Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 cze 2014 - 00:39:41

Oczekiwania uczestników forum odnośnie zawartości biuletynu gminnego

Zgodnie z obietnicą zbieram Państwa sugestie i umieszczam tu, na początku watku, żeby było łatwiej znaleźć - także urzędnikom wydz, Promocji, którzy tworzą Biuletyn. Jeśli ktoś chce zmienić lub dodać coś do swojej wiadomości (mogłam cos pominąć), proszę o kontakt na PW lub - jeśli się zatka na maila: m.pw@wp.pl
Proszę także o następne sugestie.

Mixiorek:
Odnośnie ścieżek rowerowych nie ma w biuletynie żadnej informacji. Są informacje o rowerze miejskim i o remontach dróg, tematy idealnie pasujące do tematyki ścieżek rowerowych przy drogach gminnych. W obydwu przypadkach brakuje odniesienie się do tego którędy mamy jeździć rowerami miejskimi
Moje sugestie:
- popracować nad dystrybucją wersji papierowej
- suche fakty
- na ostatniej stronie może warto zrobić jako stronę informacyjną? Kontakty do kluczowych instytucji w Gminie? Dyżury lekarskie, dyżury radnych, spotkania RM, komisji itp.
- mocniej bym zaakcentował KDK i Hugonówkę
A kiedy wydział promocji odkryje Facebook i Twittera? To naturalni roznosiciele informacji i dezinformacji , obecnie pewnie bardziej popularni niż wejścia na stronę gminną WWW

T.Zymer:
biuletyn to z założenia prosta broszura informacyjna zawierająca informacje najistotniejsze dla mieszkańców i właścicieli. Czy w biuletynie zawarto: informacje o stanie zaawansowania planów miejscowych, o terminach ich wyłożenia i zgłaszania uwag? Czy zawarto w nim informacje o zmianach w rozkładach jazdy komunikacji warszawskiej i wewnątrzgminnej w tym roku oraz o nowym systemie połączeń autobusowych? Czy jest tam kalendarz prac na drogach gminnych i kalendarz robót wod.-kan.? Informacja o zajęciach dodatkowych w szkołach gminnych? O sposobach i terminach załatwiania najbardziej typowych spraw w UMiG?
Materiał jest całkiem dobry, nieźle podany, także jako informacja o działaniach gminy. Brakuje jednak kluczowych informacji, które wymieniłem powyżej. Praktycznie nieobecna w biuletynie jest także działalność Rady Miejskiej

Krzysztof Bajkowski:
Może przydałaby się porządna ankieta wśród mieszkańców, żeby wypowiedzieli się czego oczekują od biuletynu gminnego? Po prostu o czym chcą czytać.

Hammer:
Nic o tym co robic z odpadami, oprócz zielonych, nic o komunikacji miejskiej, nic o mpzp, nic o innych drobnych uciążliwościach.

rondo:
Moim zdaniem w biuletynie najbliższym powinna znaleźć się informacja, że UMiG nie posiada spójnego programu rozwoju budownictwa socjalnych lokali , mieszkalnych.
W biuletynie powinna znaleźć sie informacja - jaka jest skala problemu, ile osób oczekuje na taki lokal. Ile osób zyje w warunkach urągających ludzkiej godności !

Powinna również znaleźć się informacja: - z jakiego powodu Wydział Dróg Gminnych od prawie roku (mimo, że p.Burmistrz widzi taka potrzebę) , nie potrafi prawidłowo oznakować miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przed GOSiR. Mimo, że obecny stan rzeczy jest niezgodny z warunkami opisanymi w decyzji o warunkach zabudowy !
Co UMiG zamierza zrobić z niektórymi lokalami na terenie os. Grapa, których działalność stanowi wielką uciążliwość dla mieszkańców z okolicznych bloków !?
Jaki los czeka projekty, które zostały zakwalifikowane do realizacj w ramach budżetu partycypacyjnego 2013 r. i do tej pory nic wokół tych realizacji się nie dzieje. A nawet jesli się dzieje , to efektu tych działań nie widać.

