Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 19
Urząd miasta przyjazny osobom głuchoniemym
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 sie 2012 - 22:28:53

Póki co krok w dobrym kierunku - zainstalowano wideotelefon, który jest wyposażony w kamerę internetową i pozwala petentowi oraz urzędnikowi na żywo połączyć się z tłumaczem języka migowego.

więcej tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 09 sie 2012 - 18:26:00

debacie zwołanej przez Przewodniczącego można przyklasnąć...
nie do końca sobie jedynie wyobrażam jakąś szerszą dyskusję na tym etapie...decyzja lokalizacyjna podjęta a...artykułowanie potrzeb przez mieszkańców może się okazać...kolejnym wylewaniem żali...z kolei sam program informatyzacji administracji chyba daje wytyczne samorządom co mają zapewnić...
termin tej debaty raczej nie sprzyja frekwencji (pomijając sam fakt dość raczej niskiego zaangażowania społecznego...)
ważne jest jednak by sam urząd powstał jak najszybciej bo od samej dyskusji nie poprawią się same warunki pracy urzędnikó i przyjęcia interesantów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Wieści z debaty
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 sie 2012 - 22:43:17

Czy ktoś był?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sie 2012 - 14:36:27

Ja jestem przez cały tydzień na obowiązkowym szkoleniu z zakładu pracy na drugim końcu Polski. Debaty wysłucham z nagrania, jak wrócę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sie 2012 - 20:03:47

Czy ktoś był?[/quote]

mania

Byłam, ... trochę spóźniona.

Po pierwsze duchota w sali nieznośna, nie wiem czy działały klimatyzatory. Obecni p.Burmistrz Jańczuk, p. v-ce Machałek, p. v-ce Gadomska, przew .RM Cieślawski, kilkoro radnych, 5-6 osób przestawiających prezentacje, kilka osób - mieszkańców.

Temat 1: prezentacja budynki pasywne (zielone, super-energooszczędne), projekty ze świata, dużo teorii, schematy. Nie padły kwoty o jakie należy podwyższyć koszty inwestycji na energooszczędność (wiadomo, że wyższe nakłady na izolacje, odpowiednie super szczelne okna, odnawialne źródła energii - pompy cieplne, solary, potem przekładają się na oszczędność kosztów eksploatacji).
Przedstawiciel jakiejś agencji przy władzach wojewódzkich, podkreślał, że trzeba budować obiekty użyteczności publicznej zgodnie z nurtem energooszczędności, która za chwilę (do 2020r.) będzie obowiązkiem.

Dyskusja - prawie nie było. Temat podjęty tylko w kwestii elementu budynków energooszczędnych, jakim w jednej z technologii jest wewnętrzne atrium. Przew. Cieślawski zagaił, ze była wizyta z RM i UMiGu w ratuszu w Legionowie i na Bemowie. Przewodniczący przedstawił, że w takim Legionowie, to jest sala, czy tez sale, które po godzinach pracy urzędu i w weekendy może być wykorzystywana jako sala widowiskowo-kinowa. Temat podjęła jedna z radnych komentując, że atrium - może być wykorzystane na salę widowiskową, wystawową itd., oraz mówiła, że w takim nowym ratuszu powinny być różne placówki - ksero, bank umożliwiające załatwienie wszystkich spraw w ramach budynku. Przewodniczący kontynuował, że w Legionowie to jest również restauracja-stołówka.

Na koniec tej części głos zabrał burmistrz Jańczuk: przedstawił główne dylematy decyzyjne w związku z ratuszem:
- czy budować za własne pieniądze (kredyt)
-czy szukać inwestora prywatnego, który wybuduje ratusz za własne środki (na gruncie gminnym) i po określonej ilości lat i rat budynek przejdzie na własność gminy
Termin zakończenia dyskusji n/t ratusza burmistrz przewiduje na połowę października, a zakończenie inwestycji na rok 2014.

UMiG zastanawia się nad ogłoszeniem konkursu na projekt ratusza w porozumieniu z SARP, podobnie jak to było z parkiem zdrojowym.

Burmistrz odniósł się tematu sali widowiskowej - przypominając, że będzie Hugonówka oraz budynek na Piłsudskiego.

Temat 2. e-urząd - prezentacja firmy z Wrocławia. Firma robiła już informatyzację urzędów w Polsce. Celem takiej reformy jest organizacja pracy urzędu, urzędników, dostęp do dokumentów i ich archiwizacja oraz kontakt z urzędem i załatwianie spraw przez internet.

Dyskusji nie było. Spotkanie nie było posiedzeniem RM więc wniosków, czy tez uchwał nie zapisano.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sie 2012 - 20:24:50

Jeszcze jedna ważna informacja - grunt pod ratusz jest już w całości własnością UMiG-u, a jego wielkość o ok 1 ha. Dla tego terenu nie ma planów zagospodarowania.

