Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011-->
Bieżąca strona: 1 z 11
Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 sie 2011 - 14:40:28

Odnawiam wątek istniejący na starym forum, w którym wklejałem bieżące informacje o pracy Rady.

T E R M I N A RZ posiedzeń Komisji Rady Miejskiej

18.08.2011r. (czwartek) 15.00 Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Temat: Omówienie spraw związanych z przygotowaniem dożynek gminnych - Gassy 2011
Zaproszeni: Burmistrz Gminy

18.08.2011r. (czwartek) 18.00 Komisja Rewizyjna
Tematy:
1. Spotkanie wyjaśniające z p. M. Wojtasem dot. składanych skarg
2. Przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji za I półrocze 2011 r.

02.09.2011r. (piątek) 17.00 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
Temat: Prezentacja przez firmę Metsa Tisue koncepcji zagospodarowania terenu zakładu papierniczego po zakończeniu produkcji
Zaproszeni: Burmistrz Gminy

Przykleiłem - BartekZmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-29 11:04 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 sie 2011 - 16:07:16

23.08.2011r. (wtorek) 16.00 Posiedzenie połączonych Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty i Sportu, Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych oraz Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Temat: Zagrożenie powodziowe ? omówienie sytuacji, opracowanie koncepcji. Zaproszeni: Burmistrz Gminy

Jest to przykre, że o tak ważnym posiedzeniu radni dowiadują się zaledwie na 4 doby przed podanym terminem, co jest zresztą niezgodne z art. 39 pkt 1 i 7 Regulaminu Rady Miejskiej. Ja niestety z powodu obowiązkowego tygodniowego szkolenia z mojego zakładu pracy (zapowiedzianego pół roku temu) nie będę w stanie dotrzeć na to arcyważne posiedzenie, ale mam nadzieję, że dotrą zainteresowani mieszkańcy.

Termin tego posiedzenia NADAL NIE JEST OGŁOSZONY W BIP-ie ani na stronie gminnej, a ja mam na to dowód w postaci kopii stron i gdybym chciał być złośliwy, to na podstawie art. 39 pkt 1 i 7 Regulaminu Rady Miejskiej mógłbym domagać się unieważnienia uchwał z tego posiedzenia. Terminy tak ważnych spotkań powinny być z odpowiednim wyprzedzeniem ogłaszane i konsultowane.

Nota bene: na stronie oficjalnej UMiG [www.konstancinjeziorna.pl] znajduje się link do wersji Regulaminu Rady Miejskiej nieaktualnej od półtora roku - proszę nie korzystać z tej wersji. Aktualna znajduje się w BIP pod adresem: [www.konstancin.eobip.pl]
Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 20:53 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 20:52:59

Na dzisiejszej (31 sierpnia) krótkiej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej podjęto dwie uchwały:

1) O utworzeniu odrębnych obwodów głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu RP w dn. 9 X 2011 w placówkach pomocy społecznej oraz szpitalach: Tabita, DPS, Dom Rencisty PAN, Dom Aktora w Skolimowie, STOCER.
2) O powołaniu doraźnej Komisji d/s Zagrożeń Powodziowych na okres pół roku. Do Komisji zgłoszono 7 kandydatów, przy czym kryteriami zasugerowanymi przez p. przew, RM A, Cieślawskiego były: dyspozycyjność (będzie wiele posiedzeń i wizji w terenie w różnych godzinach) oraz zamieszkiwanie na terenach powodziowych i/lub bycie przewodniczącym innej komisji, co ułatwi przekaz informacji. Powołano 7 członków Komisji: radnych Kanabusa, Komosę, Magdziarz, Skoneczną, Śliwkę, Wojdaka, Żmigrodzką-Konitzer.

