Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Pożegnanie z forum
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.178.---)
Data: 26 lis 2014 - 23:11:25

Uprzejmie informuję, że począwszy od środy 27.11 zaprzestaję używania mojego konta na tym forum w celu dyskusji o sprawach gminnych i ogólnych. Powinienem to był zrobić w roku 2009, kiedy właściciel wytwórni mas bitumicznych wykorzystał moje wpisy na forum do oskarżenia prywatnego o zniesławienie (sprawa zakończona na mój wniosek ugodą sądową polegającą na tym, że nie będę się publicznie wypowiadał o szkodliwości zakładu dla zdrowia i środowiska z wyjątkiem przytaczania udokumentowanych faktów z innych źródeł). Potem powinienem to był zrobić kilka dni temu po publikacji mojego prywatnego listu przez byłą moderatorkę Manię. Ostatecznie dziś połączenie szybko pogarszającego się stanu zdrowia z opinią Klaudiusza (którego uważam za wspaniałego i życzliwego mi człowieka), że moje komentarze dotyczące możliwej weryfikacji wpływów z podatków gminnych stanowią "bezpodstawne oskarżenia" - oświeciły mnie, że marnuję tu już tylko czas i narażam się na dodatek być może na jakieś kolejne szykany i pomówienia, których już i tak obecnie doświadczam z różnych źródeł. Muszę zdecydowanie zadbać o swoje zdrowie, co ma ścisły związek także z unikaniem zbędnego stresu, będącego podłożem mojej choroby autoimmunologicznej (CU, collitis). To oznacza całkowite odstawienie forumowej "przepychanki", która potrafi stać się nałogiem.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy od roku 2005 przez niemal 10 lat wspierali mnie merytorycznie na tym forum. Będę nadal czytał Państwa komentarze. Od czasu do czasu zamieszczę tu być może informacje o konkretnych wydarzeniach lub akcjach społecznych i szkolnych w naszej gminie w formie krótkiego komunikatu, lub linki do innych źródeł. Bez komentarzy i bez udziału w dyskusji.

Z najlepszymi pozdrowieniami,
Tomasz Zymer
nauczyciel i tłumacz, były radny gminny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (85.219.142.---)
Data: 26 lis 2014 - 23:17:58

Tomku masz skrzynkę pełną, wysłałem meila.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.188.84.---)
Data: 27 lis 2014 - 14:07:36

Dziękuję za udział Pana na tym forum i żałuję, że to koniec. Życzę zdrowia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 27 lis 2014 - 14:57:51

Tomku, nie daj się smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.0.---)
Data: 27 lis 2014 - 16:33:58

P Tomaszu , nie znam Pana , ale "znam " i to bardzo dobrze C.Ulcerosa.Dobrze Pan zrobił rezygnując z uczestnictwa na forum i wycofując się z pracy społecznej.SPOKÓJ - to podstawa.Myśmy w 1 -szej chwili bezradności wobec tej choroby korzystali z Kliniki Fundacji Gastroenterologicznej na Waryńskiego,później Klinika im, Orłowskiego, odżywianie pozajelitowe.To jest trudna choroba , ale da się z niej wyjść.Trzeba ją poznać i nauczyć się z nią żyć.Przepraszam ,za dlugi wywód , ale pamiętam ,jak myśmy się jej bali.Serdecznie pozdrawiam , trzymam kciuki i jeszcze raz proszę o "olanie" wszystkiego ,Pan jest teraz najważniejszy thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: EwaEwa (185.15.0.---)
Data: 28 lis 2014 - 13:32:28

Panie Tomaszu, żałuję... często czytałam Pana komentarze w dyskusjach na forum. Życzę zdrowia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: tomaszjerzytomaszjerzy (185.15.0.---)
Data: 30 lis 2014 - 22:20:18

Jestem biernym i najczęściej sporadycznym uczestnikiem forum, ale nie powstrzymam się od zasygnalizowania opinii w tym pożegnalnym wątku. Mianowicie trzeba przyznać, że wpisy Tomasza Zymera cechują się konceptem, dużą dbałością a także intelektualnym i emocjonalnym zaangażowaniem, co z pewnością zawsze wyróżnia je bardzo pozytywnie. Szkoda że to koniec. Wszystkiego dobrego P. Tomaszu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: KlarKlar (95.49.119.---)
Data: 01 gru 2014 - 10:41:35

