Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Co Nałęczowskie Tow.Inw. zamierza w Kcińskim uzdrowisku zob.wiad z 30 XI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 lis 2011 - 18:42:39

Uroczyste przekazanie Uzdrowiska Konstancin Nałęczowskiemu Towarzystwu Inwestycyjnemu SA.
nastąpi 30 listopada. Zaproszeni zostana pzredstawiciele samorządu i mieszkańcy gminy.

Szczegóły podamy później, ponieważ z planowanego miejsca spotkania (sala hotelu Konstancja) wyszły nici.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-01 11:19 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 30 XI Uzdrowisko Kcin przejmie (kupi) Nałęczowskie Tow. Inwestycyjne SA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lis 2011 - 22:54:02

A to bardzo ciekawe nici.

Własnie wróciłem ze spotkania z burmistrzem , który zaprosił mieszkańców właśnie do sali koferencyjnej w hotelu "Konstancja"/Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-17 22:54 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 30 XI Uzdrowisko Kcin przejmie (kupi) Nałęczowskie Tow. Inwestycyjne SA
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 17 lis 2011 - 23:01:19

Według informacji p. prezes spółki uzdrowiskowej Anny Lewandowskiej, spotkanie z Ministrem Skarbu Adamem Leszkiewiczem z udziałem przedstawicieli Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego SA jest wstępnie planowane na godzinę 15.00 w dniu 30 listopada w Hotelu Konstancja. Potwierdzenie miejsca i terminu ma nastąpić jutro. Jest to (poprzedzające podpisanie umowy sprzedaży spółki) spotkanie z władzami miasta i mieszkańcami, które pan Leszkiewicz obiecał publicznie podczas swojego ostatniego wystąpienia w Konstancji.

Przeniesiony OTZmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-18 09:12 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 30 XI Uzdrowisko Kcin przejmie (kupi) Nałęczowskie Tow. Inwestycyjne SA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 lis 2011 - 00:18:52

W temacie zakupu uzdrowiska.
Na spotkaniu 30-11-br. nie zostanie podana cena transakcyjna. Powód ? Nie można jej podać przed podpisaniem umowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 30 XI Uzdrowisko Kcin przejmie (kupi) Nałęczowskie Tow. Inwestycyjne SA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 lis 2011 - 09:32:58

"Nici" z miejscem spotkania.

Przed g.17 - proszono m.in. mnie o nagłosnienie tej sprawy - co uczyniłam trochę później, bo akurat komputer był poza moim zasięgiem.
Ale widać zadziałały inne moce i Min. Leszkiewicz oraz uzdrowiska spotkaja się z mieszkańcami w lokalu uzdrowiska.
I dobrze bo były brane pod uwagę inne lokalizacje.

harmattan miał przynamniej powód żeby mi wykazać błąd

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 30 XI Uzdrowisko Kcin przejmie (kupi) Nałęczowskie Tow. Inwestycyjne SA
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.62.41.---)
Data: 18 lis 2011 - 11:54:12

Konstancin ?Jeziorna, 18.11.2011

LIST PRZEWODNICZĄCEGO RM DO RADNYCH:

Szanowne Koleżanki i Koledzy Radni,

W dniu 30 listopada 2011r. o godz.15.00 odbędzie się otwarte spotkanie mieszkańców Konstancina ? Jeziorny z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa p. Adamem Leszkiewiczem, poświęcone sprawie prywatyzacji spółki z o.o. Uzdrowisko Konstancin ? Zdrój, przed ostatecznym podpisaniem umowy prywatyzacyjnej.
Na spotkanie zostali przeze mnie i przez Pana Burmistrza Kazimierza Jańczuka zaproszeni również przedstawiciele spółki akcyjnej Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne, które zostało przez Ministerstwo Skarbu Państwa wyłonione jako najlepszy oferent warunków prywatyzacji Uzdrowiska Konstancin ? Zdrój.
Będzie więc okazja, aby potencjalny inwestor zaprezentował swoje plany i zamierzenia po ostatecznym podpisaniu umowy prywatyzacyjnej.
W imieniu Pana Burmistrza i własnym serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

Z poważaniem

Przewodniczący Rady Miejskiej
Andrzej Cieślawski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 30 XI Uzdrowisko Kcin przejmie (kupi) Nałęczowskie Tow. Inwestycyjne SA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 lis 2011 - 21:12:47

Gdzie się odbędzie to spotkanie, czy zostało ostatecznie ustalone? confused smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-18 21:14 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Plany Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 lis 2011 - 23:20:51

postaram się opowiedzieć o dzisiejszym spotkaniu, prosze o wyrozumiałość, bo nie wszystko zdołałam zanotować, szczególnie nazwy i nazwiska. Będę wzdzięczna za korekty

