Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 sty 2012 - 00:04:11

Zbliżająca się Komisja Zdrowia nie przewiduje wystąpień mieszkańców, podobnie jak inne komisje przed sesją, co zauważył p. Szymek, więc tą drogą chcę zwrócić się do Przewodniczącego tej Komisji, radnych i radnych będących na tym forum o podjęcie działań własnych i spowodowanie działań naszego urzędu w kwestii usprawnienia lecznictwa kardiologicznego w naszym mieście.
W Konstancinie są dwie placówki wyspecjalizowane w leczeniu chorób serca. Znana "Kardiologia" jako sanatorium kardiologiczne i chyba o podobnym profilu placówka MSW. W obydwu sanatoriach szefami są mieszkanki Konstancina, ba jedna jest nawet radną. Kardiologia uzdrowiskowa od czasu do czasu otwiera swoje podwoje i łaskawie przyjmuje przez kilkanaście lub kilka miesięcy mieszkańców z Konstancina i okolic. Potem je zamyka i zdezorientowani pacjenci pukają do okolicznych placówek w Piasecznie, w Warszawie i gdzie kto może. Obecnie od kilku miesięcy zamknięta. Sanatorium MSW praktycznie nigdy nie otworzyło się na pacjentów z miasta, kiedyś podejmowano takie próby lecz bez rezultatu.
Nie będę pisać o chorobach serca i o ich aspekcie społecznym. Jedno jest pewne, że osób leczących się na choroby serca w Konstancinie jest naprawdę dużo. Kolejka w "Kardiologii" była kilkumiesięczna, obecnie w przychodni w Piasecznie na wizytę u kardiologa / jestem zapisany / mam czekać / jak dobrze pójdzie / ponad dziesięć miesięcy. Jak dożyję to może się dostanę.
Uważam, że niedopuszczalne jest by dwie przychodnie specjalistyczne w mieście nie były udostępnione mieszkańcom.
Proponuję podjęcie uchwały o przedsięwzięciu działań zmierzających do otwarcia, jeżeli nie obydwu to przynajmniej jednej placówki jako stałego punktu leczenia chorób serca mieszkańców.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 sty 2012 - 07:40:31


Obserwator2
(...) W obydwu sanatoriach szefami są mieszkanki Konstancina, ba, jedna jest nawet radną.(...).

ciekawe, czym ta osoba uwodziła wyborców w przedwyborczej ulotce eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sty 2012 - 10:11:45

Niedługo pewnie ruszy Nałęczów z ofertą dla sercowych (w ramach NFZ). Prezes mówił, że chce rozbudować kciński szpital/ sanatorium kardio - o ile pamiętam - o 160 łóżek. Pewnie też będzie się łatwiej dostać na wizytę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 18 sty 2012 - 12:12:12

off....ciekawe, czym ta osoba uwodziła wyborców w przedwyborczej ulotce
logiem partyjnym i pierwszym miejscem na liście? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sty 2012 - 21:37:58


Quote
Obserwator2
(...) W obydwu sanatoriach szefami są mieszkanki Konstancina, ba, jedna jest nawet radną.(...).

Ola:
ciekawe, czym ta osoba uwodziła wyborców w przedwyborczej ulotcetym co podała w przedwyborczym wywiadzie [anna-lewandowska.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 sty 2012 - 07:50:34

zajrzałam do wywiadu; nie znalazałam nic konkretniejszego niż ten kawałek:(...) Gminie uzdrowiskowej są potrzebni leczący się w niej pacjenci, za równo ci którzy korzystają z systemu państwowego, jak i płacący za usługi medyczne i rehabilitacyjne z własnej kieszeni. Nie możemy dopuścić do tego, aby Konstancin-Jeziorna stał się zamkniętą enklawą jedynie dla bogatych, korzystających z ekskluzywnych usług medycznych i rekreacyjnych, które są niedostępne z uwagi na barierę finansową dla pozostałych ? zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych.(...)

No i jak tu rozliczyć przedwyborcze obietnice ?