ola:
gminny biuletyn powinien:
* odnosić się do strategii gminy (konkrety !) i do wyborczych obietnic (konkrety): co, jak, kiedy i przez kogo
* pokazywać spójną i konsekwentną realizację poszczególnych zamierzeń/obietnic oraz wyjaśnienia, dlaczego cos się nie udaje i jak/kiedy zostanie to załatwione
* zawierać nazwiska osób odpowiedzialnych za w/w realizacje

Hesia-Mela
Przykład 1: artykuł - Gmina bez wykluczenia cyfrowego
Dla przeciętnego obywatela - jest informacja: gmina coś zrobiła, super - korzystamy ze środków unijnych"
... ale dla osoby zainteresowanej, czyli takiej, która chciałaby skorzystać z tej akcji -zero informacji ... nic o tym czy dalej akcja będzie kontynuowana? gdzie się zgłosić?
Przykład 4: czy gdzieś poza stroną internetową jest informacja n/t bezpłatnego zdemontowania i odbioru azbestu?
- w końcu bardzo istotna wiadomość dla mieszkańców ... i gminy uzdrowiskowej.
Przykład 5: budżet partycypacyjny ( o czym pisał Rondo) - po pierwsze napisać co to jest? jakie projekty są realizowane? kiedy powstaną? kiedy następny nabór wniosków?
pozostałe sugestie autorki tu: [www.konstancin.com]


Następne sugestie - po ukazaniu się biuletynu październikowego:

rondo: Kiedy w GBI ukaże się informacja o braku miejsc parkingowuch dla niepełnosprawnych ? Kiedy ukaże sie informacja o niezrealizowanych wnioskach do Budżetu Partycypacyjnego ????/

Hammer:
Kolejny biuletyn propagandowy. Pelno zdań w stylu: W tej dziedzinie bylo fatalnie i dlatego ja Burmistrz Kazimierz Janczuk to naprawilem.

Znowu opis imprez, a brak opisu jak zwykle mieszkaniec ma załatwić sprawę. Choćby opis ePUAPu, dzieki któremu można załatwiać sprawy przez Internet (przy wszystkich ułomnościach tego systemu).


Mixiorek:
Moim zdaniem jest nieco lepiej. ALE:
Str. 13 - "ulice na plus" - sporo informacji, kóre ulice zostały przebudowane. Jak to pięknie zwiększa płynność ruchu i bezpieczeństwo. Pytanie tylko czyje bezpieczeństwo? Czemu nie ma informacji o tym, przy których z tych przebudowanych już ulic powstały równocześnie ścieżki rowerowe?!?!?!
Odpowiedź jest moim zdaniem prosta i druzgocąca. Przy żadnej z tych ulic nie powstała ścieżka rowerowa lub pas dla rowerów!!!

Poza tym kwestie merytoryczno/ formalne. Nie istnieją takie firmy jak Telekomunikacja Polska SA oraz PGE Jeziorna.
- powinno być: Orange Polska S.A. [www.orange-ir.pl] (zamiast Telekomunikacja Polska SA) i podobnie PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa, Rejon Energetyczny Jeziorna

Kolejna sprawa to stworzenie "działu sportowego". Mamy na terenie gminy sporo klubów. Czemu nie ma bieżących informacji o wynikach, nadchodzących meczach, starciach itp? Rada Sportu może pomóc redakcji w opracowaniu listy klubów oraz osób kontaktowych, które dostarczały by na czas potrzebne informacje. Na szybko: żeńska siatka - SPS Konstancin, piłka nożna KS Konstancin, Kosa Konstancin, RKS Mirków?, GC United Gassy, Integracyjny Klub Sportowy Konstancin, UKS Zryw Słomczyn, karate itp. itd.? Trzeba zrobić bazę i na bieżąco tworzyć informacje do danego wydania.