Niestety nie przewidywałam sprawozdania z tego spotkania na łamach forum, dlatego nie notowałam, a to co napisałam, to "z głowy", więc może T.Zymer o powrocie ze szkolenia i odsłuchaniu coś uzupełni.

Do zapamiętania: termin zakończenia, nazwijmy to, konsultacji - połowa października 2012

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sie 2012 - 14:43:09

Sądzę ,ze spotkanie to była dobra inicjatywa.Ci nieliczni uczestnicy /w tym tyko kilku radnych!! ?/ mieli okazję do " drobnego zbliżenia się, do tematu".Mimo że,była to bardzo ogólnie zaprezentowana tematyka pasywnych obiektów i infrastruktury teleinformatycznej ,tak sądzę,uzmysłowiła ,a przynajmniej powinna uzmysłowić , jak złożony to będzie proces, ta budowa konstancińsko-jeziorańskiego ratusza.Sądzę że należało by ,w związku z tym projektem,pomyśleć o rozszerzeniu elementarnej wiedzy radnych w dziedzinach zagadnień j.w. a to poto, aby nie byli Oni w przyszłośći w dyskomforcie uczestniczenia i dokonywania wyborów !!!!!!/głosowanie/ w obszarach zupełnie "niezrozumiałych" i obcych dla Nich zagadnien.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-23 14:46 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (212.160.172.---)
Data: 24 sie 2012 - 17:16:05

Można gdzieś zobaczyć/odsłuchać nagranie ze spotkania? Czy planują garaż podziemny czy tylko jak podaje dzisiejszy Kurier Południowy naziemny - http://www.kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&page=artykul&id=9510?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 sie 2012 - 04:44:49

We wstępnej prezentacji wizji przedsięwzięcia , przewodniczący Rady / z tego co zapamiętałem / , przywołując przyklad już wybudowanego ratusza w Legionowie / podziemny parking / , zarekomendował parking naziemny i zaakcentował intencję jego dostępności dla mieszkańców i gości .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 sie 2012 - 11:07:03

chyba tak wygląda ratusz w Legionowie: [mapy.google.pl] widać spory parking. Ze strony miasta wynika, że poza urzędniczeniem pełni również inne role Ma kilka sal gdzie m.in. są wyswietlane filmy, także w jest letnie (ratuszowe) kino. U nas ma niebawem ruszyć odbudowa willi na Piłsudskiego, gdzie ma być Muzeum i sala slubów, pewnie znajdzie się miejsce na salę kinowo teatralną.

Takie gmaszysko chyba nam nie potrzebne, bo Legionowo ma 2 razy więcej mieszkańców (ok.52 tys)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sie 2012 - 23:45:48

Burmistrz Jańczuk wspomniał, że w Legionowie mają kłopoty z parkingiem podziemnym. Jak się wyraził, chociaż parking został wybudowany zgodnie ze sztuką, to przy gwałtownych opadach, jakie występowały w ostatnich latach, niestety woda dostawała się na poziom parkingu.

Dlatego, jak zrozumiałam, burmistrz raczej nie jest zwolennikiem budowy parkingu podziemnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Sp...aj interesancie, czyli wizja nowego Ratusza
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2012 - 17:39:21

Będziemy mieli kolejny projekt gminnego ratusza za kolejne kilkaset tysięcy. Na razie mamy kolejny konkurs, który będzie kosztował kolejnej kilkadziesiąt tysięcy. [bip.konstancinjeziorna.pl]

Jakie warunki postawiła "nasza" władza w osobie Pana Burmistrza Jańczuka?

Na przykład pomieszczenia dla 5 pracowników Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi mają znaleźć się w części budynku niedostępnej dla interesantów.
O ile Kadry, Wydział A-G, Biuro Informatyzacji i Infrastruktury Informacji Przestrzennej, Inspektor BHP, Audytor, Kontroler mogą znaleźć się w części wyłączonej z dostępu dla interesantów, o tyle nie wyobrażam sobie jak można WSPÓŁPRACOWAĆ z organizacjami społecznymi i PROMOWAĆ gminę czyniąc to co najmniej przez korytarz zaopatrzony w drzwi ognioodporne z zamkiem cyfrowym. Może każdorazowo pracownika wydziału (ze wszystkimi "przyborami" ) trzeba będzie poprosić przez portiera do części "dostępnej"?

Sprawą dyskusyjną pozostaje umiejscowienie w tej części Biura Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Biura Zamówień Publicznych. Generalnie oni z interesantami osobiście kontaktować się nie muszą(?), a zatem mogą się zamknąć w swoich norkach.


