Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 wrz 2011 - 18:57:33

Teraz wszyscy spotykają się na gwałt z mieszkańcami i władzą. Informują, Konsultują, Przestrzegają, Zalecają, Wyciągają Pomocną Dłoń. Mają na to jeszcze ok. 4 tygodni. Później będzie głucha cisza aż do wyborów samorządowych.

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 wrz 2011 - 19:42:49

Panowie byli slepi i głusi gdy w kcinie stawiano asfalciarnię - no chyba że preferowali nowy rodzaj inhalacji - stąd zainteresowanie uzdrowiskiem, bo drugiego takiego na świecie nie ma.

A "Stańczyk" się miota od PO do PiS, to może teraz dla odmiany SLD - choć wolałabym PJN - sympatyczniejsze

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 12 wrz 2011 - 13:16:41

Co do strategii przedprywatyzacyjnej - to zgadzam się z dr Gasik. Zdaje się, że obecna władza sprzedaje na łapu capu, nie myśląc kompletnie w sposób nie tyle strategiczny, co przekraczający horyzont planowania jętki jednodniówki....

Na podstawie artykuł z GW dochodzę jednak do wniosku, że zawiadomienie do prokuratury jest piramidalnym nieporozumieniem (chyba że dziennikarz coś pokręcił). MSP podało wartość nominalną udziałów czyli de facto wysokość kapitału zakładowego, co nie ma nic wspólnego z wartością spółki. MSP musi mieć własną wycenę spółki (bo tego wymagaja przepisy o prywatyzacji) ale nie jest ona ujawniana inwestorom.

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 12 wrz 2011 - 14:45:59

poza tym cos jest warte tyle ile ktos chce za to zaplacic.

Co z tego, ze nasz Burmistrz wycenil wille tak jak wycenil, skoro nikt ich nie chce za tyle kupic.

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 wrz 2011 - 17:12:35

Oj pokręcił dziennikarz, pokręcił.
Jutro w Starostwie konferencja prasowa na ten temat, więc dowiemy się trochę więcej.

sprzedaż gminnych nieruchomości
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 wrz 2011 - 20:57:09

Ponieważ Hammer wspomniał, zajrzałam do BIP.

Ostatnio RM zgodziła się obniżyć ceny nieruchomości i przesunąć termin rozstrzygnięcia na listopad. Może ktoś kupi i będzie nareszcie trochę kasy.
[www.konstancin.eobip.pl]
Ceny robia się coraz sympatyczniejsze, choć nadal wysokie, ale za bezcen nie można. Myślę że teraz lepszy dojazd zwabi do Kcina chętnych by zamieszkań

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 16 wrz 2011 - 09:49:48

[warszawa.gazeta.pl]

"Istnieje poważna obawa, że w wyniku prywatyzacji utracona zostanie funkcja uzdrowiskowa, a utrata statusu uzdrowiska byłaby początkiem końca Konstancina - ostrzegała we wtorek na konferencji prasowej dr Czesława Gasik, prezes Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków w Konstancinie. Przekonywała, że firma, która kupi uzdrowisko, może na następny dzień zmienić jego statut i zacząć prowadzić np. klinikę kardiologiczną, rezygnując z funkcji uzdrowiska."

"Ministerstwo Skarbu Państwa zawsze negocjuje zobowiązania inwestora do utrzymania profilu działalności spółki, jaką jest uzdrowisko."


"Ale w ogłoszeniu prywatyzacyjnym nie ma gwarancji zachowania uzdrowiska - wytknął Jan Dąbek, starosta powiatu piaseczyńskiego."

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 wrz 2011 - 09:57:25

Jak się nie mylę w Nad Wisłą, jest napisane (co potwierdza tam radny Zymer) że w pakiecie sprzedawana jest również Hugonówka.

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 16 wrz 2011 - 10:12:50

czyli wychodzi na to że sprawa Hugonówki celowo wypłynęła przed prywatyzacją, i że być może ktoś maczał w tym palce.
patrząc co się dzieje przy okazji tej prywatyzacji mam duże obawy o przyszłość uzdrowiska :/

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 16 wrz 2011 - 10:27:39

Oferent spółka Ordynat ma filię w Konstancinie, Kościelna 17. Kapitał zakładowy - 12 mln złotych, w ogromnej większości są to aporty, pewnie nieruchomości. W przedmiocie działalności nie ma słowa o działalności uzdrowiskowej czy leczniczej, za to jest dużo o działalności budowlanej oraz wynajem i handel nieruchomościami.

Właścicielem spółki aktualnie jest jedna osoba prywatna. To najciekawszy z oferentów.

Pozostałych - Nałęczowa i Fundacji Polsat przedstawiać chyba nie trzeba.