Na zaproszenie Przew. RM oraz Burmistrza K-J przyjechali przedstawiciele Min. Skarbu Państwa, Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego SA, Departamentu Uzdrowisk oraz przedstawiciel Banku Polskiej Spółdzielczosci, który będzie finansował przedsięwzięcie.


od lewej - p.....przedstawiciel Departamentu Uzdrowisk, Wojciech Gucma - prezes oraz prof.dr hab. Jan Pomorski - przew. RN Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego SA, Adam Leszkiewicz - ? Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, Andrzej Cieslawski - przew. RM i Kazimierz Jańczuk - burmistrz K-J


Adam Leszkiewicz - poinformował o trudnych negocjacjach z pracownikami sp. Uzdrowisko Konstancin. Trwają one już 3. tydzień i choć inwestor zagwarantował 48 miesięczny kontrakt dla załogi i 15% udziały, ciągle nie ma zgody.
Dlatego proces sprzedaży uzdrowiska przedłuża się.

Prezes Nałęczowa Wociech Gucma zapewnił Ministerstwo, że co najmniej przez 10 lat w Kcinie będzie prowadzona działalnośc uzdrowiskowa i to oraz przedstawiona wizja rrozwoju uzdrowiska spowodowały, że zdecydowano sprzedać Konstancin Nałęczowskiemu Towarzystwa Inwestycyjnego.
Dodam, że przy zakupie innych uzdrowisk termin gwarancyjny nie wynosił 10 lat, a tylko 5.

Prof. Jan Pomorski - opowiedział o planach związanych z rozwojem naszego uzdrowiska na najbliższe 3 lata.
Najważniejsze pzredsięwzięcia, to:
Rozbudowa szpitala kardiologicznego, który będzie liczył 170 łóżek. Inwestycja ma zostać ukończona w 2013 r. Będzie tam oddział rehabilitacji, który obecnie mieści się w Białym Domu. Tak jak dotąd działalnośc będzie opierała sie na kontraktach z NFZ. W tym i innych obiektach leczniczych warunki pobytu pacjentów b ed a dostosowane do wymagań UE.
Biały Dom - ze względu na piękne położenie zostanie rozbudowany (ma mieć 160 łóżek). Będzie prowadzona działanośc komercyjna - SPA / Welness. Na tego rodzaju działalnośc jest duże zapotrzebowanie - podobne w Nałęczowie są chętnie odwiedzane nawet przez Warszawiaków i przynoszą zyski umozliwiające budowę/ rozbudowę innych obiektów

Obok sanatorium Przy Źródle powstanie Centrum Fitnesu i Hydroterapii - podobne było planowane, były nawet zapewnione fundusze zewnętrzne, ale się nie udało. Miejmy nadzieję że nowy gospodarz będzie bardziej gospodarny i także takie obiekty jak hotel i restauracja Konstancja zaczną pzrynosić zyski, a nie straty.

Neurologia zostanie powiekszona o 60 łóżek

Willa Marysieńka, w które pzred laty była prestizowa kawiarnia, powinna wrócić do dawnej świetności i zarabiać, a nie jak dotychczas marnować się na siedzibę zarządu sp. Uzdrowisko.

Prezes Wojciech Gucma zamierza współpracować z samorządem w kierunku tworzenia miejsc, gdzie kuracjusze będą mogli spędzić czas po zabiegach - duże nadzieje wiąże z Hugonówką (nie zaleznie komu MSWiA przyzna willę), w której jak zaplanowano będzie sala widowiskowa, miejsca spotkań itp.
Zauważył, że w Konstancinie brakuje przestrzeni publicznej. Sam Park i muszla koncertowa to za mało.

P. Hanna Szaflik z TMPiZK zapytała, czy mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie pzryszłego własciela Uzdrowiska w kierunku pozbycia się asfalciarni i TIRów. Prezes obiecał, że będzie rozmawiał ze Starosta i Wojewodą.

____________________________
Mam nadzieję że prywatyzacja wróci Konstancinowi swietność, że będzie więcej miejsc pracy i w mieście i na wsi.
W Uzdrowisku Nałęczów mimo budowanych hoteli. brakuje miejsc noclegowych. Jest duże zapotrzebowanie na kwatery prywatne, a w okolicznych gminach kwitnie agroturystyka.