Intrygująco brzmi też ten akapit:


Potencjał Konstancina-Jeziorny to przede wszystkim cenione od lat walory przyrodnicze i lecznicze, ale także położenie w bezpośrednim otoczeniu największej w Polsce aglomeracji. Jest to zbiór cech unikalnych, na których wykorzystaniu powinna zostać oparta strategia rozwoju miasta i gminy. Gmina uzdrowiskowa powinna być miejscem, gdzie dobrze się pracuje i mieszka, leczy i rehabilituje, a także doskonale wypoczywa. Uważam, że osiągnięcie tego celu wymaga regularnej i efektywnej współpracy pomiędzy samorządem, a podmiotami działającymi w obszarze lecznictwa, w tym w szczególności z ?Uzdrowiskiem Konstancin-Zdrój?. Ze wszystkimi podmiotami prowadzącymi działalność w obszarze lecznictwa uzdrowiskowego i usług medycznych, które działają na obszarze gminy należy współpracować i może się to odbywać na wielu płaszczyznach.

w poszukiwaniu "strategii ..." klikam na eBIP i widzę:ERROR

The requested URL could not be retrieved

--------------------------------------------------------------------------------

While trying to retrieve the URL: [www.konstancin.eobip.pl]

The following error was encountered:
? Unable to forward this request at this time.

This request could not be forwarded to the origin server or to any parent caches. The most likely cause for this error is that:
?The cache administrator does not allow this cache to make direct connections to origin servers, and
?All configured parent caches are currently unreachable.

Your cache administrator is webmaster.


--------------------------------------------------------------------------------

Generated Thu, 19 Jan 2012 08:27:25 GMT by xen192 (squid)

ciekawam, jak radna o takich prerogatywach realizuje własny ...postulat (?) o współpracy z gminy z innymi podmiotamiZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-19 09:28 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 sty 2012 - 10:06:15

Placówka na Uzdrowiskowej przyjmuje pacjentów z terenu Konstancina, czas oczekiwania rzeczywiście wynosi kilka miesięcy a warunki pobytu są opłakane - budynek nie był remontowany od dziesięcioleci. Cóż taka kondycja naszej służby zdrowia.
Na temat poziomu leczenia nie wypowiem się bo nie korzystałam osobiście. Na plus wspaniałe położenie, aż się prosi żeby w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym organizować pacjentom jakieś zajęcia ruchowe w ramach rehabilitacji kardiologicznej.
Wskazaniem do przyjęcia są nadciśnienie i choroby serca, potrzebne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 sty 2012 - 13:30:23

Możliwe, że nie doprecyzowałem formy lecznictwa kardiologicznego. Idzie o przychodnię kardiologiczną a nie sanatorium.
Istotnie lecznica na ul. Uzdrowiskowej przyjmuje pacjentów z Konstancina tak jak i przyjmuje pacjentów z całej Polski i przyjmuje na leczenie pobytowe - nie wiem dokładnie na ile ale na ileś tygodni. Natomiast przychodni kardiologicznej nie ma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.162.106.---)
Data: 24 sty 2012 - 13:18:35


Obserwator2
w Piasecznie na wizytę u kardiologa / jestem zapisany / mam czekać / jak dobrze pójdzie / ponad dziesięć miesięcy.

Czy ktoś wie jak dostać się do Kardiologa w "Leśnej Górze" ? Szpital tam jak z obrazka. Zero kolejek. Obsługa że idzie się zakochać eye rolling smiley
Podobno to gdzieś obok Pictuska ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sty 2012 - 17:09:12

Byłam w szpitalu kardio - jak z obrazka, bez znajomości i prawie bez czekania, warunki jak na filmie. Szpital prywatny, ale działający w ramach NFZ, i nie był w PICTUSKU, ani w KACZEJ GÓRZE.

Na taki sam zabieg w szpitalu nieprywatnym na Pradze - też w ramach NFZ czekałabym 2 lata (jeslibym dożyła).
I taki bajzel będzie trwał dopóki szpitale nie zostaną sprywatyzowane, nieumiejętnie zarządzane - bo po co oszczędniej, jeśli to i tak nie moje - generują ogromne koszty.

np. po jaką cholerę trzymać pacjenta 3 dni ( w państwowych NFZ wymaga), jeśli może wyjść tego samego dnia lub na drugi dzień o własnych siłach.
Ile kosztuje 3-dniowy wikt, opierunek, obsługa medyczna? Po co w szpitalu państwowym robią pacjentowi komplet dokumentów, jeśli takowe ma ze sobą, bo w zaproszeniu na oddział figuruje, że masz przynieść to i to, i przynosisz, a na drugi dzień o świcie budzi cię pielęgniarka ze strzykawką, pudełkiem na siki, żeby zrobić te same analizy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 sty 2012 - 18:17:29

trzeba mieć alternatywę ... smoking smiley

[zalacznik.wp.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 25 sty 2012 - 08:41:20