Panie Tomaszu,szkoda,bo z zainteresowaniem czytałem Pana wpisy/komentarze.Życzę zdrowia z nadzieją ,że nie jest to Pana ostateczna decyzja smiling smiley.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: KumosKumos (91.229.22.---)
Data: 01 gru 2014 - 10:59:45

Tomaszu, szkoda że zdecydowałeś się opuścić forum, podobnie jak szkoda, że nie zdecydowałeś sie kandydować, ale rozumiem doskonale kwestie związane ze zdrowiem i mogę życzyć jedynie dużo zdrowia. W imieniu swoim i innych osób dziękuję za wsparcie w rozmaitych projektach związanych z gminą udzielone przez ostatnie lata. Obawiam się, że zarówno forum jak i gmina wiele stracą na twojej nieobecności. Bo rzadko spotyka się człowieka, który czuł misję bycia radnym, w przypadku gdy nie znał jakiegoś tematu dokonywał w tym zakresie stosownego "riserczu", podbudowując to ustaleniami natury prawnej. A to było bardzo cenne. Za co raz jeszcze dziękuję.
Namawiałbym cię jedynie, abyś nie porzucał zaglądania na forum, choć obiektywnie przyznać muszę, iż od kiedy sam porzuciłem odwiedzanie go z powodu notorycznego łamania jego regulaminu przez manię (wówczas jeszcze moderatorkę), żyje mi sie dużo spokojniej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: maniamania (159.205.238.---)
Data: 01 gru 2014 - 14:44:09


Kumos
Namawiałbym cię jedynie, abyś nie porzucał zaglądania na forum, choć obiektywnie przyznać muszę, iż od kiedy sam porzuciłem odwiedzanie go z powodu notorycznego łamania jego regulaminu przez manię (wówczas jeszcze moderatorkę), żyje mi się dużo spokojniej.

Cieszę się że nie jestem moderatorką, bo nie muszę czytać tych wszystkich, zwłaszcza długich wynurzeń (stanowiących dla niektórych swoistą terapię) i mogę przejść obojętnie wobec niektórych wpisów - nie alarmując władzy, że coś się złego dzieje. smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: czaknoris (37.128.14.---)
Data: 01 gru 2014 - 23:14:16

Dzięki za wiele informacji z tego co działo się w Gminie w poprzedniej kadencji. Był to chyba pierwszy i obawiam się, że ostatni tak aktywny (m.in. na tym forum) Radny.

Zdrowia i spokoju życzę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.24.205.---)
Data: 24 gru 2014 - 10:17:36

Wszystkiego dobrego Tomku! Lubię Cię i bardzo cenię. smiling smiley Niewielu znam tak przyzwoitych ludzi w naszej gminie jak Ty. Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: mariamaria (178.235.139.---)
Data: 24 gru 2014 - 12:23:29

Panie Tomaszu,
ogromnie mi żal, że Pan się żegna z forum.
Był Pan wspaniałym radnym.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (95.49.211.---)
Data: 26 gru 2014 - 11:46:59

Zdrowia i chwil wspaniałych życzę Tomaszu, Tobie i rodzinie!!!Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-26 11:47 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.113.71.---)
Data: 27 gru 2014 - 19:14:40

Dotarły do mnie informacje, że wiele osób pyta, czy i dlaczego piszę nadal na forum pod przybranym nickiem. Przyznaję, podjąłem taką próbę ucieczki w anonimowość, ze względu na nieprzyjemności, które mnie ostatnio spotkały ponownie za to, że otwarcie o tym czy tamtym mówię i piszę. Moja próba nieudana, bo okazało się, że nie ma drugiej osoby piszącej obszernie na forum o wszystkich tych sprawach, a niektórzy z miejsca poznali mój styl. Poza tym mam w domu „powietrzny” internet i nie stać mnie na nowy adres IP na każde zamówienie. Tak czy inaczej, wycofuję się z tego pomysłu i przepraszam, jeśli ktoś się poczuł tym urażony.

Zresztą pod przybranym nickiem nie napisałem kompletnie niczego, co by było o mnie samym nieprawdą (z wyjątkiem pisania o radnym TZ w trzeciej osobie), a rozmaite szczegóły to już internauci sami sobie dopowiedzieli nie wiedzieć skąd.