Ciekawa jest też "część warunkowo dostępna dla interesantów", gdzie poza gabinetami burmistrzów (pewnie, żeby się bydło za łatwo nie dopchało na salony), skarbnika i sekretarza, znalazło się też biuro prawne, działające wyłącznie na potrzeby własne urzędu.
W tej warunkowej części ma znaleźć się też Biuro Rady Miejskiej (a co chwila słyszę, że można sobie iść - "prosto z ulicy" - do BRM np. po projekty uchwał i protokoły, nagrania z posiedzeń, których w BiP nie ma) z gabinetem Przewodniczącego RM, kierownika i pokojem na dyżury radnych (do Radnego będzie można dostać się pod jakimś warunkiem, ale nie do końca wiadomo jakim - pół litra dla portiera i jakichś szlachetniejszy trunek dla radnego?).
Co ciekawsze w części "warunkowej" znajduje się sala posiedzeń. A podobno posiedzenia organów kolegialnych w samorządzie są jawne i dostęp do nich nie podlega żadnym ograniczeniom.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-23 17:47 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sp...aj interesancie, czyli wizja nowego Ratusza
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.112.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 23 lis 2012 - 21:05:11

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego teraz na sile określa sie jakies funkcje zamiast napisać 'chcemy by ktoś kto sie na tym zna zaprojektował nam urząd z prawdziwego zdarzenia spełniający wszystkie niezbędne funkcje'. Ten ktoś by spojrzał na strukturę urzędu i sam zaproponował jak być powinno. Jedno jest dla mnie pewne - w urzędzie ograniczony dostęp powinien być jedynie do archiwum! Burmistrzowi wystarczy sekretariat by dostęp limitowac. No i telefoniczne zapisy na pare miesięcy w przód....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 lis 2012 - 10:40:25

W komisji konkursowej na koncepcję ratusza jest 7 osób (3 architektów z SARP) i 4 osoby z K-J (przew.RM p.Cieślawski, v-ce bur. Gadomska, v-ce bur. Machałek i z-ca kier. wydz.inwestycji).

Po termomodernizacji obecnego budynku urzędu, mam pewne wątpliwości. Budynek ocieplono i pomalowano na kolor barchanów (dawniej ciepłe majty ;) ), ale nie wszystkie strony. Boczna część przybudówki od strony ul.Polnej pozostała szara. Czy nie lepiej było dołożyć puszkę farby i pomalować ten fragment?

Cały remont tego budynku, w/g mnie, położył kolor elewacji - brudny, nijaki jasny brąz z odcieniem różowym - efekt budynek wygląda, jakby ta elewacja była od kilkunastu lat i mocno się przybrudziła.

... w tym kontekście, zastanawiam się, jaki będzie ten nowy ratusz? eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 lis 2012 - 11:27:24

Nijaki i bardzo funkcjonalny, czyli projektowany przez księgowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 lis 2012 - 11:33:42

Pierwszą odsłonę mieliśmy za poprzedniego burmistrza. Jedyną atrakcją było usytuowanie nad lokalnym bajorkiem. Budynek był bez tego "czegoś" co tworzyło atmosferę przedwojennego letniskowego Konstancina i Skolimowa, a jednocześnie przypominało tradycjach Jeziorny i Mirkowa.

Z innej beczki, Łużyc w nowym ratuszu zasługuje na stałą ekspozycję przypominającą o kulturze tego mikroregionu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: HammerHammer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 26 lis 2012 - 12:01:59

ja myślę, że będą tam zasieki i wieżyczki strażnicze coby jakiś petent się nie plątał i nie przeszkadzał pracować smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 26 lis 2012 - 15:42:33

może jeszcze jacyś ochroniarze z psami? smiling smiley


Cały remont tego budynku, w/g mnie, położył kolor elewacji
kolor elewacji to kwestia gustu...
w sumie dobrze, że to jakoś wygląda...tylko kto wymyślił tam te paskudne drzwi nijak nie pasujące do oryginalnego charakteru tego budynku?
nawet jeśli ktoś wymyśli doświetlenie wewnętrznego korytarza to wg mnie nie było to warte poświęcenia estetyki...
jeśli chodzi o tą lokalizację to ja najbardziej żałuję, że postawiono komisariat marnując tym samym szansę utrzymania i rozbudowy urzędu w tym miejscu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Będzie nowy ratusz - jest już wybrany projekt
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 mar 2013 - 16:24:19

Kto ciekawy, może się wybrać na ogłoszenie wyników jutro ? 27. marca o godz. 12.00 do siedziby SARP w Warszawie ul. Foksal.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będzie nowy ratusz - jest już wybrany projekt
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 mar 2013 - 07:29:41

Ja poczekam na wystawę pokonkursową. Mam nadzieję że takowa się odbędzie?!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.