mania
I taki bajzel będzie trwał dopóki szpitale nie zostaną sprywatyzowane,

Z całym szacunkiem dla Szanownej Pani.
Jaki jest rezultat sprywatyzowania szpitali widać po Szpitalu Piaseczyńskim. Temat wiele razy wracał na Forum.
Są przypadki Kliniki "Skarzyńskiego" w Kajetanach, ale on bazuje na niewydolności Szpitala na Banacha skąd się wywodzi. (Podkupuje im bogatych klientów smiling smiley ) W czasach gdy pracował na Banacha na zabieg czekało się dwa lata . grinning smiley
Kasa rządzi służbą zdrowia. Zapłacisz to do specjalisty dostaniesz się w 15 minut. Do kardiologa na Kaczej za 100 z hakiem niema problemu. Czas oczekiwania krótki I do Międzylesia łatwo się dostaniesz ("Nie wystarczy podejść do chorego z wiedzą, doświadczeniem i pilnością. Trzeba mu ..... najpierw sprawdzić portfel - Kard. S. Wyszyński" to motto instytutu w Międzylesiu )
Tylko skąd brać żeby dać q...a mać.
I tak to właśnie działa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 01 mar 2012 - 10:23:51

W 1 marcowym nr Nad Wisłą możemy przeczytać piękny artykuł jak to Przepięknie jest w Piaseczyńskim Szpitalu. Rzeczywistość jest niestety inna Panie Dunin.
Przykłady
1. Przywieziona przez R-kę o godzinie 8:00 pacjentka po okresie oczekiwania 16 godzin własnym transportem powróciła do domu - z wycieńczenia "ozdrowiała"
2. Pacjent nieznanego nazwiska zmarł na noszach w "poczekalni" - czekał w kolejce na przyjęcie,nie doczekał się.
3. Nieszczęśnikowi któremu dramatycznie spadło ciśnienie nie podłączono ŻADNEJ aparatury monitorującej, lekarz na dyżurze tak był "zajęty" że przyszedł dopiero rano gdy stan chorego był agonalny - pacjent zmarł
To tylko 3 przykłady z 3 dni działania szpitala w Piasecznie
"Zadowolenia z działalności szpitala nie kryje Stefan Dunin ...członek zarządu powiatu odpowiedzialny za opiekę zdrowotną. Placówka zmierza w dobrym kierunku" jak stwierdził Pan radny.
Ciekawe co miał na myśli Nasz "ziomol" z Komitetu Obywatelskiego?
Chyba chodziło mu o zmniejszenie bezrobocia confused smiley
Ciekawe czy ktoś z rodziny Duninów się tam ostatnio "leczył"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 mar 2012 - 13:58:11

Przepięknie jest w piaseczyńskim szpitalu.

Luty br. , godz. 14:00 dwoch pacjentów z Konstancina-Jez. zgłasza sie ze skierowaniami na izbę przyjęć w piaseczyńskim szpitalu ( w którym tak przepięknie jest)
Panie , które rejestrują przyjęcie na oddział lojalnie uprzedzaja , że na badania , które są wykonywane jeszcze na izbie przyjęć, trzeba będzie czekac nawet ok. dwie godziny.
I to się okazuje być prawdą.
Ale panie nie przewidziały , że w laboratorium dojdzie w tym czasie do jakiejś awarii i trzeba teraz dodatkowo czekac kolejne dwie godz. na wyniki badań.
Tu akurat czas oczekiwania okazał się krótszy. Wyniki są już po 90 minutach smiling smiley Kiedy w laboratorium nie ma awarii ,wyniki spływają po ok. pół godz.
No to teraz pozostaje juz tylko pożegnać się z odprowadzającą rodzinką i siup do łóżeczka szpitalnego na oddziale !
Jest godz. 19:00 .
Otóż , pożegnać się oczywiście można , ale żadnego - siup , nie będzie. Co najwyżej siup na fotel w holu oczekiwalni.
Panie rejestratorki teraz właśnie uświadamiają nas , że nie ma wolnych łóżek do siupania !!!
Na pytanie :- czemu informują o tym dopiero teraz , kiedy zostały juz wykonane badania a one wcześniej przecież sporządziły stosowne dokumenty przyjęcia na oddział. Oddział na którym nie ma wolnych miejsc.Otóż na to pytanie nie umie odpowiedzieć nikt , ani lekarz dyżurujący na izbie przyjęć ani dwie pielęgniarki a już najmniej do powiedzenia w tej sprawie mają obie panie rejestratorki. Ale jedna z nich ma przynajmniej w sobie dość tupetu i bezczelności aby stwierdzić , ze ona tu nie jest po to aby udzielać jakichkolwiek informacji. Ona jest tylko od zarejestrowania pacjenta. Przecież to wygląda tak , jakby w sklepie, sprzedawczyni przyjęła od nas kasę za sprzedaż szynki , po czym poinformowała , że szynki to ona nam nie da bo nie ma.