Z „nieprzyjemnościami” sobie poradziłem, bo żaden zarzut wobec mnie nie okazał się prawdziwy. Umówmy się, że skoro nie mam możliwości pisania tu anonimowo o ważnych gminnych sprawach, to trudno, a od czasu do czasu wkleję na forum niektóre najistotniejsze dla mieszkańców informacje, jeśli nie znajdę lepszej platformy do ich przekazania. Zresztą będzie powoli tworzona strona stowarzyszenia Uzdrowisko Dzieciom i tam pozwolę sobie wstawiać aktualności.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
Tomasz Zymer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 27 gru 2014 - 21:19:00

To może jednak "przeprosisz" się z forum i będziesz pisał jak dawniej. Widzę i cieszę się, że zdrowie i werwa dopisuje
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: MarioMario (37.30.100.---)
Data: 30 gru 2014 - 09:50:39

Ahh Panie Tomaszu jakże mnie Pan próbował w pole wyprowadzićsmiling smiley.W każdym razie bardzo mi miło, że jednak Pan pisze pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Pozdrawiam ciepło

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.40.172.---)
Data: 30 gru 2014 - 12:22:49


Mario
Ahh Panie Tomaszu jakże mnie Pan próbował w pole wyprowadzićsmiling smiley.W każdym razie bardzo mi miło, że jednak Pan pisze pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Pozdrawiam ciepło

Nie było moją intencją nikogo zwodzić. Chciałem tylko móc sobie pozwolić na komfort anonimowości wobec przynajmniej części użytkowników, żeby skupić się na sprawach lokalnych, a nie na mojej osobie i poglądach, które są potem dyskutowane w stylu "Zymer znowu napisał to i tamto". Okazało się to niemożliwe; Pan w każdym razie wiedział od razu, że to ja piszę. Popełniłem błąd; są osoby, które pisanie pod nickiem uznały za próbę jakiejś manipulacji, mimo, że zawsze wcześniej (przed kadencją radnego) pisałem pod nickiem. Trudno, człowiek się całe życie uczy na błędach.

Tak jak zapowiedziałem wcześniej w tym wątku, pisać komentarzy ani dyskutować na forum już nie będę. Korzyść żadna (w sensie mobilizacji społecznej), a tylko człowiek robi sobie wrogów. Wklejam natomiast na forum linki do istotnych informacji z innych źródeł i będę pewnie podawał wiadomości o niektórych "nieurzędowych" gminnych wydarzeniach, dopóki nie pojawi się bardziej bardziej neutralna, popularna platforma internetowa do takich celów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.0.---)
Data: 30 gru 2014 - 18:21:19

Krucafuks - bardziej mnie interesuje Collitis Ulcerosa niz jakieś tam,,,,,,,,,,,,,,.Uspokaja się ? Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożegnanie z forum
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.40.172.---)
Data: 30 gru 2014 - 18:45:08


Zojka
Krucafuks - bardziej mnie interesuje Collitis Ulcerosa niz jakieś tam,,,,,,,,,,,,,,.Uspokaja się ? Pozdrawiam

Dziękuję bardzo za zainteresowanie. Od listopada zszedłem z 6-8 tabletek Asamaxu dziennie do dwóch (wcześniej brałem także okresowo sterydy), śpię bez przerw nawet do 8 godzin (przez trzy lata to było maks. 2 godziny i byle zdążyć do toalety), jeść mogę niemal wszystko poza mlekiem i ostrymi rzeczami. O tej bardziej nieprzyjemnej stronie nie piszę, ale samo to, że mogę bez strachu wyjść z domu i się publicznie pokazać i nie wychodzę z klasy pięć razy na jednej lekcji z uczniami. Więc jest naprawdę znakomicie, jak nigdy nie było od pierwszego ostrego ataku choroby, który jakoś zbiegł się z początkiem mojej pracy radnego i trwał niemal rok bez przerw. Nie ulega wątpliwości, że mój organizm odbierał pracę w Radzie jako stały stres, nawet, jeśli świadomie tak tego nie odczuwałem. Teraz mogę "społecznie" robić ile chcę, kiedy chcę, a to jest zupełnie co innego. Nie polecam takich funkcji w samorządzie ludziom z moją konstrukcją psychiczną, chyba, że potraktują to jako synekurę polegającą na podnoszeniu ręki na znak od czasu do czasu i występach gościnnych w miastach partnerskich. Trzeba mieć dużą odporność. No i mam szansę na wiosnę nareszcie zająć się ogrodem, a to teraz obraz nędzy i rozpaczy. Raz jeszcze dziękuję, pozdrawiam, TZZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-30 18:50 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.