Forum Konstancina
11.października w TVP 1 - WIELKI TEST o WIŚLE
04 pa 2017 - 18:13:34
ROK RZEKI WISŁY 2017

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Odbywa się w całym kraju szereg imprez, spotkań i przedsięwzięć związanych z obchodami święta Królowej Polskich Rzek. Ukazują się także informacje medialne i audycje związane z Wisłą. W dniu 11 października, we środę, TVP 1 planuje wyemitować o godz. 20.25 "Wielki Test o Wiśle".

Aktualnie ukazał się także unikalny, "wiślany" numer periodyku "Kurier Warszawski" , w którym można przeczytać kilkanaście różnorodnych artykułów o Wiśle, m.in.: o jej skarbach, zawodach wiślanych i piasku, kulturze Urzecza, podróżach wiślanymi parowcami, wizycie cara Mikołaja II nad Wisłą, o mostach, o czasach, kiedy rzeki nie było, o plaży romantycznej i architekturze nadwiślańskiej. Jeden z autorów zaprasza na wycieczkę do pięknego Płocka. Prof. Magdalena Kachniewska pisze o różnych pomysłach na Wisłę.
A całość spinają klamrą wywiady z marszałkiem Adamem Struzikiem, szefem Fundacji Rok Rzeki Wisły Robertem Jankowskim i burmistrzami Wawra i Pragi Południe. Blisko 50 stron o Wiśle. Gazetę można zdobyć w "Empikach" i punktach "Kolportera" w Warszawie i piaseczyńskim "Auchan".
Tych z państwa, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę kierujemy do "Biblioteczki wiślanej" Fundacji Rok Rzeki Wisły.tu można przeczytać fragmenty artykułów: [kurier-warszawski.pl]


tu o Fundacji Rok Rzeki Wisły (RRW) [www.rokwisly.pl]
statut Fundacji RRW [www.rokwisly.pl]
tu o aktualnych wydarzeniach RRW: [www.facebook.com]
tu warto zaglądać
02 lis 2017 - 18:00:42
KALENDARZ WYDARZEŃ Wiślanych
05 gru 2017 - 19:25:17
Warto zajrzeć i może się wybrać, choć nie wszystkim może być po drodze
[www.rokwisly.pl]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-05 19:26 przez mania.