Kolejna sesja (8 września) będzie bardzo intensywna: 35 punktów, w tym m.in. zarzuty mieszkańców do planu Słomczyna Zach., porozumienie z powiatem w/s przejęcia konserwacji kanalizacji deszczowej przez gminę, wprowadzony dziś przez Burmistrza jako dodatkowy projekt uchwały o dotacjach gminy dla spółek wodnych (przygotowany na wniosek przedstawiciela Spółki Wodnej Słomczyn), uchwała o lokalizacji ratusza między Piaseczyńską a Kolejową, uchwały o bonifikatach 90% przy przekształceniu prawa użytk. wieczystego w prawo własności dla wspólnot Jaworskiego 21n, Sobieskiego 8, 10, 10a, 12, 12a i 12b, Literatów 6a, Wilanowskiej 7, a także dyskutowana tu już na forum uchwała o dietach radnych, która ponoć niczego istotnego w stawkach diet nie zmienia, chodzi tylko o dostosowanie do obecnej ustawy.

Najbliższe posiedzenia Komisji:
2 września godz. UWAGA ZMIANA GODZINY !!! 16.00 - 16.00 opiniowanie uchwał na sesję; 17.00 - spotkanie Kom. Ładu z przedstawicielami Metsy w/s ich projektów dotyczących zagospodarowania terenu po papierni. Przew. RM p. A. Cieślawski sugeruje powołanie roboczego zespołu do rozmów z Metsą w celu uzgodnienia takich zmian, które pogodzą istotne interesy mieszkańców gminy z interesem właściciela. Zgody na intensywną zabudowę blokową w Radzie w tej chwili nie widzę.
5 września 18.00 - Komisja Budżetu - opiniowanie uchwał na sesję 8 IX
6 września 8.30 - Komisja BOKiS w szkole na Wojewódzkiej - kwestie organizacyjne związane z nowym rokiem szkolnym
6 września 18.00 - Komisja Uzdrowiskowa - opiniowanie uchwały dopuszczającej budowę indywidualnych kotłowni przy blokach w planie Mirkowa

Szkoda, że p. burmistrz Jańczuk jako wnioskodawca dzisiejszej sesji nadzwyczajnej nie wyraził zgody na przedstawianie dziś interpelacji i zapytań radnych, bo będzie ich 8 września bardzo dużo i istotne sprawy mogą "umknąć w tłoku". Ze swojej strony zapowiadam 8 września przedstawienie 3 interpelacji:
1) o budowie drogi zbiorczej w ul. Kołobrzeskiej (niewyłożenie tzw. II etapu planu okazuje się być niezgodne ze starą ustawą o planowaniu, wg której ten plan jest procedowany; grozi nam uchylenie planu, jeśli uchwalimy go nie uwzględniając wniosku prawie 70 mieszkańców o ponowne wyłożenie)
2) o współpracy z powiatem przy remontach dróg powiatowych (priorytetem są Chylicka i Warecka, a nie jakieś dróżki przywałowe i chcemy poznać plan strategiczny gminy w tej dziedzinie do końca kadencji)
3) o leasingu kompostera (na podstawie znakomitego opracowania wykonanego społecznie przez mieszkankę gminy, bo UMiG nie chciał, wiemy już, że leasing nie tylko będzie opłacalny, ale na dodatek brak kompostera po wejściu tegorocznej lipcowej ustawy śmieciowej pociągnie za sobą znaczne zwiększenie ryczałtowych opłat nałożonych przez gminę na każdego mieszkańca).
Inni radni także mają jeszcze ważniejsze interpelacje i zapytania, szykuje się zatem "sesja trzydniówka", chyba, że pan przewodniczący będzie ucinał istotne wątki i zapobiegał dyskusji - mam nadzieję, że tego jednak nie zrobi.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 22:40 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.ip.netia.com.pl)
Data: 14 wrz 2011 - 20:04:40

XIV sesja Rady Miejskiej - wystąpienia mieszkańców film - [www.youtube.com]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-14 20:16 przez jacekkk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 wrz 2011 - 08:28:04


Tomasz Zymer

Ze swojej strony zapowiadam 8 września przedstawienie 3 interpelacji:
1) o budowie drogi zbiorczej w ul. Kołobrzeskiej (...)
2) o współpracy z powiatem przy remontach dróg powiatowych (...)
3) o leasingu kompostera (...)


