Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4
Re: 16.kwietnia otwarta debata ws. przyszłości podstawowej opieki zdrowotnej w gminie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 08 maj 2013 - 09:10:28


kosiarz
Zupełnie nie rozumiem apriorycznej tezy o zabieraniu działki na ul.Wareckiej. Ja też nie kocham Starosty Dąbka. Gmina do tej pory nie skorzystała z mozliwości:
- doprecyzowania zapisów w umowie użyczenia.działki. Gwarancje na jej użytkowanie !

Pan starosta wyraźnie na piśmie przekazał gminie, że nie może tego zrobić, ponieważ jego zdaniem byłoby to sprzeczne z zapisami ustawowymi. Żadnych gwarancji zatem nie będzie.


kosiarz
- próby komunalizacji tej nieruchomośći.

Burmistrz zamierza podjąć taką próbę, a przynajmniej o tym mówi.


kosiarz
- ostatecznie próby jej zakupu od Skarbu Państwa na preferencyjnych warunkach, z zapisem w akcie, o celowości jej przeznaczenia.

Skarb Państwa niczego gminie nie sprzeda "na preferencyjnych warunkach". Obecnie starostwo zajmuje się intensywną komercyjną wyprzedażą gruntów Skarbu Państwa pod jego zarządem.


kosiarz
Pan Rychlik według moich źródeł informacji , nie buduje a będzie wynajmował nowe pomieszczenia.

Tak czy inaczej, modernizuje swój ośrodek i przystosowuje go do nowych potrzeb za własne fundusze.


kosiarz
Stać nas na żłobek za 9 mln.zł.? Dlaczego nie może nas być stać na ośrodek o europejskim standardzie za np. 5 mln.zł ?

Również sam SPZZOZ powinno być stać na przebudowę starych ub wynajem nowych pomieszczeń, tak samo, jak dr Rychlika, ponieważ SPZZOZ funkcjonuje na naszym rynku na tych samych zasadach, co prywatny ZOZ z Grapy, a nawet z większym kontraktem z NFZem. SPZZOZ może to zrobić po przekształceniu w spółkę prawa handlowego. Nie zostało tu nigdzie wytłumaczone, dlaczego z dwóch dużych obecnie funkcjonujących w gminie podmiotów oferujących usługi w ramach NFZ, jeden świetnie sobie radzi sam, a drugiemu - większemu - trzeba by wszystko zbudować i wyremontować na koszt podatników, mimo, że jest takim samym samofinansującym się zakładem leczniczym. Czy usługi SPZZOZ są w jakimś sensie tańsze albo wyższej jakości, albo oferowane w szerszym zakresie (poza gabinetami wiejskimi, o których była już wyżej mowa)?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 16.kwietnia otwarta debata ws. przyszłości podstawowej opieki zdrowotnej w gminie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 maj 2013 - 12:37:40


kosiarz
Czy ktoś pomyślał co się stanie z wyposażeniem (całkiem niezłym) , będącym dziś na stanie SPZZOZ ? Wie ktoś w gminie jakie są regulacje prawne w tej sprawie ?

Dla przyzwoitości budynek SPZZOZ - chyba chodzi przych. na Pocztowej, o której mówił dr Tarnawski, że doskonale prosperuje i pacjenci walą drzwiami i oknami - powinien zostać pzrekształcony w NZOZ. Wtedy mógłby starać się o dopłaty, żeby zrobic remont czy kupić aparaturę, zamiast wisieć na łasce kcińskich PODATNIKÓW, których połowa nie korzysta z publicznego zakładu.

NZOZ Grapa na 9 tys. pacjentów, NZOZ Mediwita - ok. 2 tys (trochę za mało żeby działaś samodzielnie). Pozostali mieszkańcy są w SPZZOZ. Liczba wystarczająca by sie usamodzielnić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.