Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Park w Mirkowie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.135.---)
Data: 16 maj 2018 - 10:14:20

Trwa tzw renowacja. Miały być cięte suche gałęzie - pod nóż idą zielone. Wg ochrony środowiska wszystkie zagrażające bezpieczeństwu, wchodzące w lampy lub ścieżki- w konsekwencji drzewa tracą właściwie większość jak nie wszystkie od dołu (ostatnio w Polsce jest taka moda). Rozdrabniarka chodzi całą parą/hałasem. Nie ma ekspertyzy ornitologicznej - ustawa zakazuje nie tylko niszczenia gniazd lecz również i płoszenia w okresie lęgowy, chyba że est konieczność wyższego rzędu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park w Mirkowie
Wysłane przez: czaknoris (78.8.83.---)
Data: 17 maj 2018 - 15:19:09

Jeżeli to gminny teren, to któryś z gminnych wydziałów zleca, nadzoruje i odbiera te prace. Gminny jest też wydział ochrony środowiska, tak jak i gminna jest straż miejska. Nad wszystkim czuwa niezawodny burmistrz gminy, szef wszystkich tych instytucji.
Ustawowe nakazy i zakazy są dla przeciętnych ludzi, a nie dla urzędów i urzędników. Tak było, jest i jeszcze bardzo długo będzie.

Jesienią i zimą remontują drogi. Późną wiosną przycinają drzewa. Może urzędnicy tylko pensje biorą w prawidłowym terminie?

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.