... i co ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 15 wrz 2011 - 13:19:47

Interpelacje przedstawione na sesji, burmistrz stwierdził, że odpowie na piśmie w ustawowym terminie, tj, 30 dni od 23 sierpnia. Jeśli chodzi o komposter, sprawa będzie omawiana na posiedzeniu Komisji RIOŚ w piątek 23 września o 16.00.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 01 pa 2011 - 23:37:00

Pewnie Państwo nie wiecie, że w dniu wczorajszym (30.09) odbyła się XV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Nie wiecie, bo radny Zymer zapomniał zamieścić zajawkę na forum (chyba nie liczyli Państwo na BIP albo stronkę gminną ;) ). Nie zamieściłem, przepraszam. Radni dowiedzieli się o tej sesji we wtorek 27.09 - na trzy dni przed sesją; statut mówi o siedmiu dniach od złożenia wniosku przez burmistrza... (nota bene: nowego statutu, uchwalonego przez Radę 8.09 tego roku, też Państwo nie poznacie, chyba, że Zymer cały zeskanuje - BIP oferuje tylko ten z 10 kwietnia 2010. Oczywiście, ten nowy czeka jeszcze na publikację w Dzienniku Urzędowym - tym niemniej zawiera dość istotne zmiany, może zatem wypadałoby przedstawić uchwałę mieszkańcom już teraz). Radni dowiedzieli się zatem o sesji niejako mimochodem, przy okazji spotkania w/s prywatyzacji spółki uzdrowiskowej w Hotelu Konstancja. Wtedy przed hotelem siedział przy stoliczku pracownik gminy i rozdawał materiały na sesję. Zawiadomienie nosi datę 27.09.

Główny temat sesji: zmiana uchwały budżetowej - pojawiły się nadliczbowe środki w budżecie i burmistrz wnioskował, żeby przeznaczyć je na remont dróg gminnych. Na szczęście na czwartek przewidziane było już wcześniej posiedzenie Komisji Budżetu, był więc czas, żeby omówić i zaopiniować wnioski burmistrza. Mniej szczęścia miała druga uchwała przeznaczona na tę sesję - o zmianie adresu SP ZOZ z Wareckiej 15 na 15a z powodu utraty przez gminę działki nr 104 (odzyskanej przez prywatnego właściciela) oraz o uznaniu ośrodków zdrowia w Słomczynie i Opaczy za filie, dzięki czemu mogą być otwarte krócej, niż w godzinach 8-18. W zwołanej naprędce dla zaopiniowania tej uchwały Komisji Uzdrowiskowej zabrakło quorum. Nie było go także w tej komisji podczas samej sesji Rady. Tym niemniej uchwała wczoraj przeszła.

Dzięki sesji nadzwyczajnej, Komisji Budżetu nie starczyło już czasu na omówienie sprawozdania z wykonania budżetu za pierwsze półrocze - temat przesunęliśmy na czwartek 13 października godz. 18.00. Za to radny Zymer jak zwykle upiekł swoją prywatną pieczeń - burmistrz się zobowiązał, że od następnego ranka Straż Miejska zadba o to, by chodnik przy Szkole im. Reymonta na Mirkowskiej nie był zastawiony samochodami aż po płot i żeby dzieci z Opaczy i Montessori mogły bezpiecznie chodzić tym chodnikiem. Tak też się stało, a burmistrz osobiście pojechał sprawdzić. Jak widać, niektórzy radni nie wiedzą, do czego służy Komisja Budżetu ;)