O tym jak rozwinęło sie w ciagu kilku lat Uzdrowisko Nałęczów mozna przeczytac tu:
Na prywatyzacji uzdrowiska w Nałęczowie zyskali wszyscy: kuracjusze i mieszkańcy miasta (01-04-2010)
[www.akcjonariatobywatelski.pl]

Tu: Prywatyzacja Uzdrowiska Konstancin ? cena nominalna to nie cena sprzedaży [msp.gov.pl] wyjaśnienia dla tych co uwierzyli prasie, że Konstancin zostanie sprzedany za 8 milionówZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-01 19:33 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 30 XI Uzdrowisko Kcin przejmie (kupi) Nałęczowskie Tow. Inwestycyjne SA
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 gru 2011 - 07:24:34

wizja prawdziwie świetlana, ale nie rozumiem tej klauzuli o 10-letniej gwarancji na działalność uzdrowiskową; a co potem ? plany sugerują rozmach w rozwijaniu tej właśnie działalności - więc skąd w ogóle mowa o gwarancjach ? co jest przyszłościową alternatywą ? czyżby wyburzenie istniejących i planowanych szpitali i SPA pod ..." mieszkalnictwo" ? albo pod obwodnice i centra logistyczne ? tak sie tylko zastanawiam confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plany Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 gru 2011 - 10:00:25

Myślę, że wpisanie takich gwarancji może mieć jakieś uwarunkowania niezależne od "dobrej woli" oferenta i samo ich istnienie nie podważa jeszcze zamiarów kontynuowania działalności.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 30 XI Uzdrowisko Kcin przejmie (kupi) Nałęczowskie Tow. Inwestycyjne SA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 gru 2011 - 11:10:06

Wszystkie dotychczas sprzedawane uzdrowiska (także Nałęczów - ładnych lat temu kilka) miały wpisaną gwarancję 5- letnią i jakoś nikt nie zburzył SPA i wybudowanych dawniej i teraz szpitali. Ponieważ Konstancin jest łakomym kąskiem, zagwarantowano 10 lat.
Inwestor żałuje, że sp. Uzdrowisko pozbyła się wielu atrakcyjnych nieruchomości, bo chcąc rozwijać będzie musiał dokupić.

Wieczne narzekanie racz in dać Panie!

Zanim się napisze, warto pomysleć czy opłacałoby się inwestorowi stawiać szpitale, przystosowywać istnięjące zapyziałe do standardów europeskich, żeby zburzyć. Zapotrzebowanie na usługi zdrowotne jest ogromne, mieszkania stoja puste - deweloperzy rwą sobie włosy, jesli nie wyłysieli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plany Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 01 gru 2011 - 12:50:13

jezeli Grupie Zywiec oplacalo sie kiedys wykupic browar w Elblagu (piwo EB i Specjal), wyposazyc je w najnowsze maszyny z Holandii i po krotkim okresie zamknac calkowicie to czemu nie.

Wystarczy policzyc ile zarobi np po sprzedazy gruntu. Teraz musial zadeklorowac tak a nie inaczej. A jak firma zbankrutuje po roku? To kogo beda scigac?

Takie rzeczy sie zdarzaja, bo firmy mysla w dluzszej perspektywie.

Po co Axel Springer sprzedawal Dziennik za 1 zl? Bo chcial wykonczyc konkurencje i wtedy podniesc cene.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plany Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 gru 2011 - 16:59:07

Jak splajtuje, to będzie scigał Inwestora Bank, a będzie miał z czego wydusić, bo w Nałęzcowie obiekty uzdrowiskowe kwitną.

Nie mozna wszystkich o wszystko podejrzewać i czarno widzieć.
Ja mogę jutro zostać pzrejechana przez tramwaj i nie zdążyć skorzystać z basenów termalnych, ale cieszę się że cos takiego będzie.
Babcia mawiala, że należy wierzyć że będzie dobrze, myśleć pozytywnie. W ten sposób - mimo cięzkiej choroby serca dociągnęła do 90.

Dlatego proszę - myslmy pozytywnie. Zreszta nie mamy wyścia, bo zostawić zarządzanie spólce, która nie potrafi gospodarować, to powolna śmierć uzdrowiska.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plany Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 01 gru 2011 - 17:04:22

w Naleczowie to chyba juz inna spolka smiling smiley takze zabezpieczeniem jest majatek w Konstancinie.

Ale ten bank tak ma, mnie tez dal kredyt smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co Nałęczowskie Tow.Inw. zamierza w Kcińskim uzdrowisku zob.wiad z 30 XI
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 gru 2011 - 18:06:57

Teraz, jak prywatyzacja zmierza do finału, to możemy już tylko skoczyć, albo "dać na mszę".

Plany przedstawione, przez ewentualnych nabywców, brzmią bardzo ciekawie, pozostaje nam trzymać kciuki za ich powodzenie i może przestać doszukiwać się drugiego dna. Nie mamy wpływu na to co będzie się działo.

Jeżeli wszystko będzie szło w kierunku przedstawionym przez inwestorów, to już za dwa lata przybędzie co najmniej 250 łóżek szpitalno-sanatoryjnych. Z tym się wiąże praca dla wielu konstancinian, jak sądzę.