Może wizyty i opis na czym polega i czym dysponują OSP z terenu gminy. Które są w KSRG, co to jest, znaczy itp.? Zachęcenie młodzieży do wstąpienia w szeregi. Wywiad z Prezesem ;) , chłopakami z OSP?


Ciągle przewija się brak informacji o ścieżkach rowerowych - może dlaczego dotąd nie powstały i jakie zamierzenia, niżej jedna z wielu wypowiedzi
Mixiorek:
Quote
Mario
Może zatem pilnować tego aby na ul.Kolejowej znalazła się ścieżka? Z uwagi na to, że fragment ścieżki przy 721 od ronda przy Aurze jest, a z planów Burmistrza wynika, że popularny skrót od Mirkowa do ul Bielawskiej ma się zamienić w ciąg pieszo rowerowy i dalej ul Bielawska po przebudowie ma mieć ścieżkę(przynajmniej n odcinki od torów w stronę d. Aury) to uwzględnienie ścieżki na ul. Kolejowej dałoby nam już całkiem bezpieczny kawałek dla rowerzystów z Mirkowa chcących dojechać do nowego Ratusza.



Pisałem o takiej alternatywie już jakiś czas temu na forum w odpowiednim wątku. Spójna sieć ścieżek rowerowych. Połączenie ścieżki rowerowej na ul. Mirkowskiej z taką, która (oby, może) powstanie również kiedyś na ul. Bielawskiej doprowadzi nas m.in. do ratusza.
To są rozwiązania, które zachęcają do korzystania z roweru jako alternatywy. Jeżeli co chwilę ścieżki rowerowe się urywają lub ich nie ma to jest to skuteczne zniechęcenie.
Jednak do takiego rozwiązania trzeba mieć wizję, plan oraz np: skonsultować się z mieszkańcami, którzy na codziennie korzystają z rowerów.

Niedługo zacznie się kampania, pojawią się plany kandydatów dla naszego miasta. Jestem ciekaw czy będą w nich konkrety (które ulice i kiedy) dotyczące ścieżek rowerowych przy drogach gminnych.

Quote
Mario
Na tych drogach przy Ratuszu chodniki mają mieć 4 metry ( 1.5 metra z płyty betonowej a 2.5 z kostki fazowanej). Może da się z tego wydzielić ścieżkę? Pożyjemy zobaczymy, a tyle naszego co sobie pogadamy


To nawet wygląda na grunt pod ścieżkę, 2.5m dla rowerzystów. Właśnie to mnie wkurza, nic nie wiemy tylko snujemy domysły bo ktoś ma problem z komunikacją z mieszkańcami.

Mixiorek
Elementy odblaskowe obowiązkowe dla pieszych od 31.08

Czy wiadomo o akcji gminy, straży miejskiej, urzędników, powiatu w zakresie edukacji oraz podnoszenia bezpieczeństwa pieszych? W biuletynie gminnym brak informacji o tak istotnej sprawie....
W sobotę zmieniamy czas i zmrok będzie zapadał około 17:00. Już obecnie poranki są stosunkowe ciemne, szczególnie przy takiej pogodzie jak dziś.




zoli
Moim zdaniem w skład treści Biuletynu powinny wchodzić:

- Relację z Sesji Rady Miejskiej. Ze szczególnym uwzględnieniem wyników głosowania nad uchwałami, tj: ile głosów za, ile przeciw i ile się wstrzymało.

- Oferty pracy w UMiG oraz rozstrzygnięcia konkursów

- Wskazane by było także, żeby w tym wydawnictwie, które ma coraz większy nakład znalazł się

"APEL BURMISTRZA do mieszkańców o płacenie podatków w naszej gminie!!!"

Biuletyn nie musi ukazywać się co miesiąc, w regularnych odstępach czasu.
Ważne natomiast, żeby zawierał aktualne informacje i w miarę możliwości był zwiastunem nadchodzących wydarzeń.