Na drogi gminne zostanie przeznaczone nadliczbowe 1,2 miliona, które gmina uzyskała dzięki wpływom z:
- podatku za użytkowanie wieczyste od SGGW za 2007-11 (część umowy z gminą w sprawie przekazania rezerwatu) - 430 tys.
- opłat za zajęcie pasa drogowego - 55 tys.
- niższych cen zaoferowanych w przetargach na budowę sieci wod.-kan. w Skolimowie Zachodnim i modernizację kanalizacji w gminie - 550 tys.
- mniejszego niż zakładano kosztu umowy z ZTM na linię 742 - o 30 tys. (to oznacza, że koszt wszystkich nowych połączeń autobusowych razem wyniósł na te 4 miesiące roku 2011 nawet mniej niż 200 tys. zł)
- innych drobnych zmian

Za uzyskane nadliczbowe 1 mln 212 tys. zł gmina zamierza zbudować... myślą pewnie Państwo, że to, co wynika z kolejności prac ustalonej w wykazie dróg gminnych zaakceptowanych w tym roku przez Radę Miejską do remontu na lata 2011-14. Otóż nic z tych rzeczy. Pieniądze będą przeznaczone na te drogi i ulice, których listę podał na posiedzeniu Komisji Budżetu 29 września 2011 p. v-burmistrz Ryszard Machałek. A mianowicie:

a) podbudowa i nakładka na ul. Ściennej (Bielawa) na odcinku ok. 800m łączącym istniejący asfalt z ulicą Warszawską, do ronda przy Borowej - 250 tys. zł (pytałem burmistrza o planowany obok supermarket, ale stwierdził, że nic o tym projekcie nie wie),
b) ul. Mickiewicza od Literatów przy zakręcie w kierunku Obór - 174 tys. (tyle brakuje do rozstrzygnięcia przetargu; natomiast odcinek przy Wilanowskiej naprawia zgodnie z umową firma, która kładła kanalizację),
c) 100m brakującego asfaltu na ul. Pańskiej w Chylicach - 60 tys. zł
d) ul. Wągrodzka od Potulickich do Gąsiorowskiego - 78 tys. zł
e) Kołobrzeska na tych odcinkach, gdzie asfaltu nie położyli sami mieszkańcy - 288 tys. zł
f) Piasta przy GOSIRze, ale tylko do płotu szkoły, a dalej wzdłuż szkoły już nie - 70 tys. (tu była długa dyskusja na sesji, ale burmistrz argumentował, że ul. Piasta to b. duża inwestycja i nawet w okrojonym kształcie, na który jest już gotowa dokumentacja, musi poczekać do wiosny - teraz tylko te kawałek, żeby goście GOSiR mieli jak dojechać)
g) remont lub przebudowa przepustów pod drogami (2 na Topolowej, 3 na Grzybowej, 2 na Kołobrzeskiej, 1 w Łęgu) - 120 tys. zł
h) profilowanie rowów przydrożnych - 50 tys. zł
i) naprawa dróg o nawierzchni betonowej w różnych częściach miasta i gminy - 100 tys. zł
Razem ok. 1 mln 190 tys., plus uzupełnienie tłucznia, wyrównanie gruntówek.

Wg v-burmistrza Machałka dla oszczędności będzie na to jeden przetarg, ale podzielony na kilka pakietów - każdy pakiet oceniany oddzielnie i oddzielnie wybierany wykonawca. W moim spisie mogą być błędy - przepraszam, ale przecież to wszystko na gębę, nic na piśmie, a akustyka na Świetlicowej wiecie Państwo sami, jaka jest, więc wybaczcie, jeśli coś przeinaczyłem. Na piśmie mamy tylko "konieczne remonty dróg, które są w najgorszym stanie technicznym." Amen. Radni przyjęli uchwałę. Sesja skończyła się po godzinie i 15 minutach. Pan przewodniczący podkreślał, że w ramach sesji nadzwyczajnej nie ma wolnych wniosków, choć radni chcieli pogadać o istotnych kwestiach. Cóż, będzie na to czas o północy w ramach sesji zwykłej.

