśmy na to zlecenie – poinformował nas kilka dni temu wiceburmistrz Machałek.

Re: Droga do Baniochy - prośba o umieszczenie zdjęć
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.67.128.---)
Data: 06 sie 2017 - 16:29:05


mania
]

Mam nadzieję, że ciąg pieszo-rowerowy doczeka się:
- linii oddzielającej z oznakowaniem poziomym grubowarstwowym
- oznakowania poziomego na początku oraz na końcu (rowerzysta+pieszy)
- oznakowania poziomego


mania
Drogi w Parceli-Oborach – ruszają prace
[...]
– W najbliższych dniach drogi zostaną naprawione, już podpisaliśmy na to zlecenie – poinformował nas kilka dni temu wiceburmistrz Machałek.

Chwila, jakie zlecenie? To brzmi tak jakby nasza gmina ponownie odpuściła jakiemuś wykonawcy i robiła te prace z naszych środków (?). Na Bielawskiej był już pokaz indolencji naszych urzędników oraz nadzorującego ich Burmistrza. Kolejny przypadek złego planowania, braku nadzoru oraz brak wyciągania konsekwencji wobec wykonawców?

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: maniamania (87.205.247.---)
Data: 07 sie 2017 - 00:23:57

(...)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-07 11:26 przez mania.

Re: Przebudowa drogi z K-J do Szymanowa. Będzie nierówno?
Wysłane przez: RaVRaV (94.254.231.---)
Data: 02 wrz 2017 - 01:23:33

Taka sytuacja. Na zdjęciu to samo miejsce w trzech różnych wariantach.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.