Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2011 - 19:04:04

Za takie parkowanie powinien być mandat lub odcholowanie.Pieniądze z tego tytułu zasilają kasę miejską.W Konstancinie przepisy o prawidłowym parkowaniu nie obowiązują,co pokazuje poniższe zdjęcie. Tak pilnuje pożądku Straż Miejska !!!!! C.D.N.

[imageshack.us]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 lis 2011 - 19:21:08

Jedź na ul. Paproci. Tam masz takich co najmniej 5 naraz, bo developer nie zadbał o parkingi w nowiutkim bloku (przepraszam, apartamentowcu na bagnach, na skrzyżowaniu torowiska z Bielawską ;) ) Straż, cóż, ot, straż.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 lis 2011 - 19:59:58


amadeusz1988
Za takie parkowanie powinien być mandat lub odcholowanie.Pieniądze z tego tytułu zasilają kasę miejską.W Konstancinie przepisy o prawidłowym parkowaniu nie obowiązują,co pokazuje poniższe zdjęcie. Tak pilnuje pożądku Straż Miejska !!!!!

Była na ten temat dyskusja na jednym z ostatnich posiedzeń Komisji Budżetu. Ja postulowałem, żeby zwiększyć dochody z mandatów (wykonanie budżetu jest tu wielokrotnie poniżej zaplanowanego na I półrocze) poprzez ściganie przekraczających prędkość oraz parkujących w Parku w weekendy, w szczególności handlarzy wjeżdżających do Parku Zdrojowego samochodami dostawczymi w poprzek świeżo posadzonych trawników. P. burmistrz Jańczuk zaoponował, że w naszej gminie nie ma wystarczającej liczby miejsc parkingowych w strefie A i trudno się dziwić, że goście i spacerowicze muszą gdzieś zaparkować. Jego zdaniem akcje warszawskiej Straży Miejskiej z zakładaniem blokad i bezwzględnym ściganiem nielegalnie parkujących fatalnie wpłynęły na wizerunek Straży i zantagonizowały mieszkańców wobec władz miasta. Mieszkańcy jego zdaniem powinni uznawać strażników za przyjaznych i pomocnych mieszkańcom, a nie za wrogów, których należy przechytrzyć (któryś z radnych wspomniał tutaj o atrapach blokad zakładanych przez wielu kierowców na własne samochody w W-wie, było dużo śmiechu). Generalnie większość obecnych na posiedzeniu radnych poparła burmistrza.
Udało mi się wtedy "ugrać" tyle, że burmistrz obiecał zobowiązać Straż Miejską do oczyszczenia chodnika przed szkołą Reymonta z parkujących w poprzek chodnika w godzinach porannych pojazdów, tak, żeby dzieci nie musiały przepychać się do szkoły jezdnią między samochodami. Burmistrz słowa dotrzymał i następnego dnia rano osobiście sprawdzał, czy chodnik jest "czysty".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 lis 2011 - 21:33:07

Amadeuszu, a kto by latał po opłotkach, zeby szukać źle parkuących? Wystarczy sie pzrejechać przez ul Źródlana, przy Parku Zdrojowym. Tam kilkadziesięciu takich asów kierownicy w każdy łykend. Są jeszcze ciekawsze stoi sobie taki znak białe kółko z czerwoną obwódką (co to za znak?), a za nim plejada eleganckich fur, bo pzrecież każdy musi prawie wjechać do tężni. Publikowałam takie zdęcia na starym forum - wiem że nie da się ich otworzyć. Jesli znadę to wrzuce - zdjęcia sprzed lat, ale nadal aktualne (no może fury jeszcze modniejsze). SM jeździ sobie uliczkami w sercu zdrowiskai nie wizdzi, że tyle kasy parkuje pzred nosem. Kiedyś w lipcową niedzielę obliczyłam - na ul. Źródlanej parkowało 65 samochodów, 14 na P.Skargi i 7 na uliczce w str tężni (pzredłużenie Kraszewskiego) za znakiem zakaz ruchu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ugmk-telecom.ru)
Data: 06 lis 2011 - 21:39:00

Straż Miejska nie jest od tego aby ją kochać. Pewnie należałoby szanować. Ale na to trzeba sobie zasłuzyć. Dziś autorytet SM w Konstancinie jest żaden , a nawet jak w piosence Lady Punk pt. "Mniej niż zero" . Najlepszym dowodem na to jest , że najwięcej meneliczków stoi całymi dniami obok punktu Lotto , zaczepiaja ludzi niesmiertelnym :- daj 20;50 gr. A panom strażakom to nie przeszkadza . Nie przeszkadza też nagminne , takie parkowanie przed sklepikami spoż. , że bardzo często trudno chodnikiem przejść.
Jedną z przyczyn takie stanu rzeczy jest fakt , ze w SM zatrudnia się miejscowych.
A w Warszawie ciągle jest tak , że jesli choćby na chwilę zostawisz samochód bez opłaconego parkingu , to jak spod ziemi wyrasta strażnik i wlepia mandat bez litości. A nasi strażnicy aby się nie narażać (być może swoim znajomym) wolą sobie gdzieś na uboczu stanąć i niejednokrotnie pospać w samochodzie.
Moim marzeniem jest zrobić im w takiej sytuacji zdjęcie.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-06 21:43 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 lis 2011 - 21:43:19