Dbajcie Państwo o radnego Zymera, radnego Komosę, reportera Jackkka i wolontariuszkę Manię, bo inaczej już wkrótce nie dowiecie się o niczym, co się w gminie dzieje. A mógłbym jeszcze dużo opowiedzieć... na przykład o tym, jak burmistrz Gadomska nowe warianty planu Skolimowa Płn.-Zachodniego na spotkaniu 28 września przedstawiała. Zaproszono tylko właścicieli działek, których dotyczyły proponowane zmiany przebiegu drogi zbiorczej (Kołobrzeska) w liczbie wybrańców dwudziestu. Innych mieszkanców Kołobrzeskiej ani radnych nie - bo i po co? Pani kierownik Klimkowska-Sul kilkakrotnie podczas spotkania ubolewała, że przyszli jacyś niezaproszeni mieszkańcy i radni (Bajkowski, Zymer), ale obiecała, że nas nie wyrzuci. Jest jednak zatem transparencja w gminie! ;)

Kolejny odcinek fkrutce smiling smileyZmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-02 00:19 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 pa 2011 - 00:10:44

Jeżeli Tomku przy ul. Ściennej istotnie powstanie supermarket, to znaczy że Vicek zaczyna kręcić lody, tak jak je kręcił przy
Gołębiowskim albo z nim. A Naczelny nieświadomy, zobaczymy jak długo.
A tak ogólnie, czytając Twój post to się zaczyna włos jeżyć, wszak pod warunkiem że się go ma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.home.aster.pl)
Data: 24 pa 2011 - 01:08:23


Tomasz Zymer
dotyczyły proponowane zmiany przebiegu drogi zbiorczej (Kołobrzeska)

Kolejny odcinek fkrutce smiling smiley

Czy można się dowiedzieć o co konkretnie chodzi? Słyszałam tez o planowanym rondku na ul. Kołobrzeskiej (ale czy z Pułaskiego czy z Chylicką) i kiedy?

Według mnie, to na Kołobrzeskiej przy osiedlu Asbudu powinny zostać położone spowalniacze, bo robi się tam niebezpiecznie szybko. Do kogo możnaby skierować pismo w tej sprawie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.62.55.---)
Data: 24 pa 2011 - 09:27:26

Droga zbiorcza szerokości 18 m na ul. Kołobrzeskiej jest w dalszym ciągu zawarta w projekcie planu miejscowego Skolimowa Płn.-Zach., który mamy uchwalać za około miesiąc. Wydział Architektury zaproponował kosmetyczne poprawki (np. puszczenie drogi zbiorczej na pierwszym odcinku od Pułaskiego za domami zamiast przed), na które mieszkańcy nie wyrazili zgody. W tej chwili jest ok. 200 protestów w sprawie tej drogi zbiorczej, jednak UMiG odpowiada, że regulaminowy tryb składania zarzutów do planu został już wyczerpany (plan był wykładany w 2009 roku, rozpatrzono zarzuty i protesty, część spraw poszła do sądu).

Na skrzyżowaniu Pułaskiego / Kołobrzeska jest wstępnie uzgodnione rondo. Będzie, kiedy MZDW zdecyduje się je zaprojektować i zbudować - termin nie zależy od Rady. Co do spowalniaczy na wąskim odcinku Kołobrzeskiej, kiedy ulica ta stanie się drogą zbiorczą z przebiciem na Warszawę (przez Borową), będzie na tym odcinku (od Chylickiej do Pułaskiego) prawdopodobnie dokumentnie zatkana ruchem z południa, w tym towarowym z zagłębia Łubna / Baniocha (wąskie gardło). Zanim to nastąpi, mieszkańcy mogą wystąpić o spowalniacze do Wydziału Dróg Gminnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.62.41.---)
Data: 18 lis 2011 - 11:56:26

T E R M I N A R Z posiedzeń Komisji Rady Miejskiej

21.11.2011r. (poniedziałek) godz. 17.30 Komisja Rewizyjna

22.11.2011r. (wtorek) godz. 10.00 Doraźna Komisja ds. Zagrożeń Powodziowych
Komisja wyjazdowa - Borowina

22.11.2011r. (wtorek) godz. 18-ta Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej
Temat:
1. Opiniowanie projektów uchwał
2. Wstępna analiza projektu budżetu Gminy na rok 2012
3. Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni: Burmistrz K. Jańczuk.