Ale trafiła kosa na kamień , jeden ze wpomnianych pacjentów z Konstancina jest mocno upierdliwy i nalega aby personel przygotował dwie dostawki na korytarzu. Zawsze to lepsze niz koczowanie w zimnym holu , pół siedząc , pół leżąc na poczekalnianym fotelu do białego rana. Tak , tak ta bezczelna rejestratorka informuje , ze tak to raczej będzie wyglądało.
Upierdliwy pacjent stosuje perfidny szantaz wobec biednego personelu. Jesli miejsca sie nie znajda , choćby w formie korytarzowych dostawek , to on natychmiast opuszcza szpital.
Okazuje sie , ze opuścić to on owszem może ale najpierw musi oświadczyć , że czyni to na własną odpowiedzialność. Ponieważ nie opuszcza on szpitala jako takiego tylko opuszcza oddział na który został juz przyjęty. A że z opcją kilkunastogodzinnego pobytu w poczekalni ? No cóż , przecież w Somali jest straszny głód.
A pacjent swoje (no po prostu wzór upierdliwości) on niczego podpisywał nie będzie i wyjdzie. A ciekawy jest jak mu w tym przeszkodzi personel szpitala. Bo nie będzie to skryto-tajemna ucieczka , tylko wyjscie o którym personel med. izby przyjęć jest poinformowany. Ten personel , który świadomie wprowadził go w błąd. Ten personel , który poniesie takiego postępowania konsekwencje , jesli pacjentowi coś sie po wyjściu stanie.
Autentyczne oznaki paniki w oczach rejestratorek.

Ale zeby nie przedłużać tej opowieści o tym jak to przepięknie jest w piaseczyńskim szpitalu.
Upierdliwy pacjent prywatnymi kanałami dostaje info , że jest w Wawie szpital , który go przyjmie bez żadnych problemów. Upierdliwy decyduje się skorzystac z takiej mozliwości .(zostaje przyjęty o godz. 23:00) Ale w swej upierdliwości wymógł jeszcze na szpitalu piaseczyńskim aby ten zorganizował mu przejazd karetką , która to zresztą słusznie mu się należy ponieważ do "wspaniałego , piaseczyńskiego szpitala" też został dowieziony karetką , którą zaordynował lekarz pierwszego kontaktu.

Drugi pacjent z Konstancina w trybie "ekspresowym" trafia na oddział na korytarzową dostawkę.

P.radny Stefanie Dunin , czy sądzisz , że jak powiesz do gazety , że szpital w Piasecznie jest: wspaniały, nowoczesny , zabezpiecza wszelkie potrzeby na usługi medyczne mieszkańców powiatu piaseczyńskiego , to znaczy , że tak wygląda rzeczywistość ?
Jeden z moich nauczycieli , Stefanie Dunin miał taką swoją złota maksymę :- synku zanim powiesz coś głupiego , to wcześniej weź koło i puknij się w czoło smiling smiley smiling smileysmiling smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-01 14:08 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 01 mar 2012 - 16:20:56

Niestety kłamstwo powtarzane 100 razy uchodzi za prawdę. Gazetowe kłamstwo też.
To chyba Szkoła Kłamania im.Donalda Tuska. >grinning smiley< Bo nie chce mi się wierzyć aby pan Dunin nie wiedział co dzieje się na terenie Szpitala Powiatowego.
Ja rozumiem lekarzy z Mickiewicza . Pacjent musi być "opłacalny" Dlatego tylko kroplówka+leki własne pacjenta+ 3 do 7 dni pobytu. "Towar" dostarcza kolega z Wołoskiej. Za to NFZ najlepiej płaci . Tylko że takie coś nie nazywa się Szpital, to nawet nie jest Hospicjum.
Teraz wiem czemu Radni (z nielicznymi wyjątkami ) tak rzadko czytają Fora internetowe.
Przecież nic nie wiedział, o niczym nie słyszał ......
A szkoda
Życzę zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kardiologia - lecznictwo.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 27 mar 2012 - 16:15:55


Tak myślałem sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.