jest za mało miejsc parkingowych, ale są ulice pięknie urządzone np. Graniczna - ślepo zakończona tuż przy Parku, zmieści się kilkadziesiąt samochodów. P.Skargi od Batorego w kier Piasta - też niezbyt uczęszczana, chyba Widok - naprzeciw Białego Domu - sanatorium, wszędzie tam można zrobić parkingi. Natomiast ul. Źródlana wzdłuż Parku powinno się zostawić tak jak jest ze znakami zakazu parkowania czy zatrzymywania. Niech będzie przelotowa, bo jak nie daj Boże coś się stanie w Parku - w weekendy bywa kilka tys osób, to kiszka z woda, żadna Straż Pożarna, karetka nie pzrejedzie między brykami ustawionymi po obu str ulicy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 lis 2011 - 22:41:18

Już nie wiem co mam Tomku na ten temat pisać. Postawa Burmistrza i radnych w tej sprawie nie ma absolutnie nic do rzeczy z porządkiem i bezpieczeństwem w mieście. Jest to bardziej do śmiechu niż do irytacji.
Harmattan i Mania mają absolutnie rację. Trzeba myśleć.
Jeżeli mają Straż Miejską kochać to niech zajmą się przeprowadzaniem dzieci i staruszków przez ulicę.
Założenie może i słuszne, tylko nie oczekujcie czystości, bezpieczeństwa i porządku w mieście. Jak strażnicy są miejscowi i nie mają odwagi karać za wykroczenia drogowe / władza im na to pozwala / to znaczy, że nie rozumieją oni i ich przełożeni istoty sprawy.
Czy ktoś w tym mieście zajmuje całościowo bezpieczeństwem i porządkiem, bo jak widać z postów na Forum nie robi tego ani Policja / odsyła do straży i vice versa / nie koordynuje tego nikt z urzędu ani też z Rady.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 lis 2011 - 22:57:12nie koordynuje tego nikt z urzędu ani też z Rady
jak wynika ze słów napisanych przez Tomka


P. burmistrz Jańczuk zaoponował, że w naszej gminie nie ma wystarczającej liczby miejsc parkingowych w strefie A i trudno się dziwić, że goście i spacerowicze muszą gdzieś zaparkować.(...). Mieszkańcy jego zdaniem powinni uznawać strażników za przyjaznych i pomocnych mieszkańcom, a nie za wrogów
nie tyle nie koordynuje co wręcz przyzwala na łamanie przepisów by nie zrazić....nieporządnych mieszkańców?
ja się zgadzam, że wszystko winno być oparte na zdrowym rozsądku jednak ja osobiście nie będę czuł się wrogiem strażnika miejskiego karającego kogoś kto zaparkował na środku trawnika...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 07 lis 2011 - 10:28:29


bo developer nie zadbał o parkingi

Jeszcze ciekawiej jest w Piasecznie przy cmentarzu. Parking jest, a trawnik zastawiony samochodami. Zawsze to taniej zwłaszcza gdy w domu są trzy "fury" thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 07 lis 2011 - 12:52:17

Ależ apropos:

"Na co mieszkańcom taka straż, co tylko mandaty wlepia

Bartłomiej Kuraś
07.11.2011 aktualizacja: 2011-11-07 00:11

Mieszkańcy Raby Wyżnej stwierdzili, że straż gminna nic nie robi, tylko niesłusznie wlepia mandaty za zdjęcia z fotoradaru. Zaapelowali więc do radnych, by zlikwidowali tę formację. I radni podzielili ich opinię.

Bunt mieszkańców przeciwko gminnym strażnikom rozpoczął się przed dwoma laty. W maju 2009 r. nieoznakowany fotoradar zarejestrował w Rokicinach Podhalańskich przekroczenie o 47 km/godz. dozwolonej prędkości przez kierowcę opla. Samochód jest własnością przedsiębiorcy z pobliskiego Harkabuza Krzysztofa Biela. Biel dostał więc wezwanie do zapłacenia 300 zł mandatu wystawionego przez gminę Raba Wyżna, której strażnicy ustawili fotoradar.

Biel się zdenerwował, bo twierdzi, że to nie on prowadził samochód, tylko jego pracownik. Ten z kolei zeznał, że jechał przepisowo. Strażnicy upierają się jednak, że to Biel jest widoczny na zdjęciu i że przepisy zostały złamane. Właściciel samochodu oddał więc sprawę do sądu. Ta ciągle się toczy. Podczas rozpraw wyszło m.in. na jaw, że strażnicy z Raby Wyżnej pożyczyli fotoradar z sąsiedniej Mszany Dolnej, a podczas wizji lokalnej na dysku twardym aparatury rzekomego zdjęcia Biela nie znaleziono.

[...]"