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: trenertrener (Moderator)
Data: 16 wrz 2011 - 13:03:58

Fundacja Polsat - Zygmunt Solorz-Żak. Ale ciekawostką jest też powiązanie firmy "Ordynat" z tym samym Panem. Jak bowiem podaje "Gazeta Polska codziennie":
Spółka Ordynat zajmuje się obrotem i zarządzaniem nieruchomościami. Jej prezesem jest Waldemar Ślęczka, kierujący jednocześnie firmą Rezydent SA, która "pozyskuje tereny w najlepszych lokalizacjach miejskich, realizuje na nich obiekty komercyjne najwyższej klasy, samodzielnie je eksploatując lub sprzedając inwestorom branżowym". Rezydent SA to firma utworzona w 1999r. przez spółkę Polpager (...). W 2002r. grupa Polpager przekształciła się, tworząc spółkę Sferia. (...) Najważniejszym udziałowcem Sferii jest... Zygmunt Solorz-Żak - założyciel i właściciel tv Polsat."Fundacja Budzenie Pasji

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 16 wrz 2011 - 13:50:53

sferie sprzedal lub ma sprzedac w zwiazku z kupnem plusa. Co nie znaczy ze utraci wplywy, lub tez nie poprzenosi jakos wlasnosci.

Fundacja POLSAT
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 wrz 2011 - 13:58:12

?Jesteśmy po to, by ratować zdrowie i życie najmłodszych.?
- Małgorzata Żak, prezes Fundacji Polsat

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od czternastu lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

więcej:

[www.fundacjapolsat.pl]

Zygmunt Solorz -Żak ma swoją pracę, a jego żona- Małgorzata Żak swoją.
Nie koniecznie wszystkich trzeba do jednego wora.
Fundacja robi wiele dobrego - m.in tu w Stocerze urządzono jeden z oddziałów tak że nie wstyd pokazać ludziom. Poza tym pomaga dzieciom "Podarować śłońce"

A Gazeta Polska wraz z o. Rydzykiem też mogła kupić - taaką okazję przegapiła

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 wrz 2011 - 15:11:50

O okazjach i pomocy dzieciom dokładniej będzie można porozmawiać już po prywatyzacji

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 16 wrz 2011 - 15:34:21

ale niby co fundacja Polsat miałaby robić z uzdrowiskiem? nie ma doświadczenia w działalności gospodarczej, a tym bardziej w zarządzaniu uzdrowiskami, zajmuje się zbieraniem funduszy od ofiarodawców i ich kierowaniem na okreslone cele. nie bardzo widzę związek z działalnością uzdrowiskową. fundacja ta nie ma (chyba) środków na inwestowanie w uzdrowisko ani specjalistycznego know-how.

Manię wzruszyły dzieci (aż do tego stopnia, że musiała przywołać ojca dyrektora i Gazetę Polską z pewną wrodzoną sobie nonszalacją dla rzeczowego związku z omawianą kwestią), ale ja pozostaję nieufny.

Jakoś wokół fundacji p. Kwaśniewskiej roiło się od szemranych osób, które potem wypływały w najróżniejszych aferach: p. Kuna, Żagiel, Dochnal, etc. - mam więc pewien potencjał nieufności wobec tego typu "inwestorów".

Najbardziej widziałbym oczywiście Nałęczów - to właściwie jedyny inwestor o charakterze branżowym dający jaką-taką gwarancję inwestycji w rozwój uzdrowiska.

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 wrz 2011 - 20:31:03

Przecież napisałam o fundacji Polsat, a nie Jolanty Kwaśniewskiej - rozumien ze to rewanż za Rydzyka

Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne -
nazwa dobrze kojarząca, ale co dalej nie wiadomo, dlaczego nie kupiło Nałęczowa?

tu o ww: [www.imsig.pl]

Może ktoś biegły w czytaniu KRS rozszyfruje to co tam napisane m.in. w rubryce 8

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 16 wrz 2011 - 20:48:30


Hammer
Jak się nie mylę w Nad Wisłą, jest napisane (co potwierdza tam radny Zymer) że w pakiecie sprzedawana jest również Hugonówka.

Na zdrowy rozsądek, wpisanie Hugonówki na listę prywatyzowanego majątku spółki może dziwić, ponieważ księgi wieczyste są nadal wyłącznie na gminę i to gmina płaci prawie 100 tys. zł rocznie za ochronę i zabezpieczenie budynku. Decyzja ministra nie jest ostateczna, ponieważ odwołanie gminy jest w trakcie rozpatrywania (MSW zdeklarowało odpowiedź do 31 października).

Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne zostało zarejestrowane w październiku ubiegłego roku i jest to jak dotąd jedyny wpis w KRS na temat tej spółki. Zakres działalności - od prowadzenia szpitali przez sprzedaż alkoholi po deweloperkę - szeroki jak zwykle w przypadku polskich spółek. Zakładając, że chciałbym kupić Nałęczów pod zabudowę mieszkalną, mógłbym zarejestrować spółkę pod nazwą Konstancińskie Towarzystwo Inwestycyjne z siedzibą w moim prywatnym domu i podobnie niskim kapitałem zakładowym - nazwa kojarzyłaby się zapewne równie nieźle. Trudno powiedzieć, kogo tak naprawdę reprezentuje NTI i czy nie zostało założone wyłącznie dla potrzeb tej jednej transakcji.

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 wrz 2011 - 22:32:23

Miejmy nadzieję że (w razie niepomyślnej dla gminy decyzji MSW), kasa PODATNIKÓW włozona w niby remont Hugonówki wróci do gminnej kasy

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 17 wrz 2011 - 06:53:35

a niby czemu ma wrócić?

Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 wrz 2011 - 10:09:21

dlatego chciażby, że PODATNICY pilnują ten obiekt (100 tys rocznie), ale też zapłacili za rozbiórkę zgrzybiałych murów, odkopanie i zabezpieczenie fundamentów

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.