24.11.2011r. (czwartek) godz. 16-ta Komisja BOKiS
Temat:
1. Flis Festiwal w Gassach nad Wisłą
2. Opiniowanie projektów uchwał
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk, Dyrektor KDK, Kierownik Wydziału Promocji

24.11.2011r. (czwartek) godz. 18.00 Komisja Budżetu, Inwestycji i Spraw Majątkowych
Temat:
1. Opiniowanie projektów uchwał
2. Wstępna analiza projektu budżetu na rok 2012
3. Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk

25.11.2011r. (piątek) godz. 9.00 Doraźna Komisja ds. Zagrożeń Powodziowych
Komisja wyjazdowa ? Kawęczynek, Wisła w rejonie sołectwa Piaski

1.12.2011r. (czwartek) godz. 10.00 Doraźna Komisja ds. Zagrożeń Powodziowych
Komisja wyjazdowa ? ul. Kołobrzeska, Przesmyckiego, Dworska

6.12.2011r. (wtorek) godz. 13.00 Doraźna Komisja ds. Zagrożeń Powodziowych
Sala posiedzeń

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lis 2011 - 15:38:56

Na skrzyżowaniu Pułaskiego / Kołobrzeska jest wstępnie uzgodnione rondo. Będzie, kiedy MZDW zdecyduje się je zaprojektować i zbudować - termin nie zależy od Rady. Co do spowalniaczy na wąskim odcinku Kołobrzeskiej, kiedy ulica ta stanie się drogą zbiorczą z przebiciem na Warszawę (przez Borową), będzie na tym odcinku (od Chylickiej do Pułaskiego) prawdopodobnie dokumentnie zatkana ruchem z południa, w tym towarowym z zagłębia Łubna / Baniocha (wąskie gardło). Zanim to nastąpi, mieszkańcy mogą wystąpić o spowalniacze do Wydziału Dróg Gminnych.[/quote]

Jak Borowa ma być trasą przelotową na Wawę? Może ktoś z urzędasów zobaczy co tam rano i wieczorem się dzieje. Rozjeżdżana przez Piaseczno i Józefosław. Popołudniami wyścigi.Strach przejść na przejściu dla pieszych. Czy ktoś się tym interesuje?? A gdzie interes wieloletnich, płacących tu podatki mieszkańców??

Opcje: OdpowiedzCytuj
KALENDARZ PRACY RADY MIEJSKIEJ I SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI - 28.11 - 19.12.2011
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 25 lis 2011 - 23:20:43

Na moim blogu w Aktualnościach zamieściłem: KALENDARZ PRACY RADY MIEJSKIEJ I SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI - 28.11 - 19.12.2011. Większości tych informacji nie ma jeszcze w BiPie. Proszę też moderatorów o ich wklejenie w odpowiednich wątkach:
[tomaszzymer.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Uaktualniony kalendarz pracy Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 30 lis 2011 - 21:58:03

Uzupełniłem i uaktualniłem kalendarz pracy Rady Miejskiej i spotkań z mieszkańcami na moim blogu: [tomaszzymer.blogspot.com]

W najbliższych 2 tygodniach - aż 10 posiedzeń komisji. Większość z nich będzie poświęcona opiniowaniu projektu budżetu gminy na 2012 rok.