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,10599940,Na_co_mieszkancom_taka_straz__co_tylko_mandaty_wlepia.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 lis 2011 - 17:12:48

Rychliwy ten sąd, ale czy sprawiedliwy.Nasze sądownictwo ma wielkie uznanie po rządach Ćwiąkalskiego i Czumy.Nazwisko obecnego ministra nie jest znane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 lis 2011 - 17:51:25Mieszkańcy Raby Wyżnej stwierdzili, że straż gminna nic nie robi, tylko niesłusznie wlepia mandaty za zdjęcia z fotoradaru. Zaapelowali więc do radnych, by zlikwidowali tę formację. I radni podzielili ich opinię.

Czy to znaczy , że radni Konstancina maja być równie głupi ? Bo mieszkańców naszego miasta jestem dziwnie spokojny.W maju 2009 r. nieoznakowany fotoradar zarejestrował w Rokicinach Podhalańskich przekroczenie o 47 km/godz. dozwolonej prędkości przez kierowcę opla.

Teraz juz nie ma czegoś takiego jak nieoznakowany fotoradar.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.181.142.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09 lis 2011 - 09:26:20

Wracałem wczoraj z Konstancińskich Zaduszek około godz 21 i oto taki widok na ulicy niedaleko ronda Jana Pawła II , chodnikiem idzie nawalony gość zatacza się na środek ulicy i wraca chwiejnym krokiem na chodnik i tak kilka razy, śliczny taniec prawie jak walc . Obok przejeżdża samochód Straży Miejskiej oczywiście zwalnia aby nie zrobić krzywdy piechurowi i jedzie dalej . Jak to dobrze ,że auto Straży zachowało szczególną ostrożność bo mogło dojść do wypadku . Chyba kamera monitoringu powinna objąć ten incydent jeśli jest gdzieś okolicach ronda .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 09 lis 2011 - 11:05:19

widocznie strażnicy wprowadzają w praktykę dyrektywy burmistrza, aby "Mieszkańcy jego zdaniem powinni uznawać strażników za przyjaznych i pomocnych mieszkańcom, a nie za wrogów, których należy przechytrzyć "
;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lis 2011 - 11:06:50

Przyjaźni może i są, ale pomocni tylko bywają.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 10 lis 2011 - 11:11:07

Prokuratura jest lepsza niż SM.
Oleśnica ściga "łobuzów"

Ale jest i dobra informacja.
Na budynku Sądu w Piasecznie wywieszono dzisiaj tylko polskie flagi.
Jeśli już nas skażą, to Polacy thumbs upZmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-11 15:26 przez Akizuka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 10 lis 2011 - 12:42:27

Nasz szeryf tak daleko się chyba nie posunie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lis 2011 - 14:48:59Nasze sądownictwo ma wielkie uznanie po rządach Ćwiąkalskiego i Czumy

złośliwi i zainteresowani angażowaniem polityki ogólnokrajowej na lokalne poletko (ja jestem przeciw od zawsze!) zwróciliby uwagę jakie było uznanie dla sądownictwa (o prokuraturze nie wspominając) w czasie/po rządach ich poprzednika, obecnego, oddelegowanego do Europy odszczepieńca z jedynie słusznej dla niektórych formacji...
dajmy spokój! proszę!!!!Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-11 14:50 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Klub Miłośników Strazy Wiejskiej upss Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2011 - 20:44:19


pionek AGORY
"Mieszkańcy jego zdaniem powinni uznawać strażników za przyjaznych i pomocnych mieszkańcom, a nie za wrogów, których należy przechytrzyć "

Tak, też byłem na tej sesji i nie mogłem uwierzyć, że to słyszę. Co to za fraza ? Nie wiem czy Pan Burmistrz sobie z nas kpi czy nie rozumie co mówi ?

Przypomnę tylko (rozwinięcie jest w wątku o budżecie) że SM kosztuje nas ponad milion złotych i jeszcze jest plan żeby kupić im dodatkowy samochód !

Pracuje tam 13 zadowolonych ludzi, biorących co miesiąc pensyjkę 5000 złotych (powiedzmy 3 tys. na rękę) ! No niezła gratka jak za wożenie d***py samochodem i spanie po krzakach.

A to wszystko w imię miłości wzajemnej ... Panie Burmistrzu Jańczuk ! Pomyśl Pan zanim coś, czasem powiesz.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-04 20:44 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strasz Miejska przegięła
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 gru 2013 - 21:41:04

nie u nas - na razie, ale jak dostaną obiecaną zabawkę, to kto wie?


Kierowca karetki stacjonującej w Więcborku, jadącej do wypadku, przekroczył dozwoloną prędkość, co wychwycił fotoradar. Strażnicy miejscy z Człuchowa zażądali od szpitala zapłaty 490 złotych mandatu.
Szósty grudnia był bardzo gorącym dniem dla służb ratowniczych z Człuchowa i okolicznych powiatów. W akcji ratowania poszkodowanych w wypadku autobusu w okolicach Pawłówka uczestniczyli ratownicy z trzech województw, między innymi z Więcborka.

więcej tu: [www.dziennikbaltycki.pl]

Szef szpitala niezbyt pochlebnie wyrazil sie o tamtejszych strasznikach i zapowiedział, że nie wskaże kierowcy i nie zapłaci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.