Dobrze by było, żeby artykuły były tematycznie pogrupowane np.rubryka: oświata, kultura, sport, rekreacja, samorząd, inwestycje....................... i.t.d., zdecydowanie łatwiej by się go przeglądało.

mania

Ja bym dodała jeszcze informacje o pracy burmistrza między sesjami - taki dział można spotkać w biuletynach innych gmin / miast

np. (do nudzenia jako wzór) biuletyny Milanówka: [www.milanowek.pl]

np. 3/2004. Poza pracą burmistrza, RM i UM w tym nr.pokazany jest budżet, żeby każdy mieszkaniec mógł dowiedzieć się na co idzie jego kasa

W nowszych numerach - inaczej podana praca burmistrza, bo jest w formie wywiadu z burmistrzem, który mówi o tym co zrobił i co zamierza np. nr 3/2014 i dobrze jest przedstawiona praca RM - w formie tabeli, widać uchwały i jak głosowali radni, pod spodem wykaz interpelacji

A dalej jest sprawozdanie z zamówień publicznych - tez ciekawe




Zmieniany 11 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-21 22:54 przez Bartek.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 27 cze 2014 - 07:45:10

przecież jest informacja o krainie mlekiem i miodem płynąca chyba w Kurierze Południowym.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 cze 2014 - 09:27:19

Przecież napisałam, że to co ukazuje się w Kurierze to za mało, choć dobrze, że taki jest

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 27 cze 2014 - 16:42:00


mania
Przecież napisałam, że to co ukazuje się w Kurierze to za mało, choć dobrze, że taki jest
Szczególnie w roku wyborczym władza musi się zareklamować .Ile kosztuje nas mieszkańców Konstancina-Jeziorny taka wkładka do gazety ?

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (77.115.16.---)
Data: 27 cze 2014 - 21:14:02


mania
Ale faktycznie ktoś taki by sie przydał, a jeszcze lepiej by było, żeby w Kcinie ukazywal się BIULETYN GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA, taki jak w większości miast i gmin np. Milanówku czy Podkowie Leśnej

Oczywiście, że by się przydał. Niech zacznie ukazywać się co miesiąc od grudnia 2014. Proszę o informowanie mnie na bieżąco o stanie budowy ścieżek rowerowych przy drogach gminnych (powiatowych i wojewódzkich też można na marginesie).
Mamy 5 stacji rowerowych to teraz trzeba je połączyć wydzielonymi, bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi. Podobnie, a może przede wszystkim dojazdy do szkół, urzędu, targu.

P.s.
Na stronie Urzędu była taka zakładka jak informacja o bieżącej pracy. Ile się utrzymała? Max pół roku?

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lip 2014 - 11:02:52

Zgapiłam się, bo powinnam dodać do pomysłów na wykorzystanie kasy z Budżetu Obywatelskiego, bo to bardzo obywatelska sprawa, ale trudno - może radni coś wyskrobią w budżecie, a może nie cały Budżet Obywatelski zostanie wykorzystany. Albo zainteresować reklamodawców.
Niechby na początek nasz kciński biuletyn liczył 8 stron (1 arkusz wydawniczy), był na papierze gazetowym i bez koloru, ale niech będą informacje: o pracy RM, MRM, Burmistrza, UMiGu, rad osiedli zarządzenia urzędu oraz o propozycjach KDK, sołectw, szkół, przedszkoli - co i raz coś się fajnego dzieje.

To by kosztowało mniej niż 2 tys/ m-c.

Był obiecany przez Burmistrza, miał ukazywać się gdy wydz. Promocji będzie prowadzony przez odpowiednią osobę. Ostatnio rozmawiałam, gdy kierownikiem był pan .... (zapomniałam jak się nazywał)

Mam jeszcze jedna propozycję, mianowicie Konstanciński Informator Kulturalny, podobny wydaje Podkowa Leśna: [www.podkowianskimagazyn.pl] - niestety w Internecie jest tylko spis zawartości numeru.
KDK robi mnóstwo świetnych rzeczy, niestety dokonania są ulotne, bo nigdzie nie opisane, a szkoda sad smiley
To już chyba droższa nieco sprawa, ale np. Podkowa pozyskała sponsorów, a poza tym taki informator się kupuje w wyznaczonych miejscach.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 01 lip 2014 - 11:57:13

to może zacznijmy od czegoś darmowego, czyli biuletyn na stronie internetowej urzędu, gdzie każdy wydział opisywałby jakieś ciekawe rzeczy, Radni mogliby dorzucić coś od siebie.