Któryś z panów na wczorajszym spotkaniu mówił o projekcie, wspólnie z PZU, utworzenia centrum rehabilitacji ofiar wypadków. PZU jako największy ubezpieczyciel komunikacyjnych, musi wypłacać wielkie kwoty dla uczestników wypadków drogowych na ich leczenie, stąd projekt obejmujący 4 uzdrowiska, w tym Konstancin, co wydaje się logiczne, skoro pod bokiem jest STOCER.

Inwestorzy zapewniają, że ich działania zmierzają do otwarcia uzdrowiska na mieszkańców i zakładają, że przy tej okazji rozwiną się usługi agroturystyczne, czy tez pensjonatowe. Klienci przyjeżdżający do małego pensjonatu i tak będą korzystać z basenów, kawiarni czy tez wybranych zabiegów rehabilitacyjnych należących do uzdrowiska. Tak to działa w Nałęczowie, gdzie przy okazji prywatyzacji nastąpił boom w powstawaniu małych prywatnych pensjonatów.

Słuchając wypowiedzi inwestorów, uświadomiłam sobie, że praktycznie Konstancin nie ma nic do zaoferowania kuracjuszom, poza parkiem (jest tylko cukiernia Buchmana). Dwa lata temu chodziłam do Białego Domu na rehabilitację i przyznaję, że chociaż czysto, obsługa miła, to niestety standard ponury, a jedyną rozrywką dla czekających na kolejne zabiegi był okazjonalnie rozstawiany stolik (bo nie stoisko) z mydłem i powidłem.

Praktycznie w całym starym Konstancinie nie ma się gdzie podziać, ani wypić kawy, posłuchać koncertu, czy też obejrzeć film. Takim miejscem miała być Hugonówka, może nawet byłoby dobrze gdyby oni to budowali. Biorąc pod uwagę ile pieniędzy potrzeba na dalsze prace, nawet dofinansowanie z funduszy unijnych nie spowoduje, że w obecnej sytuacji gmina wyremontuje ten obiekt bez wielkiego wysiłku. Poza tym, gdzieś to czytałam, wykorzystanie unijnych pieniędzy na tego typu obiekt, wyklucza jego komercyjne wykorzystanie. Zatem każda impreza za gminne pieniądze.

Pozostaje mi zatem trzymać kciuki, żeby te plany zaczęły się realizować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plany Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 gru 2011 - 18:41:46

Mozna było przewidzieć w Hugonówce komercję, ale wtedy zmniejszyłaby sie dotacja z UE - nie zgodził sie na to b.burmistrz. Jedyne co się udało, to mozliwość urządzenia malutkie kawiarenki. Z resztą chyba może być nieaktualne, bo chyba marne szanse, żeby Hugonówkę dokończyć w zaplanowanym terminie. Zupełnie niepotrzebnie i niezrozumiale sprawa własności Hugonówki została rozgrzebana i to chyba przez jakąś radną.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plany Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 gru 2011 - 19:29:49Zupełnie niepotrzebnie i niezrozumiale sprawa własności Hugonówki została rozgrzebana i to chyba przez jakąś radną.

A przecież mogliśmy dalej brnąc w remont nieswojego. Bo przecież tak się mogło okazac w kazdym momencie. Jesli zostana spełnione wstepne obietnice nowego własciciela, który deklaruje, że wykona gest dobrej woli w strone samorządu i nie będzie sobie rościł praw do Hugonówki , to wtedy można ją remontowac dalej. I w końcu wyremontowac.
Z tego co wiem , burmistrz trzyma rekę na pulsie i znów wystapił o kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac. Oczywiście ma to związek z toczącym sie postępowaniem w Ministerstwie.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-02 19:30 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co Nałęczowskie Tow.Inw. zamierza w Kcińskim uzdrowisku zob.wiad z 30 XI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 gru 2011 - 19:40:53

jak się ma to przesunięcie terminu zakończenia prac w kontekście zapisanych w budżecie wydatków (zdaje się ponad 6,5 mln PLN) na ich wykonanie? Wiadomo kiedy to wszystko się może rozstrzygnąć?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co Nałęczowskie Tow.Inw. zamierza w Kcińskim uzdrowisku zob.wiad z 30 XI
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 gru 2011 - 20:16:33

mam tylko nadzieję ,że Nałęczoweskie Towarzystwo Inwestycyjne to nie wydmuszka/powstało bodajże w pazdzierniku 2010 roku z kapitałem założycielkim : sto tys.PLN

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co Nałęczowskie Tow.Inw. zamierza w Kcińskim uzdrowisku zob.wiad z 30 XI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 gru 2011 - 21:16:14

NTI - ono bęzdie zarządzać, a kupuję Bank (zespół banków), który będzie nadzorował rozwój uzdrowiska, czyli to co w ofercie załozył Nałęczów.
Bzdury z tymi 100 tys zł, podobnie jak z wyceną uzdrowiska na 8 mln zł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.