Przypominam o spotkaniu konsultacyjnym burmistrza i radnych z mieszkańcami Mirkowa - 8 grudnia o godz. 19.30 w sali KDK przy ul. Jaworskiego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 gru 2011 - 22:45:47

Dziś zapowiedziane: 9 grudnia 2011godz. 16.30 - posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska - Fundusz sołecki w budżecie na 2012 r. Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk, sołtysi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2011 - 16:41:19

Nadzwyczajna XVIII sesja Rady Miejskiej: poniedziałek 12 grudnia godz. 11.00. Uchwalamy:
1) stawki podatku od nieruchomości,
2) ceny skupu żyta,
3) stawki podatku od środków transportowych oraz
4) taryfy za wodę i ścieki

Ja dowiedziałem się o tej sesji (oficjalnym zawiadomieniem) 10 minut temu, niektórzy radni - wczoraj na posiedzeniu Komisji Uzdrowiskowej. Właśnie dostałem projekty uchwał. Będą opiniowane na Komisji Ładu jutro.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 03 sty 2012 - 13:55:49

KALENDARZ PRACY RADY MIEJSKIEJ I SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI - STYCZEŃ 2012


9.01.2012r. (poniedziałek) godz. 17-ta Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu

Temat:

1. Skuteczność monitoringu miejskiego i działalność Straży Miejskiej

2. Biblioteki miejsko ? gminne. Realizacja zadań statutowych.

Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.


10 stycznia 2012 roku o godz. 19.00, w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści przy ul. Diamentowej 8 - spotkanie Burmistrza Gminy Kazimierza Jańczuka oraz radnych z mieszkańcami Czarnowa.


24.01.2012r. (wtorek) godz. 18-ta Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej

Temat:

1. Opiniowanie projektów uchwał

2. Sprawy różne i korespondencja

Zaproszeni: Burmistrz K. Jańczuk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 12 sty 2012 - 13:26:38

18.01.2012r. (środa) godz. 16-ta Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Tematy:
1. Kanalizacja terenów wiejskich
2. Opiniowanie projektów uchwał na XX sesję
3. Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

24.01.2012r. (wtorek) godz. 18-ta Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej
Tematy:
1. Opiniowanie projektów uchwał
2. Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni: Burmistrz K. Jańczuk.

30.01.2012r. (poniedziałek) godz. 17-ta Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu
Tematy:
1. Opiniowanie projektów uchwał na XX sesję
2. Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

31.01.2012r. (wtorek) godz. 17-ta Komisja Budżetu, Inwestycji i Spraw Majątkowych
Temat:
1. Opiniowanie projektów uchwał na XX sesję
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sty 2012 - 10:24:53

30.01.2012r. (poniedziałek) godz. 16.20 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
Temat:
1. Opiniowanie projektów uchwał na XX sesję
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

To posiedzenie będzie trwało 40 minut - potem zaczyna się posiedzenie Komisji BOKiS. Wynika z tego, że żadne wnioski mieszkańców ani korespondencja nie będą przez Komisję Ładu omawiane w styczniu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sty 2012 - 11:16:35

Według ustaleń z p. Grażyną Chojnowską, przewodniczącą Komisji BOKiS, posiedzenie jej komisji w dniu 30 stycznia (poniedziałek) o godz. 17.00 będzie bardzo krótkie (tylko omówienie dwóch projektów uchwał na sesję), po czym będziemy mogli kontynuować rozpoczęte wcześniej posiedzenie Komisji Ładu. W związku z tym nie ma potrzeby zmieniać godziny ogłoszonej w BiPie:

Komisja Ładu; 30 stycznia 16.20 - 17.00 i od ok. 18.00 tak długo, jak to będzie potrzebne
Komisja BOKiS: 30 stycznia 17.00 - maksymalnie do 18.00 - tylko omówienie dwóch projektów uchwał na sesję

Bardzo dziękuję pani Grażynie za zrozumienie i pomoc w tej sprawie,
Tomasz Zymer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011-->
Bieżąca strona: 1 z 11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.