Ale chyba to już było i zdechło smiling smiley

Więc zamiast wydawać parę tysięcy na coś co znowu zdechnie to przetestujmy urzędników darmowym narzędziem.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lip 2014 - 12:07:18

Dobre i to, ale większość mieszkańców nie zagląda na urzędowe strony lub nie ma dostępu do sieci.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 01 lip 2014 - 12:44:17

ale jeżeli urzędnikom nie chciało się tamtego wypełniać to tak samo będzie z tym... Tyle, że za to ktoś sobie dodatkowo zarobi.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lip 2014 - 16:08:58

Nie zarobi, jeśli będzie rozegrane tak jak trzeba: w ww. gminach robią biuletyn urzędnicy w ramach swych obowiązków - płatne tylko naświetlanie i druk na zewnątrz.

Niby dlaczego nie mieliby robić biuletynu, politykę informacyjna ma wydz. Promocji wpisany w obowiązki. To naprawdę nic trudnego, tylko trzeba ruszyc głowa. Kilka lat temu, gdy miałysmy więcej czasu chciałam wraz z kumpelą przygotowywać taki biuletyn za friko. Teraz mamy wnuki ...
Jest przecież łatwa komunikacja: wydziały, biuro RM, jednostki gminne wysyłają mailami informacje, a wydz. Promocji umieszcza na właściwej stronie. Nawet zrobiłyśmy wtedy plan / szkic (jak to się nazywa ? - wiem że Alzheimer) co ma być i gdzie. Zaprezentowałyśmy radnym, nawet podobało się, ale któryś (z V kadencji), zapytał "a co z tego panie będą miały?. Tak bezinteresownie - nie wierzę." Wstałyśmy i wyszły - czułyśmy się jakby dał nam ktoś "z liścia"

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.147.---)
Data: 07 lip 2014 - 19:20:33

Każdy pomysł na prezentacje wiadomości z gminy zasługuje na uznanie.Jestem za biuletynem byle prowadzonym rzetelnie i obiektywnie bez podtekstów politycznych.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: HankaHanka (83.28.53.---)
Data: 07 lip 2014 - 23:19:04

Chyba od siedmiu lat na różnych spotkaniach , komisjach , sesjach , w gronie zmieniających się burmistrzów i radnych temat biuletynu informacyjnego wielokrotnie powracał . Pamiętam ,że przywoziliśmy ( siły społeczne ) wzorce z gmin ościennych . Opór materii , można powiedzieć spory , wśród radnych różnych kadencji nie było też grupy nas wspierającej . Nie bardzo rozumiem dlaczego tak jest - argument , ze to kosztuje - nigdy tak naprawdę nie został poddany rzetelnej analizie( ze strony urzędu ) natomiast przeważało w dyskusjach zdanie ,że mieszkańcy będą uważać to pismo za miejsce , gdzie władza pisze o sobie tylko dobrze , że nie będzie informować o problemach i sprawach niezałatwionych i rzeczywistym obrazie działań gminy. Z góry zakładano ,że każda władza tak ma . A moim zdaniem nic prostszego nie może być - pisać prawdę i nie omijać żadnej dziedziny działalności Urzędu i Rady . Informować , nie bajerować smiling smiley
Jestem za biuletynem gminnym - może się w końcu doczekamy ?

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.230.---)
Data: 07 lip 2014 - 23:43:49

Problem jest z tą prawdą, która w oczy kole...
Wzorce sensownych biuletynów są...problem w tym, że u nas zdaje się brak jest woli, by z nich skorzystać....

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 lip 2014 - 00:29:27

Dziękuję za poparcie, piszcie proszę jeszcze.

Teraz uwzięłam się i będę wszystkim: radnym, burmistrzom, urzędnikom "suszyć głowy".

To naprawdę nie problem przygotować - raz na miesiąc czy dwa takie pisemko, w którym rzetelnie będzie (bez popisów) napisane o pracy urzędu, pracy RM (co było na komisjach - ogólnie, na sesjach - jakie uchwały podjęto), co zrobili urzędnicy, a czego się nie udało wykonać i kiedy można się spodziewać finału. Informacje o wydarzeniach, o projektach, propozycjach UMiGu i gminnych jednostek.

Wystarczy obejrzeć w sieci kilka magazynów gmin, które wydają od lat i po prostu skopiować zawartość - wstawiając sprawy kcińskie

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: olaola (178.36.58.---)
Data: 08 lip 2014 - 15:57:31

rozumiem, że "Biuletyn" miałby być papierową edycją BIP-u. Pewnie, że byłoby super móc przeczytać na bieżąco o ważnych decyzjach, zamiarach, zmianach etc. Przydałyby się też komunikaty, ale nie takie jak w zakładce BIPu pod tym tytułem (obwieszczenia o przetargach), ale komunikaty o wyłączeniach prądu czy wody oraz o tym, że od dn XY gmina przestaje odbierać odpady na podstawie ... (ustawa, uchwała, paragraf), a także o tym, co się dzieje na posesji przy Pułaskiego 4 (jasny, jednoznaczny przekaz a propos forumowego wątku "Zamiast plaży i przystani - zwałowisko !")



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-08 16:00 przez ola.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 lip 2014 - 17:22:48

Właśnie o to chodzi - o rzetelną informację, te która jest w obowiązkowym BIPie, ale napisane zrozumiałym dla zwykłych śmiertelników językiem. Kilka lat temu BIP był dla mnie czarna magią, a jeszcze dawniej nie miałam pojęcia, ze cos takiego istnieje.

Biuletyn jest przede wszystkim potrzebny dla tysięcy mieszkańców Kcina, którzy nie maja Internetu, albo nie interesują ich jakieś niezrozumiałe urzędnicze zapisy. Proszę pytać sąsiadów, osoby starsze i młodzież szkolną (niech się wdrażają - pamiętamy jaki był kłopot ze skompletowaniem MRM) i piszcie.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.52.---)
Data: 08 lip 2014 - 23:01:50


mania
]w ww. gminach robią biuletyn urzędnicy w ramach swych obowiązków[/b] - płatne tylko naświetlanie i druk na zewnątrz.

Niby dlaczego nie mieliby robić biuletynu, politykę informacyjna ma wydz. Promocji wpisany w obowiązki.

A my mamy taki Wydziałspinning smiley sticking its tongue out

Podpisuję się pod pomysłem.

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.52.---)
Data: 08 lip 2014 - 23:24:58


mania
Właśnie o to chodzi - o rzetelną informację, te która jest w obowiązkowym BIPie, ale napisane zrozumiałym dla zwykłych śmiertelników językiem.

Biuletyn jest przede wszystkim potrzebny dla tysięcy mieszkańców Kcina, którzy nie maja Internetu, albo nie interesują ich jakieś niezrozumiałe urzędnicze zapisy.

Z tym również się zgadzam w całej rozciągłości. smiling smiley

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (87.207.128.---)
Data: 24 lip 2014 - 19:39:43

Teoretycznie to dobry pomysł, pytanie tylko czy zamiast biuletynu finalnie byśmy nie otrzymali propagandówki opisującej "sukcesy" władz...



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: HammerHammer (62.111.248.---)
Data: 28 sie 2014 - 13:15:15

ale urzędnicy muszą chcieć. Jeżeli dość szybko padł ten internetowy to i papierowy zdechnie po 2 numerach.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.